„Šilutės“ krepšinį apgaubė mįslės

2021-02-11, Parengta pagal respublikinę spaudą
Daug labiau netikėta buvo antroji „Šilutės“ nesėkmė, sekusi vos po dviejų dienų prieš absoliučią pirmenybių autsaiderę Šilalės „Lūšį“.
Daug labiau netikėta buvo antroji „Šilutės“ nesėkmė, sekusi vos po dviejų dienų prieš absoliučią pirmenybių autsaiderę Šilalės „Lūšį“.

Du skaudūs pralaimėjimai iš eilės privertė „Šilutės“ klubą imtis vidinio tyrimo bei išsiskirti su dviem svarbiais žaidėjais. Tai klausimas, prie kurio vis sugrįžtama Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) – tragiškas pasirodymas ar galimas manipuliavimas rungtynių rezultatu dėl asmeninės naudos?

Sausio 21 ir 23 dienomis patirti triuškinami pralaimėjimai Palangoje ir Rietave (šiame mieste namų rungtynes žaidžia Šilalės „Lūšis“ – aut. past.) sukėlė įtarimų klubo vadovui Dainiui Grinevičiui, kuris kreipėsi į lygą, o ši – į Lošimų priežiūros tarnybą.

Kęstučio Mačijausko treniruojama „Šilutė“, išderinta traumų ir naudojusi vos septynių žaidėjų rotaciją, Palangos „Kuršiams“ nusileido 62:87. Šios abi komandos patenka į pirmąjį NKL aštuonetą – užima atitinkamai septintą ir aštuntą vietas čempionate. Daug labiau netikėta buvo antroji „Šilutės“ nesėkmė, sekusi vos po dviejų dienų prieš absoliučią pirmenybių autsaiderę. Šilutiškiai net 65:85 krito prieš iki tol visus 20 kartų tuščiomis iš rungtynių išėjusius Šilalės „Lūšies“ krepšininkus, nors pastarųjų pergalė, pasak lažybų bendrovių, buvo įvertinta 9 koeficientu. 15min žiniomis, „Šilutės“ trenerių štabas išnagrinėjo šias dvejas rungtynes, iškarpė esminius momentus ir perdavė lygai.
Šiomis dvejomis „Šilutės“ rungtynėmis susidomėjo ir Lošimų priežiūros tarnyba (vėliau – LPT). Kaip skelbia 15min šaltiniai, tai pirmas kartas šį sezoną, kai LPT prožektorių šviesa atsisuko į NKL. Priežiūros tarnyba renka ir vertina informaciją, kiek tai susiję su jų prižiūrima sritimi ir prižiūrimais ūkio subjektais – lošimus organizuojančiomis Lietuvoje bendrovėmis. Taip pat, esant reikalui, šią informaciją perduoda teisėsaugos institucijoms, atitinkamoms sporto organizacijoms ir kitiems suinteresuotiems subjektams.

Priežiūros tarnyba renka ir vertina informaciją, kiek tai susiję su jų prižiūrima sritimi ir prižiūrimais ūkio subjektais – lošimus organizuojančiomis Lietuvoje bendrovėmis. Taip pat, esant reikalui, šią informaciją perduoda teisėsaugos institucijoms, atitinkamoms sporto organizacijoms ir kitiems suinteresuotiems subjektams.

Net ir nustačius, kad Lietuvoje lažybas organizuojančios bendrovės nesiūlė lažintis už Jūsų minimas rungtynes, ar joms nepatvirtinus, kad atlikti už minėtas rungtynes statymai įtartini, nepaneigia galimybės, kad įtartini statymai buvo atlikti užsienio lažybas organizuojančiose bendrovėse, kurių veiklos Lošimų priežiūros tarnyba neprižiūri. Taigi, reikia labai atsakingai vertinti visus turimus duomenis ir nesikliauti vienu informacijos šaltiniu.
Turėdama visus atsakymus ir įvertinusi duomenis, LPT spręs, ar yra pagrindo perduoti surinktą informaciją policijai ar kitiems suinteresuotiems subjektams.

Galimą lažybų kvapą užuodusi „Šilutės“ vadovybė ėmėsi sudėties pokyčių, kurie šokiravo komandos sirgalius. Paskutinę žaidėjų perėjimų dieną komandą paliko pagrindinis įžaidėjas 34-erių Mindaugas Stašys, persikėlęs į Šakių „Vytį“. Ant lagaminų sėdi ir paskutinį savo mačą ekipoje jau sužaidęs 29-erių Rytis Biliartas.
„Atleidau juos ir viskas. Tiesiog atsisakėme paslaugų. Nenorėčiau daugiau komentuoti, nes kol kas neturiu jokių duomenų. Dabar sprendimas yra toks. Jei turėsime daugiau informacijos, galėsime kalbėtis“, – 15min sakė „Šilutės“ komandos vadovas Dainius Gricevičius.

„Nutraukėme kontraktą su šiais žaidėjais dėl klubo vidaus taisyklių pažeidimo. Išsamiau komentuoti negaliu. Tokia yra sutartis, kad tokių dalykų neviešiname“, – teigė K. Mačijauskas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?