5 dalykai, kuriuos jaunas padaręs nesigailėsi

2021-02-05
Bėgant metams ugdyti įprotį reguliariai sportuoti gali būti vis sunkiau. Asociatyvi nuotr.
Bėgant metams ugdyti įprotį reguliariai sportuoti gali būti vis sunkiau. Asociatyvi nuotr.
Sakoma, kad labiausiai senatvėje žmonės gailisi neišnaudotų galimybių. Šiuolaikinis gyvenimas jų suteikia labai daug, ir daugelį smagių patirčių, įtrauktų į begalinius sąrašus „ką reikia padaryti iki 30-ies metų“, nebus per vėlu išbandyti ir vėliau. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos geriausia padaryti būnant jaunam, o metų pradžia – puikus laikas pradėti.

Savanoriaukite

Savanoriaudami ne tik jausitės atliekantys visuomenei naudingą darbą, bet ir dėsite pagrindus savo ateičiai bei profesinei karjerai – susipažinsite su naujais įdomiais žmonėmis, gerokai išplėsite savo socialinio gyvenimo ribas ir įgysite naujų kompetencijų.

Atraskite sritį, kuri iš tiesų jums rūpi. Lietuvos jaunimo reikalų departamento interneto svetainėje galite rasti informacijos apie savanorystės galimybes Lietuvoje bei nuorodų į savanorystės veiklas ir projektus, tarp kurių tikrai rasite tą, kuriam galėsite skirti dalį savo laiko net ir karantino laikotarpiu.

Meskite rūkyti

Tyrimas rodo, kad jauni žmonės dažniau nei vyresni sėkmingai meta rūkyti iš dalies dėl to, kad jie labiau stengiasi. Tapkite sėkmės istorija!

Gydytojai gali išvardyti dešimtis priežasčių, kodėl verta mesti rūkyti. Rūkaliai turi kur kas didesnę riziką susirgti plaučių ligomis, širdies ir kraujagyslių ligomis bei vėžiu nei nerūkantys. Atsisakius cigaretės paskaistės oda, sulėtės jos senėjimo procesai (kurie, beje, prasideda sulaukus 18 metų), dantys taps sveikesni ir baltesni, o burnos kvapas gaivesnis. Be to, pagerės lytinis gyvenimas.

Jaunas šeimas, galvojančias apie kūdikį, gydytojai įspėja: rūkantys tiek vyrai, tiek moterys daug dažniau turi vaisingumo problemų nei nerūkantys. Pagaliau, metę rūkyti, sutaupysite pinigų.

Pradėkite taupyti ateičiai

Beje, apie taupymą. Specialistai sako, kad, norint pasirūpinti savo finansine ateitimi, sukaupti pinigų ateities planams ar vaikų mokslams, taupymui reiktų skirti mažiausiai 10 proc. gaunamų pajamų.

Ilgalaikiam taupymui skirtų pinigų šiuo metu neverta taupyti banko sąskaitose, nes taip pinigai tik nuvertėja. Kad jūsų ateičiai ar vaikų studijoms kaupiami pinigai ilguoju laikotarpiu nenuvertėtų, asmeninių finansų ekspertai rekomenduoja juos nukreipti į investicinį gyvybės draudimą. Valstybė taip pat skatina tai daryti ir suteikia galimybę pasinaudoti GPM lengvata.

Galbūt jūsų vaikas šiandien tik mokosi žengti pirmuosius žingsnius, tačiau nė mirktelėti nespėsite, kaip pralėks pora dešimtmečių. Pradėti kaupti pinigus vaiko studijoms bei savarankiško gyvenimo pradžiai efektyviau, kai tai pradedama daryti vos kūdikiui gimus ir kaupiama, iki kol vaikui sueina pilnametystė. Ilgai kaupdami, investicinio gyvybės draudimo sąskaitoje galite sukaupti solidžią sumą, kuri leis jums ramiau laukti atžalos sprendimo dėl tolesnių studijų.

Nors pensija šiandien jums gali atrodyti dar labai toli, iš tiesų laikas pralėks labai greitai, todėl dabar pats laikas susimąstyti, iš ko gyvensite senatvėje. Prognozės rodo, kad dėl demografinių iššūkių valstybinės pensijos Lietuvoje po kelių dešimtmečių gali siekti tik apie trečdalį jūsų dabar turimų pajamų, o norint senatvėje išlaikyti panašų į įprastą gyvenimo būdą ir kokybę, pensija turi sudaryti 70–80 proc. gautų pajamų.

