Policija įspėja: važinėjimasis ant užšalusių vandens telkinių užtraukia atsakomybę

2021-02-18, policija.lrv.lt

Šalčiui sukausčius ledu vandens telkinius, policijos pareigūnai pastebi, kad vis dažniau pasitaiko netoleruotino asmenų elgesio atvejų – vairuotojų mėginimų savo jėgas išbandyti ant užšalusių telkinių. Galima tik patvirtinti, kad neapgalvoti, dažnai net siekiant pasirodyti prieš kitus, veiksmai gali baigtis geriausiu atveju susitikimu su pareigūnais ir užtraukti administracinę atsakomybę. Deja, būna ir taip, kad „nerimtos išdaigos“ sukelia ne tik sunkius padarinius, bet ir baigiasi tragiškai.

Draudimą važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ant užšalusių vandens telkinių reglamentuoja atitinkamos savivaldybės sprendimu patvirtintos Saugaus elgesio vandens telkiniuose ir ant jų ledo taisyklės. Toks draudimas paprastai netaikomas organizuojant renginius ir turint renginiui organizuoti išduotą leidimą.

Administracinių nusižengimų kodekso 282 straipsnio 1 dalyje nustatyta atsakomybė už neteisėtą važiavimą vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis. Už tokį pažeidimą gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 Eur. Taip pat gali būti įvertinta padaryta žala gamtai, kurią reikės atlyginti.

Atkreiptinas dėmesys, kad toks vairavimas, įvertinus aplinkybes, paprastai traktuojamas kaip pavojingas ar chuliganiškas vairavimas.

Už pavojingą vairavimą, vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodekso 420 straipsniu, transporto priemonės vairuotojui gali būti skirta bauda nuo 170 iki 230 Eur (neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 450 iki 600 Eur). Taip pat privalomas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių.

Chuliganiškas vairavimas pagal minėtą straipsnį užtraukia baudą nuo 450 iki 550 Eur (neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 750 iki 1 000 Eur). Be to, privalomas teisės vairuoti atėmimas (nuo vienų iki dvejų metų).

Per įvykį nukentėjus žmonėms kyla baudžiamoji atsakomybė (bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas tam tikram laikotarpiui).

Priminsime, kad prieš kelerius metus, vasario 2 d. naktį, Panevėžio rajone, Keravos kaime, ant užšalusio tvenkinio ledo automobiliu „Subaru Impreza“ sumanė pasivažinėti keturi asmenys. Automobilis, slysdamas šonu, atsitrenkė į pakrantėje augusius medžius. Sunkius sužeidimus patyrė ir ligoninėje mirė 26 metų moteris. Nukentėjo dar vienas „ekipažo“ keleivis, 22-ų vaikinas. 16-metis paauglys ir 49 metų vyras sužeidimų išvengė.

Prieš porą dienų, vasario 15 d. ryte, taip pat Panevėžio rajone, Klevečkinės kaime, ant užšalusio ir apsnigto vandens telkinio motociklu „KTM 450EXC“ važinėjosi 25 metų vyras. Dvirate transporto priemone jis užvažiavo ant kupsto, nesuvaldė jos ir apvirto. Nukentėjusiam vairuotojui, pirminiais duomenimis, paskirtas ambulatorinis gydymas.

Policija prašo visų tinkamai elgtis, nerizikuoti nei savo, nei kitų saugumu, ypač brangiausiu turtu – sveikata ir gyvybe.


Straipsnio komentarai

nepergyvenk,2021-02-20
tu ne asilas. Tu pakaustytas hibridas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nekask2021-02-20
kitam duobės, nes pats įkrisi. O kad asilu gimei, didžiausią žalą gamtai padarei. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lai važinėja2021-02-19
jei išsimaudys, tada solidi bauda ...už pagalbą - dešimteriopa taksa...žala gamtai ir t.t. prilyginti vairavimui sunkiai apgirtus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-02-18
policija turėtų geriau žinoti kad teisiškai "įspėjimas" lietuvoje skaitosi kaip teismo nuobauda. Nu turėtų atsargiau rinktis žodžius. Nes tokia kalba skamba tarsi jie baudžia iš anksto visus nors niekas iš vietinių ant to ledo nevažinėjo. Bet va kokios didelės sumos. Gal kai kalba apie motorines transporto priemones turima omenyje jūsų motorinę funkcijas, neuromotirinę sistemą, tt. Va grįždamas iš pamokų petriukas pačiuožinėjo ant prūdo ledo. Iš karto užsidirbo kažkokioje lygių gretų sistemoje tūkstančius eurų baudų, kuriuos reikalinga kažkaip išskaičiuoti sutanistų naudų gaudytojams į bendrą smaluotų biudžetų katilą. Petriukas kaip nepilnametis pats nepakaltinamas, bet va užtraukta atsakomybė už kurią turi kažkas atsakyti. "Policija prašo visų tinkamai elgtis, nerizikuoti nei savo nei kitų saugumu, ypač brangiausiu turtu - sveikata ir gyvybe." Kas čia per "prašymai"? Ką reiškia "tinkamai" elgtis? Įstatymai nenustato elgesio tinkamumą, tik netinkamumą. Kas išdavė šitai policijai tokius atvirkštinius policininkavimo įgaliojimus? Tarsi jie skaito įstatymus iš kitos pusės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?