Gyventojai stojo į kovą su peršalimo ligomis

2015-02-19, Renata Saulytė, „Maxima LT“ komunikacijos vadovė

Vasario viduryje, gydytojams pradėjus kalbėti apie įvairių virusinių ir peršalimo ligų protrūkį,gyventojai susirūpino sveikatos stiprinimu. Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, pirmas dvi vasario savaites ketvirtadaliu daugiau nei tuo pat metu sausįnupirkta natūralių sveikatos stiprinimo priemonių – imbiero, česnako, medaus, citrinos ir žolelių arbatos.

Labiausiai, beveik 90 proc., išaugo funkcinės žolelių arbatos, skirtos įvairioms peršalimo ligoms gydyti, pardavimai. Daugiau nei 60 proc. šoktelėjo ir imbiero paklausa, kurio vien per dvi vasario savaites nupirkta 5,3 tonos. Trečdaliu daugiau per vasario dvi pirmas savaites parduota ir citrinų, 22 proc. daugiau – česnako ir 11 proc. daugiau – medaus nei tuo pačiu metu sausį.

Šiuo metu prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse visoje Lietuvoje per pirmas dvi vasario savaites greta 5,3 tonų imbiero buvo nupirkta beveik 133 tonos citrinų, po 14 tonų česnako ir medaus, taip patbeveik 57 tūkst. vienetų įvairių pakuočių arbatų.

„Peršalimui gydyti padedančių liaudies priemonių pardavimai šokteli vidutiniškai du kartus per metus ir tai tiesiogiai priklauso nuo oro – rudenį, prasidėjus darganoms, taip pat esant panašiam orui žiemos pabaigoje. Dabar kaip tik tas metas, kai fiksuojame išaugusius visų jų – imbiero, medaus, citrinos, česnakų ir žolelių – pardavimus, o tai rodo, kad gyventojai siaučiant virusinėms ir peršalimo ligoms stengiasi stiprinti imunitetą“, – sako „Maxima LT“, UAB Maisto prekių pirkimo departamento direktorė Nijolė Penkovskienė.

„Maxima“ duomenys rodo, kad imbiero paklausa kiekvienais metais rudenį išauga maždaug  dvigubai, o žiemą – net tris kartus. Funkcinės žolelių arbatos taip pat aktualesnės šaltuoju metų laikotarpiu, o prasidėjus ligų protrūkiui jų paklausa išauga net iki kelių kartų. Česnakai ir citrinos – populiarios prekės pirkinių krepšeliuose ištisus metus, tačiau jų imama pirkti dar daugiau pratrūkus virusinėms ir peršalimo ligoms. Medus – ne tokia populiari prekė kaip česnakai ar citrinos, tačiau taip pat yra aktuali ir perkama ištisus metus.

Prekybos tinklas „Maxima“ jau yra skelbęs, kad pernai metaislietuviai ėmė labiaurūpintis savo sveikata – pradėjovalgyti rekordiškai daug daržovių, vaisių ir uogų. „Maxima“ duomenimis, praėjusiais metais Lietuvos gyventojai suvalgė daugiausiai daržovių, vaisių bei uogų per pastaruosius kelerius metus.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 229 „Maxima“ parduotuvės. Kasdien jose apsilanko apie 550 tūkstančių klientų.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?