Reguliarų sezoną pralaimėjimu užbaigusi „Šilutė“ ruošiasi atkrintamosioms varžyboms

2021-02-24, Sergėjus GVILDYS
„Šilutės“ legionierius J. Taylor sukūrė gražiausią lygos savaitės epizodą.
„Šilutės“ legionierius J. Taylor sukūrė gražiausią lygos savaitės epizodą.

Pamario krašto krepšinio ekipa, rungtyniaujanti antroje pagal pajėgumą Lietuvos nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL–VIKINGLOTTO) baigė 2020/2021 metų reguliarųjį sezoną dviem pralaimėjimais. Savo namų sienos nepadėjo atsilaikyti prieš Šilalės „Lūšies“ tolimų metimų artileriją ir komandinį Kauno Žalgirio-2“ puolimą.

Pripažino kaimynų pranašumą

Atsakomąsias rungtynes su Šilalės „Lūšies“ komanda šilutiškio krepšinio stratego Kęstučio Mačijausko auklėtiniai pradėjo pirmaudami nedidele persvara. Tačiau svečiai netruko prisivyti ir pirmieji du kėliniai vyko atkaklioje kovoje, nė vienai komandai neįgyjant didesnio pranašumo. Po ilgosios pertraukos „Šilutės“ ekipos laivas pradėjo skęsti po trijų iš eilės praleistų tolimųjų metimų. O ketvirtojo kėlinuko pradžioje pralaimėta atkarpa 2:11 galutinai sužlugdė visas šilutiškių viltis atsirevanšuoti.

Rungtynės buvo pralaimėtos rezultatu 82:101 (21:27, 24:23,19:25, 18:26). „Šilutės“ kapitono Lino Lekavičiaus parodyto rezultatyvumo ir pelnytų 27 taškų neužteko atstovėti prieš kaimynų puolimą. Komandos lyderis taip pat sugriebė 7 atšokusius kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė tris kamuolius ir surinko 42 efektyvumo taškus. Pamario ekipos vidurio puolėjas Valdas Vasylius pelnė 15 taškų ir atkovojo 8 atšokusius kamuolius. Ernesto Sederevičiaus sąskaitoje - 11 pelnytų taškų, 6 atkovoti kamuoliai ir 3 atlikti rezultatyvūs perdavimai.

Nusileido jaunimui iš Kauno

Šeštadienį į Šilutę atvyko svečiai iš Kauno. „Žalgiris-2“ komanda buvo nusiteikusi atsirevanšuoti ir išsaugoti užimamas pozicijas turnyrinėje lentelėje. Pamario ekipai šios rungtynės neturėjo įtakos turnyrinėje lentelėje ir varžovas atkrentamosiose rungtynėse jau buvo aiškus. Tačiau apie tai kiek vėliau.

Reikia pažymėti, kad rungtynės vyko pagal kauniečių stratego parengtą scenarijų. Nors K. Mačijauskas ir stengėsi neįsivelti į primetamas sąlygas, tačiau visas viltis aptemdė legionieriaus Alik Jospeh-Pauline trauma, pakeitusi situaciją aikštelėje kardinaliai.

„Šilutės“ puolimas be nominalaus įžaidėjo strigo kauniečių kibioje gynyboje. Šilutiškių neišgelbėjo ir vidurio puolėjo V. Vasyliaus rezultatyviausios karjeros rungtynės. Pergalę į Kauną išsivežė Arvydo Gronskio auklėtiniai 91:85 (23:26, 24:16, 25:23, 19:20). Kaip ir minėjau, „Šilutės“ gretose V. Vasylius sužaidė geriausias NKL rungtynes. Jis per 31 minutę pelnė 33 taškus, sugriebė 5 kamuolius po krepšiais, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 36 naudingumo balus. Jam talkino Herkus Kumpys ir Justin Taylor, įmetę po 15 taškų ir atkovoję po 7 kamuolius.

