Medinių durų gamyba – variantas, pranoksiantis jūsų lūkesčius

2021-02-22, Pranešimas spaudai

Durys – vienas tų konstrukcinių elementų, be kurių nesivaizduojamas joks pastatas, nesvarbu, kokios paskirties šis bebūtų ar kokį stilių savo interjeru bei eksterjeru atstovautų. Jei anksčiau, mūsų seneliai ar proseneliai nesukdavo sau galvos ir į ertmę, skirtą vidaus ar lauko durims, tiesiog įstatydavo medines, identiškas kaimynų namuose esančioms (kaip žinia, išskirtinumo tais laikais žmonėms nelabai vaikėsi, o net ir galimybių tam nelabai buvo), tai šiandien mes turime N variantų tiek medžiagos, iš kurios durys pagamintos, tiek ir tuo labiau, šių dizaino atžvilgiu. Tiesa, medinių durų gamyba, nepaisant konkurentų gausos, šiandien yra „ant bangos“.

Kodėl medinės durys – daugeliui imponuojantis variantas?

Vidaus bei lauko durys – sprendimas, dėl galimų variantų gausos priverčiantis šias besirenkantįjį kaip reikiant pasukti galvą. Faneruotos, laminuotos, metalinės, šarvuotos, plastikinės, o gal – medinės? Sprendimą įtakoti turėtų ne saldžialiežuvio konsultanto įkalbinėjimas ar, kaip dažnai būna, mažiausios kainos vaikymasis (prisiminkite, jog skūpam dažnai tenka mokėti kelis kartus), tačiau kruopštus kiekvieno variantų savybių išanalizavimas bei šių palyginimas su savo keliamais reikalavimais. Kai, renkantis duris, vadovaujamasi šiuo patarimu, nugalėtojų laurus dažnai nuskina būtent medinės durys.

Nesvarbu, kalbėtume apie medinius langus, vidaus ar lauko duris, mediena, kaip šių gamybos žaliava, pasižymi visa eile reikšmingų privalumų. Neabejotinai vienas svarbiausių šios konstrukcijos atžvilgiu – puikios šilumos bei garso izoliacijos savybėmis. Žiūrėdami į „apvalias“ sąskaitas už šildymą ar sparčiai senkančias kuro atsargas, negalite suprasti, kodėl namuose malonia šiluma nei iš tolo nekvepia, galbūt net nesusimąstote, jog priežasties reikėtų ieškoti ir duryse. Medinės durys pasižymi iš tiesų aukšta šilumos izoliacija, lyginant, pavyzdžiui, su šarvuotomis ar kitų tipų durimis.

Puikios izoliacinės medinių durų savybės pasireiškia ir kalbant apie garso, sklindančio iš gatvės, laiptinės ar gretimo kambario, sulaikymą. Juk viena iš durims tenkančių funkcijų – apsauga ne tik nuo pašaliečių akių ar įsilaužėlių, turinčių blogų kėslų, tačiau ir nuo ramybę trikdančio ar erzinančio triukšmo.

Dar vienas aspektas, kuris, žmonėms vis labiau sąmoningėjant bei mąstant plačiau nei asmeninė gerovė, šiandien itin svarbus – ekologija. Kaip žinia, pagrindinė šių gamybos žaliava – mediena, yra atsinaujinantis išteklius, o ir kitos naudojamos medžiagos yra saugios, draugiško aplinkai. Tad nei gaminant, nei eksploatuojant pastarosios neteršia aplinkos, kaip, pavyzdžiui, medinės „sesės“, o, vėliau šias galima sėkmingai perdirbti.

Kokį elgesį mėgsta medinės durys?

Savaime suprantama, jog kiekvienas verslininkas, atstovaujantis savo produkcijai, pastarąją aukštins, o konkurentus bandys „užmėtyti akmenimis“. Tad galima išgirsti nuomonių, esą medinės durys ar kiti mediniai gaminiai reikalauja sudėtingos, išskirtinės priežiūros. Tiesa, norint, jog durys sėkmingai tarnautų keliasdešimt metų (per tą laiką šias galima kelis kartus atnaujinti, gerokai pakeičiant pastarųjų išvaizdą), džiugindamos savo nepriekaištingomis estetinėmis bei stipriomis funkcinėmis savybėmis, pravartu žinoti keletą patarimų ir šių laikytis. Viskas labai paprasta!

·        Kiek įmanoma, saugokite medines duris nuo drėgmės.

·        Stenkitės, duris atidarinėdami bei uždarinėdami, be reikalo šių netrankyti.

·        Stipri chemija medinėms durims – ne draugas. Geriausia, šias valant, naudoti tiesiog paprastą vandenį, braukiant šluoste medienos tekstūros kryptimi, vėliau – nusausinant. Atsiradusioms dėmėms naudokite švelnų valiklį, geriausia – specialiai skirtą medienai.

AB „Stalių gaminiai“ siūlo jums platų pasirinkimą įvairių modelių medinių vidaus bei lauko durų. Nesvarbu, naujos statybos namas ar renovuojamas, klasikinis ar modernus stilius vyrauja: neabejotinai rasime variantą, atitiksiantį ir net pranoksiantį jūsų lūkesčius.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?