Permaininga „Šilutės“ krepšininkų savaitė, pasaldinta pergale išvykoje

2021-02-12, Sergėjus GVILDYS
„Šilutės“ krepšininkai nutraukė penkių pralaimėjimų atkarpą.
„Šilutės“ krepšininkai nutraukė penkių pralaimėjimų atkarpą.

Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse „Šilutė“ nutraukė penkių pralaimėjimų iš eilės atkarpą. Kęstučio Mačijausko auklėtiniai išvykoje palaužė Kauno „Žalgirio“ dublerių komandą ir įsirašė taip reikalingą tašką kovoje dėl vietos turnyrinėje lentelėje.

Palūžo rungtynių pabaigoje

Ketvirtadienį, vasario 4-ąją, namų aikštelėje pamario krašto krepšininkai susitiko su svečiais iš Joniškio. Nors „Delikateso“ komanda nebeturi vilčių kovoti dėl vietos atkrintamose varžybose, tačiau kovingai kaunasi iki galo. Būtent tokį charakterį varžovai ir pademonstravo Šilutėje. Permainingose varžybose, kuriose kova vyko dėl kiekvieno taško, fortūnos šypsnis buvo palankesnis Joniškio komandai. Likus žaisti kiek daugiau nei keturias sekundes, švieslentė rodė lygų rezultatą: 65:65. Po minutės pertraukėles svečių atakos smaigalyje atsidūrė veteranas Žilvinas Petraitis, pasižymėdamas taikliu metimu iš po krepšio.

Per likusias 2,8 sek. „Šilutės“ lyderis Valdas Vasylius suklydo ir „užsidirbo“ nesportinę pražangą. Joniškio „Delikatesas“ išsivežė pergalę iš Šilutės: 69:65 (17:14, 18:16, 11:19, 23:16). K. Mačijausko auklėtiniai pralaimėjo kovą dėl kamuolių 48-41 ir daugiau prasižengė nei svečiai 25-18. Taip pat pamario krepšininkams mažiau sekėsi organizuoti komandinį žaidimą ir rezultatyvių perdavimų rodikliu „Delikatesui“ nusileido dvigubai 8 – 16.

Šie rodikliai tik patvirtina, kad „Šilutei“ pritrūko kovingumo ir komandinio žaidimo braižo. O iš žaidėjų galima išskirti tik V. Vasylių, kuris per 34 minutes pelnė 22 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, bei Mykolą Dieninį, kuris itin gerai gynėsi ir atkovojo 10 kamuolių. Kitų komandos žaidėjų nuopelnai itin kuklūs.

Parsivežė pergalę iš Kauno

Po paskutinio pralaimėjimo savo aikštelėje „Šilutės“ krepšininkai ėmėsi ryžtingų veiksmų ir metė didžiules pastangas pasiruošimui prieš stiprią „Žalgirio-2“ jaunimo komandą. Pastarieji  paskutiniu metu rodo brandų žaidimą, o jų lyderiai gauna laiko pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje, kovojančioje aukštesnio lygio turnyre.

Išnagrinėjęs varžovų žaidimą, strategas K. Mačijauskas priėmė reikalingus sprendimus ir metė pirštinę galingam žalgiriečių trenerių štabui. Atnaujintoje Kauno Žalgirio treniruočių centro krepšinio salėje užvirė įnirtinga ir permaininga kova. Trečiajam kėlinyje, jaunieji žalgiriečiai, grieždami puolimo lyderių trejeto Tito Sargiūno, Pauliaus Murausko ir Giedriaus Bergaudo, pirmaisiais smuikais pasiekė dviženklį pranašumą 54:44. Tačiau pamario krepšininkai sužaidė rezultatyvią atkarpą 10:1 ir sugrįžo kovą.

Demonstruodami kibią gynybą ir rezultatyvų puolimą, vedami Lino Lekavičiaus, „Šilutės“ krepšininkai susikrovė 8 taškų pranašumą, likus žaisti 28 sekundes. Per likusį laiką „Žalgirio-2“ krepšininkai sugebėjo sumažinti skirtumą tik trimis taškais ir K. Mačijausko auklėtiniai šventė pergalę 74:69 (16:20, 17:17, 21:19, 20:13).

