Šilutėje specialistai susirūpinę blogėjančia vaikų sveikata: ragina nedelsti kreiptis pagalbos

2021-03-05, Ligoninės informacija
Vaikų endokrinologė ragina tėvus nedvejoti ir neatidėlioti susitikimo su gydytoju.
Vaikų endokrinologė ragina tėvus nedvejoti ir neatidėlioti susitikimo su gydytoju.

Su vaikais ir šeimomis dirbantys Šilutės ligoninės specialistai pastebi, kad užsitęsęs karantinas blogina vaikų sveikatą. Tėvai vis dažniau kreipiasi į specialistus dėl vaiko elgesio pasikeitimų, suprastėjusios emocinės būklės, kalbos sutrikimų, antsvorio ir nutukimo problemų.

Galbūt vaikas nuolat jaučiasi pavargęs ar mieguistas. Pastebėjote, kad vaikui sunku susikaupti, ruošiant įvairias užduotis mokyklai ar užsiimant bet kuria kita veikla. Galbūt vaikui krenta svoris ar priešingai – jis priaugo svorio. Jeigu kai kurie sutrikimai jums kelia nerimą, nedvejokite, kreipkitės į specialistą“, - į vaikus ir paauglius auginančius tėvus kreipiasi Šilutės ligoninės vaikų endokrinologė, socialinė pediatrė Indrė Margelienė. 

Ji pažymi, kad endokrininės ligos gali pasireikšti įvairiais požymiais. Pavyzdžiui, cukrinis diabetas pasireiškia troškuliu, dažnu šlapinimusi, svorio kritimu ir dideliu cukraus kiekiu kraujyje. 

Vaikų endokrinologė ragina tėvus nedvejoti ir neatidėlioti susitikimo su gydytoju, bet kreiptis ir konsultuotis. Tik tuomet, anot I. Margelienės, bus greičiau vaikui paskirtas tikslingas gydymas, reikalingi tyrimai bei atsakyta į kitus klausimus. Pavyzdžiui, kaip išvengti tam tikrų ligų ir jų paūmėjimo.

„Raginu tėvelius kreiptis ir kartu spręsti vaiko sveikatos problemas. Konsultacijos metu atsakysiu į visus dominančius klausimus ir patarsiu, kaip elgtis, ką daryti ar į ką atkreipti dėmesį. Svarbu ir tai, kad tėveliams nereikia vykti į kitą miestą dėl vaikų endokrinologo paslaugų, nes konsultuotis gali savo mieste ir nemokamai“, - informuoja vaikų endokrinologė.

Ji primena, kad tėvai, kurie nerimauja dėl vaiko elgesio ar kitų sutrikimų, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris išduos siuntimą vaikų endokrinologo arba socialinio (raidos) pediatro konsultacijai.

Vaikų endokrinologė I. Margelienė vaikus ir paauglius konsultuoja, tiria ir gydo dėl cukrinio diabeto, skydliaukės veiklos ar vystymosi raidos sutrikimų, svorio pokyčių ar kitų endokrinologinių sutrikimų. Šios konsultacijos vyksta Šilutės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje, 211 kabinete.

Gydytoja I. Margelienė pacientus konsultuoja ir Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyboje kaip socialinė (raidos) pediatrė.


Straipsnio komentarai

Iš patirties2021-03-10
Kaip neblogės kai gydymas visus metus vyko telefonu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
SOS 2021-03-05
atslenka psichoze - gelbekit vaikus ! Gydytoja pasimetusi, klientų nėra. Veiklos nėra. Kabinetas nerentabilus. Etatas perteklinis. Vadovas trankosi žaibais. Ką daryti, kad manęs nenori niekas, o aš taip visus myliu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-03-05
gal vaikų sveikata ir blogėja kad su jais "dirba" kažkokie šilutės ligoninės specialistai. Ligonėse specialistai nedirba, jie "gydo". Problema tame kad kažkaip žmonės labai vistiek stipriai serga, nors ir tų ligoninių pristatė ir specialistų pilna ir tų specialistų algos jau pasivijo ir aplenkė analogiškų specialistų algas vakaruose.. Vadinasi yra problemos kitur. Vadinasi tai ne ligoninės, tai ne specialistai, tai ne algos, tt.. Reikalinga kažką daryti su šitu daktarų grupuotės terbakrauskynu. Ir negalima sakyti kad va važiuokit iš čia, jūs nebereikalingi. Yra globalizuotas pasaulis, negalima taip elgtis su kaimynais, pas kuriuos tie terbakrauskiai sugalvos nusibastyti. Ką reiškia "dirba"? Ar tie vaikai buvo sveiki prieš pradedant su tais vaikais dirbti? Gal vaikų sveikata blogėja nes iš tų vaikų išsidirbinėjama? Ir kažkaip keistai aiškina. Va pastebėjo kad blogėja sveikata, bet vis tiek negydo. reikalinga kad "kreiptusi" pagalbos, nes dykai niekas nieko nekaso ir nekasa. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?