Mandato naikinimo procedūra – naujausias K. Komskio galvos skausmas

2021-02-28, Miglė Krancevičiūtė ir Šarūnas Černiauskas, Siena.lt
Pats K. Komskis dar anksčiau tokią iniciatyvą pavadino politiniu susidorojimu ir neigė supainiojęs viešus ir privačius interesus. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Pats K. Komskis dar anksčiau tokią iniciatyvą pavadino politiniu susidorojimu ir neigė supainiojęs viešus ir privačius interesus. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Pagėgių savivaldybės taryba pradėjo Kęsto Komskio šalinimo iš Tarybos procesą. Politiko mandato atėmimo procesas pradėtas po „Sienos“ tyrimų. K. Komskio mandatą naikinti siūloma dėl supainiotų viešų ir privačių interesų bei Tarybos nario priesaikos sulaužymo. 

Posėdyje suformuota speciali komisija, kuriai pavesta iki kovo 15 dienos ištirti K. Komskio mandato naikinimo klausimą ir pateikti siūlymus dėl tolesnių veiksmų. Už komisijos sudarymą Taryba pasisakė bendru sutarimu. K. Komskis ir jo bendražygiai balsavime nedalyvavo.  

Vienas procedūros iniciatorių, Pagėgių vicemeras Edgaras Kuturys posėdžio metu pabrėžė, esą šis procesas „nėra žaidimas“. Anot jo, K. Komskio mandato naikinimo procedūra gali tapti labai svarbiu precedentu ir parodyti, kad politikai privalo rimtai žiūrėti į viešųjų ir privačių interesų kolizijas. 

Komisiją sudaro keturių Savivaldybės tarybos frakcijų atstovai, jos pirmininku paskirtas tarybos narys Vladimiras Gorodeckis. K. Komskio vadovaujama frakcija nepasinaudojo galimybe komisijoje turėti savo atstovą. Sudaryta komisija spręs, ar dėl besikartojančių įstatymo pažeidimų šalinti K. Komskį iš Savivaldybės tarybos. Tarybai nusprendus naikinti K. Komskio mandatą, galutinį sprendimą turės priimti teismas. 

Pats K. Komskis dar anksčiau tokią iniciatyvą pavadino politiniu susidorojimu ir neigė supainiojęs viešus ir privačius interesus.

„Aš galiu pasakyti tikrai: verslas ir Savivaldybė – mes neturim nieko bendro. (...) Buvo pasirašytos sutartys, tai, na, galiu pasakyti, tai yra geras pakištukas Savivaldybės. (...) Aš manyčiau, kad jis yra formalus. Jeigu pažiūrėtumėm per Lietuvą, tai bet kurioj Savivaldybėj tarybos nariai tą patį daro, pasirašinėja ir viskas. Ar aš pasirašysiu, ar kažkoks darbuotojas, kuris man bus pavaldus pasirašys – esmės nekeis. Tai yra tik formalus pažeidimas. Aišku, jeigu būčiau žinojęs, kad taip negalima daryt, tikrai būčiau nedaręs“, – aiškino K. Komskis.

Siena primena, kad iniciatorių teigimu, procedūra pradėta po to, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad K. Komskis supainiojo interesus, dirbdamas Pagėgių savivaldybės taryboje ir vadovaudamas Pagėgių biudžeto maitinamai įmonei „Kalibrus“. Etikos sargai taip pat siūlė Pagėgių savivaldybei naikinti sandorius su „Kalibrus“ arba „imtis prevencinių priemonių“. 

Anot E. Kuturio, K. Komskio mandatą siekiama naikinti būtent dėl VTEK sprendimų. Mat politikas per mažiau nei metus du kartus pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. 

Mandato naikinimo procedūra - naujausias K. Komskio galvos skausmas, politiką užgriuvęs po „Sienos“ tyrimų. Savivaldybės tarybos nariui jau pareikšti įtarimai dėl bendrovės „Agrolira“ nusikalstamo bankroto bei turto iššvaistymo. Įtariamojo statusą čia turi ir politiko sūnus, buvęs „Agroliros“ direktorius Algirdas Komskis. A. Komskis taip pat jau sutiko „Agrolirai“ sugrąžinti 20 tūkst. eurų – penktadalį sumos, kurios per teismą reikalavo įmonės bankroto administratorius. 

Teisėsauga taip pat tiria galimą dokumentų klastojimo epizodą. Šis tyrimas pradėtas po vicemero E. Kuturio kreipimosi. Politikas į teisėsaugą kreipėsi po „Sienos“ tyrimo, kuris nustatė, kad K. Komskio įmonė „Kalibrus“ Pagėgių savivaldybės konkursus laimėjo pateikdama pažymą apie neva atliktus darbus Ugniui Kiguoliui priklausančiame Lentvario dvare. Paaiškėjo, kad K. Komskio darbininkai ten nepajudino nė plytos.


