Išretėjusi „Šilutė“ patyrė dvi nesėkmes iš eilės

2021-01-29, Sergėjus Gvildys
Varžovų gynybą įveikia komandos kapitonas L. Lekavičius.  S. Gvildžio nuotr.
Varžovų gynybą įveikia komandos kapitonas L. Lekavičius. S. Gvildžio nuotr.
Paskutines dvejas rungtynes Nacionalinės krepšinio lygos (NKL–VIKINGLOTTO) pirmenybėse „Šilutė“ patyrė triuškinamus pralaimėjimus. Kęstučio Mačijausko auklėtiniai ketvirtadienį Palangoje pralaimėjo dvidešimt penkių taškų skirtumu, o šeštadienį Rietave „padovanojo“ pirmąją pergalę lygos autsaideriams Šilalės „Lūšies“ komandai. Po pralaimėjimų pamario ekipa smuktelėjo į septintąją turnyrinės lentelės vietą.

Beviltiškas pralaimėjimas Palangoje

Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybių rungtynės Palangoje tarp vietos „Kuršių“ ir Šilutės „Šilutės“ susiklostė ne svečių naudai. Turėdami trumpą atsarginių suolelį, kurių ne visi žaidėjai galėjo žaisti pilnu pajėgumu, nerado kaip apsiginti nuo taiklių šeimininkų atakų.

Jau antrajame kėlinyje „Kuršiai“ laimėjo atkarpą 13:2 ir po Tauranto Tamošiūno prasiveržimo persvara išaugo iki 19 taškų (39:20). Trečiajame kėlinyje „Šilutė“ mėgino vytis varžovus ir sumažino taškų deficitą iki 12. Tačiau K. Mačijausko auklėtinių galimybės kovoti šiose rungtynėse komplikavosi po to, kai dėl traumos aikštelę paliko Rytis Biliartas. Iš aikštelės buvo išvarytas ir komandos lyderis Mindaugas Stašys. Vyr. treneris K. Mačijauskas lygiavertės žaidėjų rotacijos savo arsenale neturėjo, todėl „nukraujavusiai“ pamario ekipai liko tik garbingai sužaisti likusią rungtynių dalį.

Pergalę šventė šeimininkai 87:62 (22:16, 20:11, 20:11, 25:24). „Šilutės“ gretose rezultatyviausias buvo Valdas Vasylius, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius. 15 taškų į varžovų krepšį įmetė Herkus Kumpys, Linas Lekavičius pridėjo 11. Statistiniai komandų duomenys rodo, kad Palangos krepšininkai visa galvą pranoko „Šilutę“, kuri pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, ypač puolime nesusikurdami sau antrųjų šansų: 45-36.

Rezultatyvių perdavimų statistikoje, kuri charakterizuoja komandinio žaidimo lygį, „Šilutė“ nusileido 15:24. K. Mačijausko auklėtiniai pranoko šeimininkus klaidomis, taip prarasdami 17 kamuolių.

Nesėkmė pakartota ir Rietave

Rungtynės Rietave taip pat susiklostė ne „Šilutės“ komandos naudai. Galbūt kas nors tikėjosi, kad K. Mačijausko ekipai, pirmenybių pradžioje solidžiai kovojusiai su lygos lyderiais, autsaideris problemų nesudarys. Tačiau atkakli kova Rietave parodė, kad visi varžovai yra vienodai pavojingi ir lengvų pasivaikščiojimų nebūna.

Pamario krepšinio komanda visas varžybas vijosi šeimininkus ir tik rungtynių pabaigoje, praleidusi šeimininkų du tikslius tolimus metimus, galutinai palūžo. „Lūšis“ šventė pergalę 85:65 (17:14, 21:10, 15:25, 32:16). „Šilutės“ gretose pasižymėjo L. Lekavičius, pelnęs 17 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Jam talkino V. Vasylius, kurio sąskaitoje 15 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai. Tadas Poška įmetė 11 taškų, R. Biliartas pridėjo 10 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

Reikia pažymėti ir tai, kad „Šilutės“ strategas K. Mačijauskas vertėsi tik su septyniais žaidėjais. Dėl traumų komandai negalėjo padėti Ernestas Sederevičius, Laurynas Stonkus, Mindaugas Stašys. Ne pilnai išsigydę aikštelėje kovėsi V. Vasylius, R. Biliartas, Mykolas Dieninis, Ugnius Mineikis ir L. Lekavičius. Vyr trenerio teigimu tokiu intensyviu varžybų grafiku žaidėjai jaučia nuovargį, padidėjusi traumų tikimybė. Per dvi savaites komandai teko susikauti 6 dvikovose.

Tokiame maratone pasireiškia ne tik poilsio, bet ir treniruočių trūkumas, sumažėja laiko pasiruošti varžyboms. Ir tai jaučia visos komandos. „Toks šiais metais kovidinis sezonas, - juokauja K. Mačijauskas, - Nežiūrint į iššūkius, sezono pradžioje iškeltus tikslus stengsimės pasiekti“.


Straipsnio komentarai

blogiems 2021-01-29
tanciorams ir kiaušiniai maišo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka