Atsiveria daugiau galimybių privačioms saulės elektrinėms įsirengti

2021-03-05, Sergėjus Gvildys
UAB „Energetikos objektų statyba“ direktoriaus pavaduotojas Robertas Tirevičius turi asmeninės patirties saulės jėgainių įrengime, mielai konsultuoja įmonės klientus.
UAB „Energetikos objektų statyba“ direktoriaus pavaduotojas Robertas Tirevičius turi asmeninės patirties saulės jėgainių įrengime, mielai konsultuoja įmonės klientus.

Lietuvos gyventojai skatinami daugiau naudoti atsinaujinančių šaltinių energetiką ir ją gaminti patiems. Toms reikmėms priemonei „Saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose“ papildomai skirta  9 mln. eurų iš Europos Sąjungos rėmimo fondų lėšų. Todėl Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pasirašė sutartį su priemonės įgyvendinimą administruojančia Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). Gyventojai raginami pasinaudoti teikiama parama ir įsirengti privačias saulės elektrines, kurios padės taupyti asmeninį biudžetą.

Prasideda paraiškų priėmimas

Šiuo projektu siekiama padidinti vietinės elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių, gamybos pajėgumus ir naudojimą, paskatinti mažos − iki 10 kW galios - tokią energiją naudojančių technologijų, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkių reikmėms, įrengimą. Finansavimo gavėjas yra fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis Registrų centro Nekilnojamojo turto registre įregistruotą gyvenamosios paskirties pastatą (butą) arba sodo namą, į kurį bus nukreipiama elektra, pagaminta atsinaujinančių išteklių energiją naudojančiomis technologijomis, skirtomis elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms.

Elektrinę galima įrengti fizinio asmens bet kokiais teisėtais pagrindais valdomame žemės sklype arba pastate. Tokių sklypų ar pastatų valdymo juridinis faktas taip pat turi būti įregistruotas Registrų centro Nekilnojamojo turto registre. Nuomos ar panaudos sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 m. nuo projekto registracijos formos pateikimo APVA dienos. Ir jau nuo kovo mėnesio gyventojai, norintys įsirengti savo namų ūkiuose saulės elektrines, turėtų suskubti teikti paraiškas.

Specialistai pasirengę padėti

Iki šiol namų ūkių saulės elektrinėms įrengti skirta apie 12 mln. Eur ES investicijų. Subsidijomis pasinaudojo daugiau kaip 5 000 Lietuvos namų ūkių. Pasak UAB „Energetikos objektų statyba“ direktoriaus pavaduotojo Roberto Tirevičiaus, Šilutėje tokių klientų skaičiuojama per penkias dešimtis.

Susidomėjusiems atsinaujinančių energetikos šaltinių įsirengimo galimybėmis šios įmonės specialistai ne tik padeda žengti pirmuosius žingsnius šiuo keliu, bet ir konsultuoja bei parengia reikiamus dokumentus paramai gauti. UAB „Energetikos objektų statyba“ specialistai teigia, jog įsirengus saulės jėgainę pavasarį, laimimas ilgesnis laiko tarpas, per kurį galima sukaupti daugiau elektros energijos. Tai svarbu padaryti ruošiantis žiemos periodui, kad saulės energijos gavyba dėl natūralių gamtinių pokyčių sumažėja.

Tai parodė ir ką tik praėjusi šaltoka žiema. Na, o fiziniai asmenys, kuriems tikrai aktualus energijos kaštų klausimas, gali kreiptis į UAB „Energetikos objektų statyba“ specialistus konsultacijų ir patarimo. Įmonės direktorius Audrius Endzinas primena, kad pagal nusistovėjusias paramos teikimo tvarkas asmenys, anksčiau pateikę paraiškas, turi didesnę tikimybę ją gauti.


Straipsnio komentarai

..2021-03-05
ir nelabai eina suprasti kas čia aiškinama. Va atseit atsiveria kažkokios Europos Sąjungos Sezamai Atsiverk olos galimybės, kuriomis jūs galėtumėte pasinaudoti jeigu suprastumėte apie ką čia šnekama. Jeigu jūs būtumėte alibaba tai galėtumėte pats nueiti į tą olą ir pasiimti tų "galimybių" tiek kiek valiojate suprasti. Problema yra kad va jūs aborigenai nieko nesuprantate apie jokią energetiką. Jūs va mokate įkišti elektros kištuką į rozetę arba paspausti mygtuką kad įsijungti šviesą ar kokį nors aparatą. Tai brangiai kainuoja. Jūs nežinojote kad elektros pilna visur: galima imti iš vandens su hidroelektrinėmis, iš oro su vėjo jėgainėmis, iš saulės su saulės elektrinėmis, tt. Nu kad elektros energijos skaitliukų parodymai nieko nereiškia. Pas tuos visus turtuolius turbūt skaitliukas sukasi atbulomis. Jie važiuoja į ateitį atbulomis. Nu ir vis tiek va šita kontora turbūt visiškai nereikalinga kad pasinaudoti ta parama. Tai "tarpininkai". Nu kodėl kabutėse? Jūsų aborigenų atžvilgiu jie tarpininkai, nes jie turbūt skirti kad aptarnauti "savus". Nu kaip tos firmos kur formina dokumentus žalios kortos loterijai į ameriką. Loterija nemokama, ten nieko negali išlošti. Ta žalia korta nieko neduoda "laimėtojams" jeigu jie neturi jau kažko. Bet va vis tiek yra tarpininkai kurie iš to atseit "pelnosi", nes yra paklausa tokių kuriems kažkas atrodo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dar yra2021-03-05
tikinčių šios šaraškino kontoros pasakomis... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?