Pasibaigus susitikimui, liko daug neatsakytų klausimų

2021-02-15, Mero patarėja Inga Kuzmarskienė
„Deja, pasibaigus susitikimui, liko daug neatsakytų klausimų, Ministras tik pažadėjo tai padaryti artimiausiu metu. Belieka laukti ir tikėtis mūsų krašto bei visos šalies ūkininkams palankių sprendimų“, - po posėdžio sakė meras Vaidas Bendaravičius.
„Deja, pasibaigus susitikimui, liko daug neatsakytų klausimų, Ministras tik pažadėjo tai padaryti artimiausiu metu. Belieka laukti ir tikėtis mūsų krašto bei visos šalies ūkininkams palankių sprendimų“, - po posėdžio sakė meras Vaidas Bendaravičius.

Ketvirtadienį, vasario 4 dieną, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius dalyvavo nuotoliniame susitikime su LR žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, LR Seimo nariais Ričardu Juška, Jonu Gudausku, Romualdu Vaitkumi ir kitais Seimo nariais, Tauragės bei Jurbarko rajonų savivaldybių merais ir šių savivaldybių ūkininkais, kuriame aptarė aktualiausias mūsų krašto žemės ūkio problemas.

Susitikime taip pat dalyvavo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Kuturys, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Špečkauskas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys ir LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas Remigijus Kelneris.

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pasidalino savo įžvalgomis, pateikė Pagėgių kraštui svarbius žemės ūkio klausimus. Vienas tokių klausimų buvo išsakytas dėl išmokų dydžių potvynio užliejamoms teritorijoms peržiūrėjimo. Savivaldybės meras prašė atkreipti į tai dėmesį ir minėtas teritorijas prilyginti mažiau palankių vietovių išmokos dydžiui.

„Tai nebuvo aktualu iki 2018 m., kuomet visa Pagėgių savivaldybės teritorija buvo priskirta prie potvynių užliejamų teritorijų ir ūkininkai gaudavo išmokas, prilygstančias mažiau palankių vietovių išmokos dydžiui. Tačiau po 2018 m. teritorijų perskirstymo, Stoniškių ir Lumpėnų seniūnijos liko priskirtos prie potvynių užliejamų teritorijų, todėl išmoka sumažėjo dvigubai. Vilkyškių seniūnija priskirta prie mažiau palankių vietovių, Pagėgių ir Natkiškių seniūnijos tapo palankios vietovės. Pagėgių ir Natkiškių seniūnijos turėtų būti priskirtos prie mažiau palankių ūkininkauti vietovių, kadangi čia vyrauja didelio rūgštingumo ir žemo našumo balo žemės“, – akcentavo Savivaldybės meras.

Meras taip pat kalbėjo apie melioracijos griovių priežiūros finansavimo problemą ir prašė skirti papildomų lėšų melioracijos griovių priežiūrai. „Nors pastaraisiais metais Pagėgių savivaldybėje buvo sutvarkyti 275 km melioracijos griovių, tačiau jų priežiūrai skiriamas finansavimas yra labai mažas, tam reikia papildomų lėšų“, – teigė Savivaldybės meras.

LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas R. Kelneris taip pat aktyviai dalyvavo susitikime, domėjosi ministerijos galimybėmis išsaugoti smulkiuosius šeimos ūkius bei jų rėmimo galimybes, klausė apie ekologinių ūkių plėtros perspektyvas, kėlė klausimą dėl dyzelino, naudojamo žemės ūkyje, įsigijimo lengvatos, dėl paramos jauniesiems ūkininkams ir pan.


Straipsnio komentarai

Janis2021-02-19
Nuo bet kaip nusipenejo Benderis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-02-15
tarsi gedulas pagėgiuose. Taip juodai apsirengęs kaip koks sutanistas. Nors gal praktiškas žmogus. Nesimato dėmės jeigu reikia kišti nagus ir dirbti purvinus darbelius. Kodėl žiedo nėra ant piršto? Nors gal nenešioja. Kam tie žiedai reikalingi? Turbūt tik juvelyrams. Bet vis tiek reikalinga žiūrėti į visus žemės ūkio akademijos diplomus panašiai kaip į šilutės medikų diplomus. Nu kad tai kažkas panašaus į diplomus. Pvz ką sabonis studijavo toje "akademijoje"? Kažin ar jis yra iš viso buvęs darže. Ar kartais tik ne medininkystę, medininkus, antavilizmo medonešį, afrikanizuotas bites žudikes, tt.. mano dvi šlykštynės "seserys" atseit baigė tą žemkę dar tas kur iš viso neaišku kas per paukštis. Koks skirtumas iš tų diplomų. Ir čia nesvarbu ar studijuojama akivaizdžiai ar stacionare. Bet vis tiek "įdomu" kaip galima kažką išmokti apie žemės ūkį skaitant knygas, sėdint paskaitose, studentaujant barakuose, tt.. Aš nieko nesuprantu apie visas šitas terbakrauskių terbakrauskystes. Ir kas įdomiausia tai visos naujovės. Kur meras? susitikime. Su kuo? Niekas pas jį nebuvo atėjęs šiandien. Susitikimas vyksta nuotoliniu būdu, kur meras nesusitinka su niekuo. Sėdi vienas pats ir tarsi šnekasi pats su savimi. Net žiūrint iš netolimos praeities prizmės situacija niekuo nesiskiria nuo kažkokių psichiatrinių ligų simptomų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?