Vilkytiškius džiugina Stasės Jokimčienės fotografijos paroda

2021-02-25, Palmyra Jančauskienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filialo bibliotekininkė
Ši fotografijos paroda – pirmoji. Autorės nuotr.
Ši fotografijos paroda – pirmoji. Autorės nuotr.
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale nuo vasario 5 dienos eksponuojama Stasės Jokimčienės  fotografijos paroda „Debesų patalai“.

Stasė Jokimčienė vis stebina savo rankdarbiais Vilkyčių gyventojus.

Ji siuvinėja  ir karpo paveikslus įvairiomis temomis. Mėgsta keliauti ir grožėtis gamta. Labai patinka stebėti dangų bei užfiksuoti neįprastus vaizdus. Genami vėjo debesys keičia formą, o kylanti ar besileidžianti saulė juos nudažo stebuklingomis spalvomis.

Pagauti momentą ir nufotografuoti besikeičiančius vaizdus ne visada pavyksta. Parodos autorė pasakojo: „Archyvuose yra išsaugota daug nuotraukų su defektais: lango atspindžiuose matosi kambario, automobilio šešėliai, kadrą gadina kaimyno namo stogas. Fotografuoti mėgstančiai S. Jokimčienei kartais pavyksta pagauti norimą kadrą, o tai labai džiugina akį ir širdį.

Parodoje eksponuojamose fotografijose matosi ne vien mėlynas dangus ir baltų formų debesėliai, primenantys paukščius ar kitokias būtybes. Čia galima pamatyti audros pritvinkusį dangų ir vakaro saulės raudonai nudažytus debesis.

S. Jokimčienės rankdarbių bei karpinių parodų surengta gana daug, tačiau ši fotografijos paroda – pirmoji. Menininkė dar turi daug idėjų, kurias artimiausiu laiku pateiks meno gerbėjams.

Paroda Vilkyčių bibliotekoje veiks iki kovo mėnesio pradžios.


Straipsnio komentarai

blia, blia, blia2021-02-25
ne tau, Martynai mėlynas dangus ... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-02-25
O kodėl neparašote kiek kainuoja bilietai į parodą? ar yra nuolaidos grupėms, pensininkams, neįgaliesiems, tt..? Kaip su gidais reikalai? Ir kas čia per meno rūšis? Tautodailė? Kuo skiriasi padangos fotografija nuo padangės fotografijos? Kitas reikalas tai fotografijos atspausdinimas, įrėminimas, įstiklinimas. Turbūt jau tada ir skaitosi kaip "menas", nes supakatuota taip kaip pakuojamas menas, ane? Nu ir kas įdomiausia kaip įmanoma pragyventi iš tokio meno? Jugi žmonės nebalsuoja už tokį meną su savo piniginėmis. Aš kaip suprantu už žmones prabalsuoja kažkas, nes tie "menininkai" kažkaip ne tik pragyvena bet labai gerai gyvena. Jie va skraido padebesiais, bet neužmiršta ir jūsų. Nu kaip ta pasaka apie sezamai atsiverk olą. Nueina su tuščiu kibiru į olą, bet parneša pilną kibirą olos lobių prisodrinto oro. Komentaras patinka Komentaras nepatinka