Pastarajam legionieriui tai buvo rezultatyviausios rungtynės pamario ekipoje. Be to jis sukūrė NKL–VIKINGLOTTO gražiausią savaitės epizodą, perimdamas kamuolį ir prasiveržęs po krepšiu atlikdamas fantastišką dėjimą per jaunąjį „žalgirietį“.

Artėja finalinės kovos

Užbaigusi reguliaraus sezono rungtynes pamario ekipa ruošiasi atkrintamųjų rungtynių kovoms. Jos bus šiek tiek kitokios, nei įprastai. Pirmajame etape rungtynės bus žaidžiamos iki dviejų pergalių. „Šilutės“ varžovas – lygos naujokas Vilkaviškio „Perlas“. Šioje komandoje rungtyniauja pamario ekipos sirgaliams pažįstami krepšininkai Mantas Šerkšnas ir Paulius Gvazdaitis.

Kadangi Vilkaviškio komanda neturi namų krepšinio salės, tai visos rungtynės vyks Šilutėje. Šios poros nugalėtojo antrajame atkrintamųjų rungtynių etape lauks reguliaraus sezono nugalėtojas Jonavos „CBet“. Šioje ekipoje savo karjerą tęsia Šilutėje sezoną pradėjęs puolėjas Kahlil Thomas. Visai įdomi kova greičiausiai būtų, jei „Šilutės“ ekipai pavyktų iškopti į kitą etapą. Šiame etape bus rungtyniaujama iki trijų pergalių. Šio etapo nugalėtojas pateks tarp keturių geriausių lygos komandų.

Dėl COVID-19 pandemijos ir ligos plėtimo grėsmių dar galutinai nenuspręsta, kaip vyks finalinių kovų etapas. Tačiau jau dabar galime neabejoti, jog nepriklausomai nuo organizacinių klausimų sprendimo sportinė varžybų dalis žada būti įdomi.


Straipsnio komentarai

..2021-02-24
Taip kaip sugalvotas visa šita sporto košė vis tiek yra kažkokia nesamonė kur išsirietus aiškinama kad lipama kopėčiomis, nors iš tikrųjų lipama ant grėblio. Pvz sergėjus išsirietęs bando aiškinti kad va šilutės krepšinio komanda yra kažkokia lygesnė komanda negu kitos komandos, nes tai yra "mūsų" krašto komanda. Tai iš karto prieštarauja seimo pirmininkės sveikinimui skirtam lietuvos žmonėms su Tarptautine žmogaus teisių diena : „Abejingumas lygybei taip pat skatina diskriminaciją“. Jugi šilutės komanda niekuo nesiskiria nuo kitų komandų. Dabar sergėjus vis kažkaip tendencingai bando "susargdinti" skaitytojus kad yra kažkaip atvirkščiai. Ir vis kažkaip išskiria tuos legionierius tarsi jie būtų ne tokie patys žaidėjai kaip kiti komandos žaidėjai. Ar legionieriai yra pažeidžiama grupė kuri nusipelno būti taip linksniuojama ir diskriminuojama? Jugi jie žaidžia kaip ir visi. Lenkia nugara, lieja prakaitą, tt. Kam juos vadinti visokiais epitetais? Ir čia nežiūrint į tai kad bandoma kažką dangstyti. Nu kad va čia yra profesionali krepšinio komanda, kuri yra tam kad kažkam pelną. O gal čia kažkas yra negerai. Nu pvz sakykim kokioje nors šilutės gimnazijoje būtų problemos su mokinių pasiekimais. Egzaminų rezultatai būtų prasti. Sugalvotų pataisyti padėti pasamdant legionierius. Nu jeigu į mokslą žiūrėti kaip į "sportą" stragegiškai, kur žaidžiama partijos su mokinių krepšeliais. Yra kažkokios opios problemos su "sportu", nes tai neina pavadinti sportu. Tai kažkas panašaus į sportą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?