Straipsnio komentarai

Recenzentas2021-03-08
straipsnio pavadinimas turėtų skambėti ,,Naujausias Kuturio galvos skausmas - kaip iš sekančių rinkimų pašalinti Komskį" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To Romui2021-03-07
Tai tu pasakyk kiek jau tų valdininkų priskaičiuoji o ne vikipedijas kišk. O gal tu neskiri kas yra valdininkas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to To Romui2021-03-05
turbūt esi vienas iš valdininkų, o skaičiai tai oficialūs iš vikipedijos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To Romui2021-03-04
Tai suskaičiuok kad taip gerai skaičiais vartai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Romas2021-03-04
Pagėgių savivaldybėje 2020 m. - 7288 gyventojų. Kiek savivaldybės teritorijoje yra dirbančių valdininkų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-03-02
Nu čia kažkas labai nedemokratiško jeigu žiūrėti į tokius "veiksmu" iš demokratijos prizmės. Nu va yra išrinktasis komskis kurį rinkėjai demokratiškai išrinkto ir jisai atstovauja kažkokių rinkėjų valią, kokie jie bebūtų. Nesvarbu. Dabar kitiems išrinktiesiems kurie lygiai tokie patys kaip ir tas komskis, tas išrinktasis nepatinka nes kažkokie galingi plunksnuočiai kažką ten parašė ant sienos apie komskį. Tai tie kiti išrinktieji sugalvojo kad dėl to jie yra lygesni negu komskis ir dėl to tai jiems duoda įgaliojimus tą išrinktąjį komskį nuversti kažkaip nedemokratiškai. Jeigu rinkėjams kažkas nepatinka tai va jie turi laukti nuobodžiai sekančių rinkimų, atiduoti savo balsą už kažką ir vėl būti bebalsiai. O va šitie išrinktieji atseit kitokie. Jie aukštuomenė. Jie turi visokių "priemonių" kaip atiminėti mandatus ar išrašinėti kelialapius į krematoriumus. Tik neaišku tos taituruotės. Kas čia per protelis? Kam tas reikalinga? Ką tai reiškia? Nu ir vis tiek jie labai "drąsūs". Kad ir ta šilutiškė. Labai keistai kvepia kažkokiu keistu komunizmu. Bet nu tikrai negali būti kad jie vietiniai. Toks tas elgesys kvailas. Na ir akivaizdu kad turi būti kažkoks "užnugaris", kažkokios priemonės, tt. Nu į juos vis tiek reikalinga žiūrėti kaip į "kosmonautus", kurie tik vykdo nasistų nurodymus. Tai ne politika. Nu ir toks "pratimas" pabandykit į kiekviena savivaldybę pažvelgti tarsi tai tarptautinė kosminė stotis. Nu taip tenais "savivalda", jo jie nusivalo dulkes, eina į toletą, bet viskas kas vyksta tokioje stotyje yra atvežama. Jie visiškai nesavarankiški. Balvonų balvonai. Todėl ir dažnai kvailai atrodo kai daro visokias garbėtroškinių paradų nesamones. Ir tada kalba eina ne apie politikus, bet kažkokius "organizatorius". Nu va linksniuoja hitlerį, nacius, staliną, tt bet kažkaip niekas negali prikibti prie tų paradų, kur viskas iki mažiausių smulkmenų apgalvota, sudėliota, sukabinta, tt.. Renginių ir nurenginėjimų organizatorių. pvz vestuvių organizatorius, fotografus, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to va taip2021-03-02
Demokratija prie Kuturio? Pasakos tiems, kas jo nepažįsta. Nespėjo Komskis pasakyt, kad vicemero etatas savivaldybei nereikalingas ir labai brangiai kainuoja su alga, automobiliu, telefonu, kompiuteriu ir kt. prasidėjo konsultacijos su komisija kaip skundus rašyt ant Komskio. Ale kiek sveikatos reik turėt ir sarmatos neturėt, kad biudžeto pinigus taip švaistyt - imt algą, nieko gero nenuveikt ir vietoj rimto darbo skambinėt valdišku telefonu. Turtinga Lietuva, o sako daug vargšų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Va taip2021-03-02
Pagaliau gal bus daugiau demokratijos Pagėgiuose, pašalinus kai kuriuos iš politikos, nes šeimų klanai vadovavo Pagėgiams... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Patyręs2021-03-01
