Už keletą gramų „žolės“ – aštuonerių metų „atostogos“ belangėje

2021-02-03, Tauragės AVPK informacija

Tauragės AVPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras perdavė į teismą. Kaltinimai pareikšti trims asmenims, iš jų dviem, gim. 1999 m., vienam, gim. 1996 m.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dar praėjusių metų kovo mėnesį, kai pareigūnams į akiratį įkliuvo jiems žinomas 24-erių Šilutės rajono gyventojas, kuris buvo įtariamas narkotinių medžiagų disponavimu ir galimu platinimu. Pilietis buvo pastebėtas važiuojantis automobiliu „Audi A100“. Pareigūnams jį sustabdžius buvo nuspręsta jo vairuojamą automobilį patikrinti.

Pasirodo, kad narkotikų minėtas pilietis turėjo ir juos gabeno gana išradingai - paslėpęs savo bate. Pas vaikiną rasti trys folijoje susukti lankstinukai narkotinės medžiagos – kanapių, kitaip vadinama „žole“.

Pareigūnai netruko išsiaiškinti ir tai, iš kur šias narkotines medžiagas jaunuolis gavo. Jo telefone rasti susirašinėjimai tik palengvino pareigūnams darbą. Netrukus buvo surastas šias narkotines medžiagas vaikinui pardavęs 21-erių Šilutės rajono gyventojas. Kratos metu jo vairuojamame automobilyje „BMW 530D“, pareigūnai po sėdyne aptiko 22 folijos lankstinukus su psichotropine medžiaga – amfetaminu.

Kitą dieną pareigūnai jau beldėsi į Klaipėdoje gyvenančio vaikino duris, turėdami pagrįstų įtarimų, kad tai jis „atsakingas“ už narkotikus, kurie buvo rasti pas minėtus Šilutės rajono gyventojus. Vaikinas dar bandė priešintis atvykusiems pareigūnams, bet buvo sulaikytas, o atlikus kratą jo namuose rasta ir įkalčių. Pareigūnai rado ir paėmė apie 140 g kanapių ir apie 2 g kokaino. Vaikinui teks atsakyti ne tik už narkotikų laikymą ir platinimą, bet ir už pasipriešinimą valstybės tarnautojui. Dėl šio atvejo jam pareikšti papildomi kaltinimai.

Už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimą, turint tikslą jas platinti, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 8 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


Straipsnio komentarai

..2021-02-03
keista kalba vartojama. antraštė tarsi iš tų laisvėjančių vidurių reikalų partijos, kur viskas sukasi aplink žodininkystę pvz nusikalstamumo mažinimą nebevadinant nusikaltėlių nusikaltėliais. Tai ne narkotikų prekeiviai - tai verslininkai, tai ne vagys - tai techn, kokie narkomanai - tai menininkai, laisvos asmenybės, tt. Tiesiog čirvinių kortų širdys plyšta skaitant tokias barabanščikuojamas antraštes. Negi rimtai belangėse nebūna langų? Turbūt vistiek windowsų pilna. Pastebit kitą brexitinių kolonijų architektūros elementą? Visi nusikaltimais įtariami asmenys nelaikomi ne tik kaltais, bet nelaikomi ir suaugusiais. Nei vieno atžvilgiu nepanaudotas žodis "vyras", nors va pirmam 24 metai, antram 21 metai, o trečias irgi 21-22 metų. Jugi tokio amžiaus "vaikinų", "jaunuolių", "gyventojų", tt pilna dirba įvairiose pareigose seime, teismuose, savivaldybėse, kariuomenėje, statutinėse įstaigose, saugume, tt kad ir toje pačioje policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo "skyriuje". Gali būti kad čia kažkoks "training day", tai yra traukinių treniruotės. Problema kad kažkas pavogė tris bėgius. Bražuolė bražuolė. Jie nekalti kol neįrodysi kaltės. Tad nedrįsk kritikuoti. Jie už kritiką nebaus. Jie tik "reaguos" griežčiau negu prieš tai jeigu įžeidinėsit internete. Ką reiškia "reaguos". Ar jie kalba apie chemines reakcijas? ar jie patys tarnauja kaip reagentai? Čia sudėtinga užuomina. Dar sudėtingesnė. Nes vis tiek visos kalbos apie narkotikus tada yra makaronai. Dėmesio nukreipimas. Kur bet koks lietuvoje esantis departamentas naudojamas kad "de"-apartamentuoti jus iš jūsų apartamentų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?