„Šilutės“ gretose rezultatyviai sužaidė Ernestas Sederevičius, kuris pelnė 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. V. Vasylius pridėjo 19 taškų ir 13 atkovotų kamuolių, tapdamas naudingiausiu varžybų žaidėju – 29 naudingumo balai. L. Lekavičiaus sąskaitoje 15 taškų.

Komandinėje statistikoje „Šilutė“ varžovus pranoko kovoje dėl kamuolių 55–28, mažiau prasižengė 18–29 ir perėmė 10 kamuolių. Vyriausiasis treneris K. Mačijauskas pažymėjo, kad kovoje su varžovais buvo koncentruojamasi į fizinę kovą ir rezultatyvius prasiveržimus.

Paskutinės rungtynės Šilutėje

Reguliaraus čempionato kovų tvarkaraštis eina finišo link. Pamario krašto ekipai liko sužaisti dvejas rungtynes. Ateinantį ketvirtadienį Šilutėje vyks revanšo kova su Šilalės „Lūšies“ komanda, o štai šeštadienį į Šilutę atvyks kauniečiai, kurie mėgins atsigriebti už pralaimėjimą. Kaimyninio rajono komanda nebeturi vilčių NKL kovose ir ši komanda, užėmusi paskutinę vietą, atsisveikins su čempionatu po sezono.

Kauno „Žaligirio–2“ komanda žengia ketvirtoje pozicijoje ir tikisi kovoti finalo ketverte. „Šilutės“ krepšininkams norint pasiekti išsvajotąsias finalines rungtynes, dar teks gerokai pakovoti. Pamario ekipa pakilti iš užimamos 7 vietos jau nebeturi vilčių, tačiau gali būti nustumta ir į 8-ąją, net ir į 9-ąją vietą.

Todėl pirmajame atkrintamųjų varžybų cikle labai tikėtinas varžovas Vilkaviškio „Perlas“. Šią komandą, Nacionalinės krepšinio lygos debiutantę, K. Mačijausko auklėtiniams pavyko palaužti abu kartus. Tačiau iki atkrintamųjų varžybų dar daugiau nei dvi savaitės ir daugeliui komandų dar teks sužaisti atidėtas rungtynes. O tai reiškia, kad prognozės kali keistis ir tikrai pasikeis. Tad belieka stebėti vis dar vykstančias kovas, kurios transliuojamos internetu.


Straipsnio komentarai

..2021-02-14
va kas įdomiausia tai šukuosenos. visi taip tvarkingai apsikirpę išsiskutę šonus, tarsi plaukai tai uniforma, komandos reprezentacinio veido visumos dalis. Ar jie patys vienas kitą apkerpa ar turi tokį etatą kaip kad būna socialinėse ar karinėse įstaigose. Ar seime yra kirpykla? O kaip reikalai su siemo bendrabučiu? Prieš varžybas turbūt panašiai kaip su manekenais prieš madų demonstravimą būna visažistai ir pasisodinę prieš didelį veidrodį "paruošia" modelius, padaro makiažą, šukuoseną, manikiūrą, tt. Aprengia šortus ir maikes. Žaidėjai išbėga į aikštelę tik pademonstruoti rezultato. Nu žinot jeigu sudalyvauji vadinasi tai ir yra teigiamas rezultatas. Kaip lankomumas mokykloje. Tik tiek čia ir tėra svarbu. Nes kitaip turbūt skaitosi kaip kažkokia pravaikšta, tt. Nu kas būna jeigu kariuomenėje dezertyruotų ne vienas bet būrys ar batalionas? Tai nesiskaitytų kaip dezertyravimas. Tai jau būtų kažkoks kitoks "apibrėžimas" To teisėjo plaukai neaiškūs. Gal irgi uniformos dalis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?