Šalta žiema šalin eina!

2015-02-19, Šarūnė Gerulytė

2015–ieji metai Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu paskelbti Etnografinių regionų metais. Tad siekiant priminti jaunajai kartai senąsias lietuvių tradicijas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale surengta Užgavėnių puota. Į šį persirengėlių susibėgimą kaip mat įsitraukė Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pedagogės bei jų mokiniai.

Visą praėjusią savaitę moksleiviai lankėsi bibliotekoje, kartu gamino nuliūdusią Morę, kuri jau žinojo, koks likimas jos laukia... Kurdami Morę vaikai daug sužinojo apie pačias Užgavėnes, jos papročius bei tradicijas, kaukes ir jų puošybą. Mokytojos vaikus įtraukė į kaukių gamybą. Šios kaukės papuošė vasario 13 d. vykusią didelę Užgavėnių šventę.

Muzikos pedagogė Danguolė Čieliauskienė reprezentavo Užgavėnių šventę paįvairino dainomis ir šokiais, kurie visus išjudino ir suteikė gerų emocijų. Šokių ir dainų buvo negana, tad persirengėliai keliavo po Grabupių kaimą, kur vietos gyventoja išklausė jų prašymų, dainų ir dovanojo glėbį saldainių!

Tad Etnografinių regionų metai pradėti linksmai ir svarbiausi Užgavėnių akcentai – Morės gamyba, laužas, šokiai, persirengėliai ir vaikštynės po kaimą – tikrai prisiminti.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?