Recidyvistas neteko automobilio ir vėl „atostogaus“ belangėje

2021-03-05, Vidas Kalinauskis
Teismas, skirdamas bausmę T. R., konstatavo, kad jis padarė du tyčinius nesunkius nusikaltimus. Asociatyvi nuotr.
Teismas, skirdamas bausmę T. R., konstatavo, kad jis padarė du tyčinius nesunkius nusikaltimus. Asociatyvi nuotr.

Vasario 1-ąją Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėja Elena Simonavičienė paskelbė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo Pagėgių savivaldybės gyventojas T. R., anksčiau 5 kartus teistas, neteko automobilio ir porą mėnesių privalės praleisti už grotų.

T. R. 2020 m. gruodžio 28 d., apie 20.55 val., vairavo automobilį būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jam buvo nustatytas 3,16 prom. neblaivumas, bei neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones.

T. R. buvo kaltinamas ir dėl to, kad pateikė melagingą informaciją siekdamas gauti naują asmens tapatybės kortelę. Melavo, jog asmens tapatybės kortelę pametė, žinodamas, kad tas dokumentas 2020-12-29 buvo paimtas kaip kardomoji priemonė ir saugoma Tauragės AVPK Pagėgių policijos komisariate prie ikiteisminio tyrimo medžiagos.

Kaltinamasis dėl nusikalstamų veikų kaltu prisipažino ir parodė, kad jis automobilį 2020-12-28 pirko Gargžduose. Už jį mokėjo 500 eurų. Kai nusipirko automobilį, draugai jį parvairavo į jo namus maždaug apie 17 val. Jis pats nevairavo, kadangi neturi vairuotojo pažymėjimo. Po to, kai jo draugai parvarė automobilį, kurį jis pirko savo tėvui, į kiemą, visi nuėjo pas T. R. į namus „aplaistyti“ naująjį pirkinį - gėrė šampaną, alų, degtinę. Todėl jis stipriai apgirto. Tos pačios dienos vakare, tikslaus laiko neprisimena, bet galėjo būti maždaug 20 val., jis nuvažiavo prie seniūnijos susitikti su pažįstamu. Jam būnant prie seniūnijos ir kalbantis su savo pažįstamu privažiavo policijos pareigūnai, liepė jiems išsiskirstyti. Tada policijos pareigūnai išvažiavo. Išvažiavo ir jo pažįstamas. Kai liko vienas, nusprendė važiuoti namo. Parvažiavo į savo namų kiemą. Tik nematė, kad paskui jį atvažiuoja ir policijos pareigūnai. Vis dar sėdint automobilyje, prie jo priėjo pareigūnai, kurie T. R. išlaipino iš automobilio ir alkoholio kiekio matuokliu patikrino jo girtumą. Kiek prisimena, jam alkoholio kiekio matuokliu buvo nustatytas 3,16 prom. girtumas. Antrą kartą atsisakė pasitikrinti blaivumą, nes buvo supykęs ant policijos pareigūnų.

T. R. taip pat papasakojo, kaip 2021-01-16, apie 11val., nuvyko į Migracijos skyrių norėdamas, kad jam išduotų naują asmens tapatybės kortelę. Kai Migracijos skyriaus darbuotojai davė jam popierinį dokumentą, kurį jis užpildė, nurodė, kad savo asmens tapatybės kortelę yra pametęs Tauragėje, datą rašė, bet dabar tiksliai neatsiminė, kokią ten įrašė. Jis neprisiminė, kad jam buvo paskirta kardomoji priemonė - dokumento paėmimas, todėl jis ir nuvažiavęs pasidaryti naują dokumentą. Ketino vykti dirbti į Švediją, todėl jam buvo reikalingas asmens dokumentas. Galų gale pripažino, kad melagingai pateikė informaciją Migracijos skyriaus darbuotojams siekdamas įgyti naują asmens dokumentą. Gailėjosi, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus ir kad Migracijos skyriaus darbuotojams pateikė melagingą informaciją dėl savo asmens tapatybės kortelės praradimo. Sutiko, kad ikiteisminis tyrimas būtų užbaigtas baudžiamuoju įsakymu ir jam būtų paskirta arešto bausmė.

Teismas, skirdamas bausmę T. R., konstatavo, kad jis padarė du tyčinius nesunkius nusikaltimus. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikė tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinančia aplinkybe laikė tai, kad nusikalstamas veikas padarė būdamas recidyvistu, nedirbantis, teistas, teistumas neišnykęs, administracine tvarka vienerių metų laikotarpyje baustas.

Teismas skyrė T. R. 75 paras arešto, o pagal antrą nusikaltimą - dar 30 parų. Bausmes subendrinus, iš dalies jas sudedant, paskirta 90 parų arešto. Paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu, kadangi prisipažino ir gailėjosi. Galutinė bausmė - 60 parų arešto Marijampolės pataisos namuose, adresu J. Biliūno g. 14, Kybartai.

Paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – ketveriems metams uždrausta teisė vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones.

Nuspręsta baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, konfiskuoti nusikaltimo padarymo priemonę – automobilį.

Teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo prieš keletą dienų ir yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

.. @ dvitaski2021-03-05
nu kad visiškai neaišku ar iš viso buvo "bičas". Nu gali būti kad čia ne byla, bet "imigracija", tremtis, tt. Nu žinai kaip kad atseit būdavo seniau su australija. Ir jeigu vyksta tokie cirkai tai tie visi rūmunai iš rūmų irgi yra lygiai tokie pat nusikaltėliai, nes jie neapsivalę, jie nežaidžia atviromis kortomis, tt. Jie žaidžia "va bank"-iška demokratija, arba kitaip tariant tokia karybos rūšis (attrition) kur reikalinga pasiekti daugumą ir tada jau nebesvarbu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
areštas2021-03-05
nemokamas maitinimas, pastogė, apsauga...bauda nusirašo...
Kur čia recidyvistas?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dvitaski,2021-03-05
ko tiek pariniesi dėl to bičo. Jei toks gailestingas, pasiusk tablietku su kanapem ir duok prisijungimų kodus. Apsivalysi sielą ir įgausi proto. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-03-05
Neina suprasti nusikaltimo geografijos. Pirko mašiną ir parvairavo į "namus". Kur tie "namai", kurioje savivaldybėje, rajone, seniūnijoje, kaime, miestelyje, tt? nuvažiavo prie "seniūnijos". Lietuvoje daug seniūnijų. Ir čia svarbu. Jeigu jis gyvena kokiame nors užkampyje pagėgių savivaldybėje, ir buvo nuvažiavęs per pusę lietuvos prie varėnos ar lazdijų seniūnijos.. ir po to atgal. Neina vis tiek suprasti tų "epitetų" kur tie teisėjai "teisia" nes jiems kažkas matosi daugiau negu paprastiems žmonėms. Va sako padarė nusikalstamas veikas "būdamas" recidyvistu. Nu kodėl paprastiems žmonėms nesimato kad čia "recidyvistas". Kai jisai eina gatvėje jis turbūt atrodo lygiai taip pat kaip ir visi žmonės, vaikšto kaip lygus su lygiais. Jis "recidyvistas" tiktai kai ateina į teismo salę. Ar tikrai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?