Į stirnos gelbėjimo operaciją atvyko ir narai iš Klaipėdos

2021-02-20, „Šilokarčemos“ informacija
Žmonės darė prielaidą, kad gyvūnas išties buvo įkritęs į properšą ir šiaip ne taip išsikapanojęs gulėjo ant ledo. Skaitytojo nuotr.
Žmonės darė prielaidą, kad gyvūnas išties buvo įkritęs į properšą ir šiaip ne taip išsikapanojęs gulėjo ant ledo. Skaitytojo nuotr.

Vasario 7 dienos vakarą vyko stirnos gelbėjimo operacija Lankupiuose. Tačiau  galutiniai rezultatai nenudžiugino.

Besidžiaugiantys gražuole žiema žmonės ėjo Lankupių tiltu ir pamatė ant Minijos upės ledo, šalia properšos, besikankinančią stirną. Nieko nelaukdami informavo apie nelaimėlį gyvūną Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Žmonės darė prielaidą, kad gyvūnas išties buvo įkritęs į properšą ir šiaip ne taip išsikapanojęs gulėjo ant ledo.

Į įvykio vietą pirmieji atskubėjo Priekulės gelbėtojai. Tačiau jie padėti stirnai negalėjo, mat neturėjo tam specialių priemonių ir neturėjo galimybės prieiti be rizikos.

Pasinaudota Klaipėdos narų pagalba. Šie pasiekė stirną ir pargabeno gyvūną į krantą, bet jau negyvą. Jis buvo patyręs stiprius sužalojimus. Spėjama, kad ją  galėjo būti apdraskęs net šuo.

Stirna perduota medžiotojams.


Straipsnio komentarai

..2021-02-14
pateikiama straipsnyje kažkokių žmonių prielaidos. kodėl neklausė ką tuo klausimu galvoja kažkokie profesionalai kad ir tie gelbėtojai ar medžiotojai. Ar stirna buvo sužalota prieš įkrisdama į ledinį vandenį, ar pati susižalojo į aštrias ledo briaunas bandydama išlipti iš properšos ar ją užpuolė ir sužalojo kai jinai šiaip ne taip "išsigelbėjo" pati, tik va išlipus iš vanens pritrūko jėgų kad pabėgti nuo kraugerinių dantų. Aš kaip suprantu dabar stirnas medžioti draudžiama. Jeigu dabar sugalvotų medžioti stirną kad ir oficialus medžiotojas tai skaitytusi kaip brakonieriavimas. Aš tik darau tokią prielaidą, nes nežinosi kaip viskas sugalvota. Va dabar kažkoks medžiotojas parsineš stirną į kiemą ir pradės darinėti. Pamatys koks bukas kaimynas paskubėjęs "susiprasti" pradės skambinti 112 varpais. Nors nežinosi gal va kažkokie žmonės ar kažkoks žmogus (brakonieriai) medžiojo stirną, gainiojosi su šunimis ir ta vargšė tik ant ledo rado "išsigelbėjimą". "Medžiotojai" gal patys persikvalifikavo į grožio mėgejus ir paskambino ar palaukė kol atsitiktiniai žmonės paskambins. O gal iš viso kitaip buvo. Va pasigavo vilkas stirną ir drąskė ant ledo. Bet staiga ledas neatlaikė vilko svorio ir dužo kaip stiklas ir tas nugarmėjo po ledu. Nu žinot kaip rusiška ruletė tame filme "The deer hunter". Nors jau visiškai kitokia rusiškos ruletės versija parodyta "the killing of the sacred deer". Kai verčia į lietuvių kalbą tuos filmus tai žodį "deer" verčia kaip "elnių". Kodėl ne "elnio", "stirnų" ar "stirnos"? "Deer" apgaulingas žodis tai ir vienaskaita ir daugiskaita. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?