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija skaičiuoja, kad per ilgesnį laiką, net ir kaupiant mažomis sumomis, galima nemažai sukaupti. Asociacijos skaičiavimais, vidutinį atlyginimą gaunantis žmogus, papildomai skirdamas kaupimui po 65 eurus per mėnesį, gali užsitikrinti 96 proc. gautų pajamų siekiančią pensiją. Tiesa, tam reikėtų pradėti kaupti jau nuo 25 metų ir nuosekliai tai daryti iki pensijos.

Judėkite

Su amžiumi ugdyti įproti reguliariai sportuoti gali būti vis sunkiau. Jei „užsikabinsite“ jaunystėje, vėliau jūsų kūnas jums tik padėkos.

Treniruotis turi būti malonu, todėl atraskite, kas labiausiai motyvuoja ir kokia sporto šaka teikia didžiausią malonumą. Vieniems patiks lieti prakaitą su svarmenimis sporto salėje ir stebėti ryškėjančius raumenis, kitiems – su draugais ar šeima dalyvauti pėsčiųjų žygiuose, o tretieji kaskart džiaugsis šokdami linijinius šokius.

Jei trūksta žinių, kaip pradėti sportuoti, darykite tai neskubėdami, neperspauskite. Sportas turi teikti džiaugsmą, tik taip šis įprotis lydės jus visą gyvenimą.

Mokykitės naujų kalbų

Trečios ar ketvirtos kalbos mokymasis nėra tik hobis – tai gali padėti jūsų karjerai.

Remiantis tyrimu, nors idealus amžius mokytis naujos kalbos yra iki maždaug 17 metų, tūkstančiai suaugusiųjų gerai išmoko naują kalbą ir būdami vyresni nei 20-ties. Pabandykite – tikrai ne per vėlu!

Alfa.lt


Straipsnio komentarai

..2021-02-05
nu vėl tyčiojamasi iš aborigenų. atseit savanoriaudami jausitės gerai, nes atlieksite visuomenei naudingą darbą. Problema tada yra kad jeigu jūs "savanoriausite" jūs ir prisipažinsite kad jūs patys suprantate kad nesiskaitote kad esate visuomenės dalis. Atvirkščiai be visuomenei naudingo darbo jūs turbūt skaitotės kaip visuomenės priešas. Tai yra tas pats "arbeit macht frei" lozungas kur buvo parašytas ant konclagerio vartų. Matot kitą problemą? Jus tas darbas išlaisvins tik tol kol tą darbą atlikinėsit. Kai baigsis pamaina jūs iš karto vėl nebenaudingas, visuomenės priešas, kenkėjas, parazitas, tt. Jeigu tai visuomenei reikalinga tą darbą atlikti tai jie gali jus kaip parazitą nuteisti už tą parazitavimą ir teismo rūmų rūmunų sprendimu tą patį darbą atlikti priverstanoriškai. Aš kaip suprantu kad ir su tais savanorystės "darbais" ten viskas labai nesavanoriškai. Va direktorės dukra ateis savanoriauti tai jinai galės savanoriauti bet kuriame įstaigos kampelyje, ateis petras savanoriauti jam duos užduotį savanoriškai kasti duobė tam kad tą duobę rytoj užkasti. Bet tai paviršutiniška analizė, nes vis tiek visur yra dvigubos technologijos, net ten kur jums atrodo kad viskas "aišku". Tad su savanoryste yra perskirta raudų jūra, kur patyčios liejasi laisvai. Nu tarsi siena su rusija kur eina per kuršių marias. Kitas reikalas kad kai kalba eina apie raudonas rankas ir raudonas jūras reikalinga turėti omenyje ir raudonąją planetą. Bet čia iš tos operos kur aborigenams laikomiems kaip gyvulius tvarte bet kas pažangesnio negu du sukryžiuoti pagaliukai negali neatrodyti kaip kosminės technologijos. Nu kad ir vinukai. Kas liečia kalbas tai čia irgi patyčios. Nes aborigenams ir aiškinama kad jūs nemokate nei vienos kalbos. Ta kalba kurią jūs išmokotė kalbėti, skaityti, rašyti ir skaitote kaip "gimtoji" ar valstybinė yra ne ką svarbesnė negu nebylio mykimas. Nieko nereiškia. Nu čia vis tiek reikalinga galvoti apie "garsų pasaulį" tai yra pasaulis kuris nesimato akliesiems. Bet čia sudėtinga nes kalba eina ne tik apie garsą kuris skamba tyloje, bet ir tylą kuri skamba garse. Kai aiškina apie judėjimą, tai turima omenyje judėjimizmą, sąjūdizmą, judus, judaizmą, tt. Ką reiškia "meskite" rūkyti? Tarsi rūkymas tai kažkas prikabinta jums ant nugaros, ką galima nusiimti ir išmesti į šiukšlių dėžę. Gal ir taip, bet va problema yra kalba. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?