„Taikos keliui“ reikia pagalbos

2021-03-11, Roneta Budiukina, socialinė darbuotoja
Bendruomenėje visi randa bendrą kalbą.
Bendruomenėje visi randa bendrą kalbą.
Viešosios įstaigos „Taikos kelias“ (Gurgždžių k., Juknaičių sen.) tikslas yra padėti, teikti moralinę, dvasinę, psichologinę, socialinę pagalbą žmonėms, patyrusiems atskirtį visuomenėje. Įstaiga teikia laikiną apgyvendinimą, globoja žmones, jais rūpinasi. Stengiasi formuoti naujas vertybes, kad asmenys galėtų tapti aktyviais, atsakingais, pareigingais visuomenės nariais.

Įstaiga padeda ne tik suaugusiems, vyrams ir moterims, tačiau ir paaugliams. Sudėtingo gyvenimo pradžioje labai svarbu užtikrinti galimybę rinktis gyventi, kaip nori, todėl bendruomenė, paklydusiems ir pasimetusiems jaunuoliams, gyvenimo kelio pradžioje tiesia pagalbos ranką ir stengiasi parodyti, kad jie yra ne vieni. Šioje bendruomenėje visi randa bendrą kalbą, nepriklausomai nuo amžiaus, juos visus vienija priklausomybės liga ir bendras tikslas – išmokti gyventi su ja ir nepasiduoti.

Viskas skamba gražiai, tačiau asmenys, nesusidūrę su priklausomybės liga, nesupras, kiek pastangų ir ryžto reikia, norint atsikelti pargriuvus. „Taikos kelio“ bendruomenėje verda gyvenimas, čia žmonės augina galvijus, sodina daržus, o užsiauginę savo daržoves, jas konservuoja žiemai. Bendruomenėje yra griežta dienotvarkė, kurios visi privalo laikytis, taip mokomasi disciplinos. Darbo terapijos metu mokomasi atsakomybės, darbinių įgūdžių, lavinama kantrybė, pasiryžimas ir nuolankumas. Savaitgaliais - organizuotas laisvalaikis, kurio metu žmonės mokosi praleisti laiką turiningai, kūrena pirtį, rengia šachmatų, biliardo, stalo teniso ir šaškių turnyrus, vasaros metu – tinklinio turnyrą. Žiūri terapinius filmus, vyksta į išvykas, anonimų grupes.

Augant mūsų bendruomenei, auga ir gyvenamosios vietos poreikis. Praėjusią vasarą pastatėme priestatą, tačiau iki galo nebaigėme jo įrengti. Savo vizijoje esame numatę pertvarkyti patalpas bei įrengti papildomus dušus bei skalbyklą, kurie palengvins bendruomenės narių buitį. Taip pat norime įsirengti didesnį maisto sandėlį, kuriame galėtume laikyti savo užsiaugintas daržoves arba pasigamintus konservus žiemai. Kiekvienas mūsų komandos narys dirba su atsidavimu ir meile savo darbui. Jie prie bendruomenės gyvenimo prisideda ne tik kaip profesionalai, bet kaip paprasti žmonės su savo gyvenimiška patirtimi, atrodytų, net paprastais patarimais, kaip auginti daržoves ar gėles vasarą.

Įstaigai labai trūksta ir visuomenės palaikymo. Norisi, kad visi pamirštų etiketes, kurias „klijuoja“ priklausomybe sergantiems žmonėms, ir suteiktų jiems daugiau palaikymo bei tikėjimo. Viskas, kas pasiekta įstaigos per 9 jos gyvavimo metus, padaryta ne tik darbuotojų, tačiau ir bendruomenės narių dėka, kurie savo rankomis statė ir puoselėjo bendruomenės namus bei aplinką. Bendruomenės poreikiams patenkinti mums užtektų vos 4 000 eurų.

Mums reikia pagalbos, kad galėtume padėti šiems žmonėms.


Straipsnio komentarai

..2021-03-11
NE. Jokiais būdais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?