Konfiskavo tik pusę automobilio...

2021-02-04, Vidas Kalinauskis
S. S. norėjo nuvažiuoti į kavinę atsigerti kavos, kad motina nepajustų nuo jo sklindančio alkoholio kvapo.
S. S. norėjo nuvažiuoti į kavinę atsigerti kavos, kad motina nepajustų nuo jo sklindančio alkoholio kvapo.

Praėjusių metų spalio 31 d., apie 21.50 val., S. S. vairavo automobilį ,,VW Touareg“ būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, jam buvo nustatytas 2.20 promilių neblaivumas. Kaltinamasis teisiamajame posėdyje kaltę dėl padarytos nusikalstamos veikos pripažino visiškai bei paaiškino, kad tuomet buvo išgėręs apie 4 butelius alaus, tačiau nesijautė tiek apgirtęs, kad negalėtų vairuoti.

Jis norėjo nuvažiuoti į kavinę atsigerti kavos, kad motina nepajustų nuo jo sklindančio alkoholio kvapo. Vairavo jam priklausantį automobilį. Daugiau niekur kitur važiuoti nesiruošė. Nuvažiavus prie kavinės, pamatė, kad ji uždaryta, apsisuko ir važiavo toliau. Tada jį sustabdė pasieniečiai bei iškvietė policijos pareigūnus. Jis nedirba,  pajamas sudaro užimtumo tarnybos mokama 200 eurų išmoka. 

Už jį laidavo motina, su kuria kartu gyvena bei kurią laiko savo autoritetu. Motina labai pyko ant jo dėl tokio poelgio. Automobilis yra įkainotas 6 570 eurų, tačiau jis nesutiko su tokia nurodyta automobilio verte. Mano, kad reali jo kaina galėtų būti apie 4 000 eurų, automobilio rida siekia apie 380 tūkstančių kilometrų.

Pagėgių mieste gyvenanti laiduotoja D. S. teismo posėdyje teigė, kad jos ir sūnaus S. S. santykiai yra labai geri. Turėjo su sūnumi rimtą pokalbį apie įvykį. Jis užtikrino, kad tai nesikartos.

Be visiško kaltinamojo prisipažinimo jo kaltė taip pat įrodyta byloje surinktais rašytiniais įrodymais. Iš Tauragės AVPK Pagėgių policijos tyrėjo A. D. pranešimo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad spalio 31-osiso vakarą VSAT pareigūnų buvo sustabdytas ,,VW Touareg“, kurio vairuotojui S. S., alkoholio matuokliu pirmo patikrinimo metu, t. y. 22.21 val., nustatytas 2,37 promilės neblaivumas, o antro patikrinimo metu, t. y. po 26 minučių (22.47 val.) - 2,20 promilės neblaivumas. Automobilis išvežtas į IĮ ,,Jomamotors“ automobilių saugojimo aikštelę, adresu Paberžių g. 7, Tauragės m.

Tauragės apylinkės teismas atleido S. S. nuo baudžiamosios atsakomybės už nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 281(1) straipsnio 1 dalyje, padarymą ir baudžiamąją bylą nutraukė. Bet vis dėlto nemalonumų nuteistasis neišvengė.

Jis perduotas laiduotojos D. S. atsakomybei pagal laidavimą be užstato ir nustatytas vienerių metų laidavimo terminas.

S. S. paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždrausta dvejiems metams naudotis specialia teise - teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones.

Taip pat paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė - turto konfiskavimas išieškant iš S. S. konfiskuotino turto - automobilio ,,VW Touareg“ - vieną antrąją dalį vertės atitinkančią pinigų sumą – 3 285 eurus.

Šis teismo nuosprendis jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

..2021-02-04
Nu čia yra įdomu kodėl nepaminėta ar nutylėta detalės kurios paprastai būna minimos analogiškuose papasakojimuose. Lietuvoje automobiliį galima vairuoti nuo 18 metų, bet alkoholį galima įsigyti nuo 20 metų. Nors nežinosi gal byla keista dar keisčiau, nes sūnui koks 60 metų. Gal motina jaunesnė negu sūnus. Jugi kiek girdėjome tų istorijų kaip vaikus parceliuoja vaikų namai. Va ateina į vaikų namus koks nors klonio gatvės klano klonuotojas. Ar įmanoma įsivaikinti iš vaikų namų vaiką taip kad jie tarnautų kaip "motiną" arba "tėvas"? Tai yra jie būtų už viską atsakingi. Viskas įmanoma pas rakštisteininius kolumbeikius. Nu kam reikalinga darbuotojams profesinės sąjungos pvz prokurorams ar teismų darbuotojams? Čia yra kažkas labai labai blogai kai darbuotojai dedasi darbininkais. Vadinasi visa inteligentija yra butaforinė. Jie tik vaidina. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?