Eglė Petrošiūtė: „Klaidinga manyti, kad meno mokykla yra vien tik ta vieta, kurioje mokomasi“

2021-03-05, „Šilokarčemos“ informacija
Eglė Petrošiūtė sako, kad Šilutė yra unikalus miestas, kuris iš kitų išsiskiria savo gamta, architektūra, tačiau šiuolaikinį žmogų net ir tokiais išskirtiniais dalykais gali būti sunku nustebinti.
Eglė Petrošiūtė sako, kad Šilutė yra unikalus miestas, kuris iš kitų išsiskiria savo gamta, architektūra, tačiau šiuolaikinį žmogų net ir tokiais išskirtiniais dalykais gali būti sunku nustebinti.
Kviečiame toliau švęsti drauge Šilutės meno mokyklos jubiliejų džiaugiantis ten besimokančių arba įstaigą baigusių žmonių istorijomis. Šiandien mūsų herojė – Eglė Patrošiūtė. Ji mielai sutiko atsakyti į keletą klausimų.

„Teisininkui, tam, kad jis galėtų suprasti ir padėti žmogui, nebeužtenka turėti „diplomo“, pirmiausia jis turi būti išprusęs intelektualiai ir labai apsiskaitęs, o muzikinis išsilavinimas, neabejotinai yra didelė to išsprūsimo dalis“, - sakė pašnekovė.

- Ką veikiate šiuo metu?

- Vilniaus universitete studijuoju teisę ir fakultatyviai dirbu įmonėje teisės srityje.

- Ar meno mokykloje įgytos žinios ir patirtys turėjo įtakos Jūsų asmenybės formavimuisi?

- Be abejo. Klaidinga manyti, kad meno mokykla yra vien tik ta vieta, kurioje mokomasi muzikos, šokti ir pan. Tai vieta, kuri padeda formuotis asmenybei, asmens socialiniams įgūdžiams ir tai man, nedrąsiai mergaitei iš nedidelio kaimelio, vos tik pradėjusiai mokytis Šilutės meno mokykloje, buvo ypač svarbu.

Reikėtų paminėti ir tai, kad asmeniui, net ir tiesiogiai nesiejančiam savo gyvenimo su muzika, tokio pobūdžio išsilavinimas yra neabejotinai svarbus. Mano atveju, teisininkui tam, kad jis galėtų suprasti ir padėti žmogui, nebeužtenka turėti „diplomo“, pirmiausia jis turi būti išprusęs intelektualiai ir labai apsiskaitęs, o muzikinis išsilavinimas, neabejotinai yra didelė to išsprūsimo dalis.

- Pasidalinkite įsimintiniausiomis akimirkomis, patirtomis meno mokykloje.

- Man pasisekė – nepaisant to, kad Šilutės meno mokyklą ir mano namus visados skyrė daugiau kaip 30 km atstumas, aš grojau G. Railos vadovaujamame Šilutės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestre „Pamarys“. Taigi, visos įsimintiniausios akimirkos mokantis meno mokykloje man neišvengiamai siejasi su šiuo orkestru, jo koncertais, čempionatais ir panašiai.

Reikėtų pastebėti, kad prie visų mano įsimintiniausių akimirkų ir gerųjų patirčių žymiai yra prisidėjęs mano specialybės mokytojas Edgaras. Ko gero, be šio mokytojo rūpesčio ir jo didžiulio indėlio į mane tų įsimintinų akimirkų ir patirčių būtų žymiai mažiau.

- Jūsų palinkėjimas meno mokyklai, švenčiančiai 55-erių metų jubiliejų, mokytojams ir mokiniams.

- Šilutė yra unikalus miestas, kuris iš kitų miestų išsiskiria savo gamta, architektūra, tačiau šiuolaikinį žmogų, net ir tokiais išskirtiniais dalykais gali būti sunku nustebinti. Dėl šios priežasties Šilutės meno mokykla, mano nuomone, yra neabejotinai vienas iš svarbiausių objektų Šilutės mieste.  Šios mokyklos dėka, Šilutės miestas tiek Lietuvoje, tiek Europoje pastebimas vis dažniau ir tai labai džiugina. Taigi, meno mokyklai, jos mokytojams ir mokiniams linkiu ir toliau mus visus stebinti bei džiuginti.


Straipsnio komentarai

..2021-03-05
Nu kažkaip nekukliai barstoma kažkokie perliniai epitetai. duodama susiprasti kad ne teisininko diplomas rodo intelektualuminį išprusimą ar labai apsiskaitymą, bet šilutės meno mokyklos baigimo diplomas. Gal ir be reikalo tie kiti inteligentai linksniuojami dėl tų padirbtų diplomų. Gal va pas juos visus yra šilutės meno mokyklos baigimo diplomas. Va tenais vystomos asmenybės, kurioms po to turbūt nebereikalinga vystytis, nes jos būna jau išsivysčiusios. Gali kitus vystyti. Ką reiškia dirbti fakultatyviai teisės srityje? Užeina noras pateisti, ateini pateisi ir skaitosi kaip darbas? Ką reiškia "teisės" sritis, kai teisė apima visą visų žmonių gyvenimą. Jugi visi iki vieno vienaip ar kitaip dirba teisės srityje, net žemiausios kastos ar klasės žmonės. Nu čia panašūs makaronai kaip su baltų kraštu, kur kažkaip turi susidaryti įspūdis apie baltą baltumą jeigu tik neatsargiai panorėsi pasidairyti kur nors po sniego klaidžią pūgą ir saulės nukirptas kasas. Matyt kažkas panašaus ir su išprusimu, nes prūsų žemėse turbūt visi ir būdavo išprusę. Dabar va pereinamas laikotarpis. Kažkas panašaus yra ir anglų kalboje su žodžiais "caucasian" ar "indian", kurie vienu metu kaip būdvardis gali reiškti visiškai priešingus dalykus. Nu ir va lietuvių "liaudies" pasaka apie eglę žalčių karalienę kažkuo panaši į kempiniuko plačiakelnio pasaką. Tas kempiniukas gyvena jūros dugne, kaip tas žaltys. Gyvena "pine apple". Neaišku ar ananase ar pušies obuolyje ty šilo konkorėžyje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?