negalima nieko suprasti, susiprasti, perprasti, tt su pasakorių sekamomis pasakomis nes jeigu aiškina apie antavilių korius tai dar nereiškia kad kalba neina apie korimus ir medaus paveldėjimą iš testamentų: dar su vaikais pradedama žaisti "good will hunting" bado žaidynių žaidimukai.. Tu supratai pasaką apie drakoną, bet kažkodėl nesugebėjai suprasti minties iš pasakos "tegyvuoja drakonas" kur buvo stebuklingas kardas ir vėžlys. Tas kuturys ir ta "šilutiškė" pristatoma pagal kažkokią keistą garbėtroškinių paradų prizmę ar trafaretą kur aiškinama tarsi jie kažkas panašiai kaip tas rusijos navalnis, nemcovas, tt. Nu kad ta laisvėjimo partiją gal ir yra kilusi iš "mes laisvi" mūsiškių manifestacijos manifestų? O kas liečia stambulo konvenciją ar bet kokius kitus "aukštuomėnės" lygio susitarimus, pasirašymus, protokolus, tt kažkas labai baisaus. Tai ne demokratija bet kažkas atvirkščiai proporcingo demokratijai. Nu kad susitarimuose atvažiuoja "išrinktieji" ir padeda savo parašą kad juos išrinkusiems žmonėms neaišku tokie dalykai. Nu tarsi yra ne demokratija bet butaforija, ne valstybės, bet aptvarai kur laikomi zombiai. Ir čia tikrai yra nusišnekama kažkas apie tai kad lietuva yra neratifikavusi. Nes taip kaip lietuvoje suorganizuota visos šitos programos turbūt lietuva neratifikavo, nes kažkaip prieštarautų "double jeopardy" sanpratoms. Kad jie važiuoja turbo režimu, nes čia kalba eina tik apie gražulio kelnes, vaivorykštes ir garbės paradus. Ir ta convencija suorganizuota labai keistos organizacijos pavadinimu Europos Taryba, kuri nieko bendro neturi su Europos Sąjunga. Bet egzistuoja lygiagrečiai taip tarsi keistas parazitas, suaugęs brolis dvynys, tt. Nu ir Europos Tarybai priklauso ir Rusija ir azerbaidžanas ir visas kaukazas, tt. Jeigu lyginti ES ir ET tai visur kažkokios nesamonės ypač tenais kur ta ar ana valstybė vienu metu priklauso abiem organizacijoms. Nu tarsi va šilutės miestas vienu metu priklauso savo išgalvotam žuvėjų kraštui, kolumbeikių išgalvotai mažajai lietuvai, priklausomai nuo to kaip žiūrėsi tauragės ir klaipėdos apskritims, regionalizacijos politikos ateityje kuriamiems "regionams", na ir lietuvos respublikai, kuri tuo pačiu irgi toliau visaip priklauso visokioms nesamonėms. Ir čia atseit už viską atsakingi kažkokie slyvanosiai kurie išrenka kažkokius terbakrauskius nes juos nuveža į rinkimus kažkokie "vežėjai" ir "pavežėjai". Nu tada reikalinga žiūrėti ir į kitus "vežėjus", kurie vežioja, plukdo, skraidina, judina, judrius politikus. Nes dabar valstybės valdymas suorganizuotas kaip "šeima", kur vaikai turi balsavimo teisę tiek kiek jie supranta kažko, o visa kita yra ne vaikų reikalas. Ten visokios valstybinės ir karinės paslaptys. Kaip ir ta stambulo konvencija. Tai kariniai reikalai. Kažkas panašaus va tėvai susirenka išgerti ir susitartų kad patys nemuš vaikų ir žmonų, pasisamdys samdomus žudikus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2021-02-28
Ok. Supratom: K.komskis yra Pagėgių kunigaikštijos visuomenės priešas ir šėtonas, o E. Kuturys yra Pagėgių kunigaikštijos visuomenės gelbėtojas ir mesijas. Žinant, kad vienas jų dalyvavo ,,Laisvės partijos'' steigiamajame susirinkime, įdomu kokia jų pozicija ,,Stambulo konvencijos'' atžvilgiu? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2021-02-28
Kiek Pagėgių savivaldybė yra sumokėjusi ,,Šilokarčiamai'' už reklamos viešinimą? Kokiam laikotarpiui sudaryta sutartis?. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-02-28
čia ta siena rutuliojasi tarsi religinių raštų motyvais, kur koks nors don kichotas nugali blogio simbolį slibiną. Paprastai pavaizduotas ant arklio, slibinas ant žemės, duriama su ietimi. Pvz šventas jurgis, kuris turbūt kol kovojo nesiskaitė kaip šventas. Skaitėsi kaip šventas tik kai buvo taip kažkas parašė ir taip galima buvo kažkur pasiskaityti. Tad čia nors ir įdomus "projektas", bet negalima komskio atskirti nuo sienos ar pasieniečių. Tai "dalis" kažkokio projekto. Saulėlydžio, horizonto ar panašiai komisija. Kodėl spaudoje vienos iš populiariausių kontrabandinių cigarečių kurios būdavo linksniuojamos tai St George? Tai ir yra šventasis jurgis, kuris pavaizduotas ir rusijos herbe. Jeigu paskaitysit wikipedijoje tai parašyta kad tas jurgis yra lietuvos globėjas. Antras po kazimiero. Tiek tos globos ir rūpybos. Bet ant cigarečių pakelio pačio slibino nepavaizduota. Tik mažtis jurgis su ietimi ant herbo su anglijos vėliava (šv jurgio kryžius). Kovoja su nematomais slibinais. Panašiai kaip lietuvos vytis. Užsimojęs. Komentaras patinka Komentaras nepatinka