6 būdai, kaip pasirūpinti baldų ilgaamžiškumu

2021-02-26, Pranešimas spaudai

Visiškai normalu, kad kasdien naudojami baldai dėvisi – vieni greičiau, kiti lėčiau. Norint kuo ilgiau džiaugtis patrauklia jų išvaizda ir funkcionalumu, svarbus tinkamas gaminių naudojimas bei priežiūra. Kokie žingsniai apima šiuos aspektus ir kaip juos atlikti, galite sužinoti jau dabar.

1. Atsargiai perkelkite baldus

Tiek medinių, tiek minkštų baldų rekomenduojama netempti ir nestumti. Taip galima pakenkti ne tik jiems, bet ir subraižyti ar kitaip sugadinti grindis. Perkeliant sunkius baldus, pavyzdžiui, sofą, vertėtų paprašyti pagalbos ir taip ją saugiai perkelti į norimą vietą.

2. Palaikykite švarą

Norint kuo ilgiau išlaikyti patrauklią baldų išvaizdą, svarbu reguliariai valyti dulkes ir juos išsiurbti. Mažos dulkių dalelės gali kauptis ne tik ant sofos, minkšto kampo ar fotelio paviršiaus, bet ir jų viduje. Tai lemia kintančią gaminių išvaizdą, dulkių erkučių veisimąsi. Jeigu ant minkšto baldo atsirado dėmė, ją reikėtų kuo greičiau pašalinti, naudojant švelnų valiklį.

3. Naudokite tik tinkamas valymo priemones

Valant gobeleną ir odą derėtų naudoti atitinkamai tam skirtas priemones. Dažniausiai jas galima įsigyti specializuotose vietose, tokiose kaip baldų salonai Kaune, Vilniuje ar kituose miestuose, taip pat internetu. Medinių spintelių, staliukų, lentynų valymui dažniausiai pakanka sausos arba vandeniu sudrėkintos ir gerai išgęžtos šluostės.

4. Venkite tiesioginių saulės spindulių

Tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti baldų paviršiui jį išblukindami. Norint to išvengti, minkšto kampo, fotelio ar medinio staliuko patariama nestatyti tose kambario vietose, kurias pasiekia didelis srautas tiesioginių saulės spindulių. Tiesa, siekiant jį sureguliuoti galima naudoti atitinkamas langų uždangas.

5. Nustatykite namų taisykles

Nesvarbu, tai būtų nevalgymas ant sofos, nešokinėjimas ant lovos ar ilgai išliekančių žymeklių svetainėje nenaudojimas – nebijokite nustatyti taisyklių tiek vaikams, tiek sau. Tai vienas iš būdų, padedančių užtikrinti baldų ilgaamžiškumą.

Panašios taisyklės svarbios ir turint augintinių. Jeigu nesinori, kad jų plaukai kauptųsi ant minkštų baldų, tiek šunis, tiek kates reikėtų pradėti kuo anksčiau dresuoti, kad jie neįprastų šokti ant sofos ar fotelio. Siekiant, kad augintiniai nedraskytų baldų, jų dėmesį reikėtų nukreipti žaislais ar kitais daiktais.

6. Naudokite specialias apsaugos priemones

Net ir labai saugantis, kartais nepavyksta išvengti vandens arba kitų gėrimų išpylimo ant sofos, minkšto kampo ar fotelio. Tam, kad skystis ne taip susigertų į audinį ir jo nepažeistų, verta naudoti specialias impregnuojančias priemones.

Priklausomai nuo baldų medžiagos, jų priežiūra ir tam naudojamos priemonės gali skirtis. Daugiau informacijos apie pastarąsias galima sužinoti specializuotose parduotuvėse. Tiek minkšti, tiek mediniai baldai – nemaža investicija. Todėl norisi, kad namų interjerą jie puoštų kuo ilgiau. Tinkamas naudojimas ir reguliari priežiūra gali padėti tai įgyvendinti pakankamai lengvai. Jums tereikia skirti šiek tiek laiko, nustatyti tam tikras taisykles ir pasirinkti atitinkamas priemones.


Straipsnio komentarai

mačiau2021-02-26
kaip geriausia saugoti baldus. Namo kambariai apstatyti baldais...svečiams parodo per durų stiklą...patys šeimininkai gyvena ir svečius priima(jeigu tokių yra) pusrūsio virtuvėje - katilinėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?