Švėkšnoje elektros tinklas plečiamas po žeme

2021-01-27, Sveksnosnaujienos.lt
Švėkšnoje padidės elektros tiekimo patikimumas, nes požeminis tinklas yra atsparesnis gamtos poveikiui. Autorių nuotr.
Švėkšnoje padidės elektros tiekimo patikimumas, nes požeminis tinklas yra atsparesnis gamtos poveikiui. Autorių nuotr.

Praėjusią savaitę Užlaukio ir Knygnešių gatvės gyventojai pastebėjo šalia kelio ir jų kiemuose atsiradusias žymas. Nuosavuose kiemuose sniege paliktos pėdos kai kam sukėlė nerimą. Apie čia planuojamus darbus iš anksto švėkšniškiai nebuvo įspėti. Netrukus paaiškėjo, jog šiose gatvėse bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ruošiasi atnaujinti elektros skirstymo tinklą, nutiesdamas požeminius elektros kabelius.

Tokiu būdu klientams padidės elektros tiekimo patikimumas, nes požeminis tinklas yra atsparesnis gamtos poveikiui. 

Šiuo metu darbai jau vyksta. Gatvės atrodo tarsi karinis poligonas, kuriame kasami apkasai. Pasak darbuotojų atstovo, gyventojai ilgą laiką be elektros tiekimo neliks. Darbai organizuojami taip, kad viskas būtų paruošta iki kiekvieno namo įvadinės elektros skydinės ir liktų tik prisijungti į atnaujintą tinklą. Gyventojai bus informuoti apie laikiną elektros energijos tiekimo atjungimą prieš 5 darbo dienas, kaip reikalauja įstatymai. Tiesa, tinklų plėtros darbus laikinai gali sustabdyti artimiausiu metu prognozuojami šalčiai. 
Paprastai, plečiant požeminį elektros tinklą, naikinamos oro linijos ir jas jungiančios betoninės atramos. Kaip bus su minėtose gatvėse esančiai stulpais, ant kurių pritvirtinti šviestuvai, kol kas dar nežinome. Negalime pasakyti ir apie tolesnę elektros tinklų plėtrą po žeme Švėkšnoje. Tinklai pradėti atnaujinti būtent nuo Užlaukio ir Knygnešių gatvės, nes netoli buvo kokybiškai sutvarkyta  transformatorinė elektros pastotė. 


Straipsnio komentarai

atsargiau2021-01-27
išlįs šachtininkai ir primuš... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?