Nuotoliniame susitikime su kultūros ministru aptarė šiam sektoriui itin svarbius klausimus

2021-02-28, Silute.lt
Merai iškėlė daug problemų kultūros paveldo klausimais, diskutavo dėl savivaldybių galimybių stiprinimo paveldo srityje.
Merai iškėlė daug problemų kultūros paveldo klausimais, diskutavo dėl savivaldybių galimybių stiprinimo paveldo srityje.

Savivaldybės meras, Lietuvos savivaldybių asociacijos švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas, Vytautas Laurinaitis dalyvavo LSA atstovų susitikime su kultūros ministru Simonu Kairiu ir Kultūros ministerijos komanda. Susitikimo metu aptarta nemažai aktualių kultūros sektoriui klausimų.

Kultūros ministras, atsakydamas į klausimą dėl kultūros darbuotojų darbo užmokesčio didinimo akcentavo, kad ši priemonė yra aptarta su Premjere ir yra viena iš Vyriausybės programos priemonių.

Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis domėjosi, ar Kultūros ministerija nenumato inicijuoti regionų kultūros lauko sociologinių tyrimų. Šis klausimas iškilo dėl to, jog įgyvendinant bendruosius valstybės, regiono bei vietos savivaldos iškeltus kultūros politikos tikslus iki šiol nėra atlikta atskirai regiono kultūros situacijos tyrimo, kad būtų atsakyta į klausimus, kurie šiandien keliami kultūros laukui (regiono kultūros išskirtinumo galimybės, kultūros įstaigų tinklo analizė, specialistų poreikio, profesionalaus meno sklaidos, kultūros paslaugų kokybės ir paklausos rodikliai, galimybės sustiprinti kultūros vaidmenį sprendžiant ekonomines, socialines problemas).

Viceministras Albinas Vilčinskas, atsakingas už regionus, pritarė, kad problema tikrai aktuali. Iki šiol atlikta daugybė kiekybinių, bet ne kokybinių tyrimų. Jis atkreipė dėmesį, kad Regioninės kultūros tarybos turi galimybę tokius tyrimus atlikti, pasinaudojant Tolygios kultūros raidos programos lėšomis. Ministerija planuoja 2022 m. pradėti kultūros sektorių apklausą (ne tik biudžetinių), kad galėtų įvertinti visos Lietuvos kultūros situaciją ir pradėti spręsti aštriausias problemas, kurios aktualios ir savivaldai. 

Merai iškėlė daug problemų kultūros paveldo klausimais, diskutavo dėl savivaldybių galimybių stiprinimo paveldo srityje. Planuojama, kad 2022 m. Seime turi atsirasti nauja Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo redakcija. Priėmus įstatymą bus sustiprinta savivaldybių pozicija paveldosaugoje.

Nemažai diskusijų sukėlė Tolygios kultūros raidos programos įgyvendinimo aptarimas, finansavimo kvotų nustatymo kriterijai. Viceministrė Daina Urbanavičienė pritarė siūlymui, kad būtina artimiausiu metu su savivaldybėmis diskutuoti dėl būsimo naujo Gairių projekto, Tolygios kultūros raidos programos kriterijų ir kt. Šis klausimas keliamas laiku, nes pavasarį darbą pradės nauja Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė iškėlė vieną opiausių problemų - dėl kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimo situacijos. Sutarta, kad bus sudaryta darbo grupė, kuri analizuos situaciją, įvardins aštriausias problemas ir pateiks siūlymus Kultūros ministerijai.

Pasitarimo dalyviai nusprendė bendradarbiauti sprendžiant kultūros infrastruktūros programos finansavimo klausimus.


Straipsnio komentarai

..2021-02-28
Nu čia tokia kultūra kur būna žodis "kultūristai", kurie irgi veikia kaip koks religinis "kultas", tarsi kultinis serialas apie serijinius kulimus. Nors lietuviškai tai labiau suprantama ir naudojamas žodis sekta, sektantai, tt kurie kulia kaip žirnius kas tik po ranka papuola. Ir vis tiek grįžtame prie tų pačių uber alles karinės žvalgybos agentų kur sekta tai yra nuo žodžio sekimas, sekliai, seklyčių prieblandoje sukrautos gėrybės, tt.. Tame ir esmė su NT agentais, kad kol neįrodyta kitaip reikalinga galvoti kad agentai ir agentūros pardavinėja tik "savo" turtą. Ir matot lietuva yra stebuklingas kraštas, nes nekilnojamas turtas ir žemės yra kilnojamos, na o žuvejų kraštas tai iš viso kažkoks aferistų rojus - čia atseit geltono vandenėlio varvinimas ir lašinimas kuria gyvenimą. Tarsi lakmuso popierėlis. Jeigu kojos juda, vadinasi gyvas. Kas liečia kultūra matai dabar teisinamasi - atleiskit prašom - nesuprantame ką darome. Reikia tyrimų ir laiko kad susiprasti kas čia per kultūra. Nes matai su kultūra nėra taip kad kultūra ir afrikoj kultūra. Taip kaip kolumbeikiai supranta kultūra tai kaip disneylendą. Kažkas kas būtų įdomu nuolatos judantiems žiopliams, kurie nuolatos juda todėl kad jiems niekas nėra įdomu. Jie juda ne dėl turizmo, bet tam kad judėti. Tad kultūra šiuo atveju tik viena iš sceninių butaforijų. Viskas kas liečia kultūrą tai panašūs reikalai kaip su mikrobiologijoje vartojama sąvoka - kultūra. Nu ir čia problemos žuvėjų krašte - jie virė virė kažkokią košę pagal kolumbeikių receptus, bet gavosi kažkokia nesamonė, kuri neįsikomponuoja į visumą. Sukūrė kažkokią votį, rakštį, tt. Nu ar jums negaila va meras nufotografuotas vargsta prie to turbūt 17 colių monitoriaus. Jugi dabar 24 colių (dvigubai didesnis) monitorius kainuoja apie 100 eurų. Jeigu daug tenka spoksoti į monitorių bendraujant su kultūristais tai tos akys turbūt nejuokai pavarsta. Kas čia per balvonai tokį monitorių merui tarsi ragus įstatė? Nori akis išvarvinti. Nei gėdos nei sąžinės. Bet aš nesu nei informatikos specialistas, nei okulistas, nei kultūristas, tt. Man nei žodis šilta nešildo nei žodis šalta nešaldo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?