Neapsigaukite ir būkite budrūs pirkdami prekes internetu

2021-02-17, Tauragės AVPK inforamcija

Pastaruoju metu į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą su pareiškimais kreipiasi vis daugiau nukentėjusių gyventojų elektroninėje erdvėje, kurie įkliuvo į sukčių pinkles. Dažniausiai nukenčiama perkant pigesnes prekes - telefonai, technika, įvairūs darbo įrankiai ar net automobiliai.

Natūralu, kad pirkėjas, ieškodamas tam tikros prekės internetinėje erdvėje ir pastebėjęs patrauklią jos kainą, skuba daiktą įsigyti kuo greičiau. Vis tik kartais mažesnė nei įprasta rinkos kaina nebūtinai reiškia, kad jums pavyks sutaupyti, priešingai – galite likti apgauti.

2021 m. vasario 4 d. tauragiškis socialinio tinklo grupėje rado nebrangiai parduodamus darbo įrankius. Susitaręs su pardavėju, kad perka akumoliatorinį pjūklą, kampinį šlifuoklį, suktuką, smūginį suktuką ir baterijų įkroviklį, sutartą sumą pervedė į kito asmens sąskaitą, ne su kuriuo buvo derinamas pirkimas. Nenujausdamas jokios grėsmės, asmuo tikėjosi prekes gauti ir vis apie tai priminė pardavėjui. Tačiau asmuo ne tik negavo prekių, bet ir prarado 205 eurus.

Pareigūnai įspėja gyventojus, kad ketinant įsigyti prekes internetu, būtina imtis visų atsargumo priemonių. Įsidėmėkite, kad dažniausiai sukčių skelbimai išsiskiria gerokai mažesnėmis kainomis. Susisiekus su pardavėju, jis prašo pravesti tam tikrą užstatą, tačiau tai padarius, pirkėjas ne tik prekės negauna, bet neatgauna ir sumokėto užstato. Prieš nusprendžiant įsigyti didesnę prekę, patariame susitikti su pardavėju ir apžiūrėti daiktą/prekę realiai, nepasikliauti tik nuotraukomis internete ir pokalbiu telefonu, taip pat skaitykite komentarus, pasidomėkite apie įmonę/fizinį pardavėją, atkreipkite dėmesį ar mokėjimas vyksta per saugią mokėjimo platformą ir gerai pasvarstykite ar pardavėjas tikrai patikimas.


Straipsnio komentarai

..2021-02-17
nu tai neblogas pavyzdys kuo skiriasi saugumas nuo saugumiečių, kurie vaidina saugumą kalbėdami apie saugumą. Va vyriausias policijos komisariatas kuris atsakingas už tvarką ir teisingumą savo prižiūrimoje teritorijoje "pastebėjo" kad daug žmonių kreipiasi dėl nusikaltimų jų atžvilgių. Ir čia susidaro toks įspūdis kad tai juos vargina. Zyzia kažkokios musės. Nu atseit iš kažkur atsirado daug sukčių, kurie "dirba" nešvariai. Palieka paskui save pėdsakus. Policija kažką maišosi sutapatindami poliravimą su valymu. Policijos atžvilgiu sukčiai kol jie nepagauti jie nėra sukčiai - tai tokie patys gyventojai kaip ir visi kiti ir visiems galioja tos pačios taisyklės: "ginti, saugoti, padėti". Policijos atžvilgiu yra normalu kad durnių bažnyčioje muša. Tai yra klanų visuomenė. Jeigu jūs užklysite ne į savo bažnyčią tai kažkas panašaus jeigu va jūsų ožys įlįs į kaimyno daržą paėsti kopūstų. O jeigu iš vis nepažįstamas tai laukinis žvėris iš miško atėjo. Nebūkite durniai, tada taip ir nemuš jūsų bažnyčioje. Muš kitaip. Jūs galvojate jums padės kažkuo rūmunai iš rūmų? Jie rūpinasi tik savo sutanistinių kunigų nuolatos juokus krečiančiais katilinių katilų ir puodų nauda. Nu patys pagalvokit žodis "rūmai" tai nuo anglų kalbos žodžio "chamber", kas nelabai teisingai versti kaip "rūmai". "Chamber" labiau savo prasme atitinktų lietuviško žodžio "menė" prasmei, nebent tas žodis naudojamas ta prame kaip šaunamojo ginklo dalis, kur užtaisomos kulkos (bullet chamber).. Puodas angliškai tai "pot". Kodėl anglų kalboje apibrėžiant skurdesį nesakoma "Don't have a chamber pot to piss in"? Sakoma "Don't have a pot to piss in". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?