Ropkojiškiai pagaliau turi vandens gręžinį!

2021-03-15, „Šilokarčemos“ informacija
Ropkojų kaime įrengtas vandens gręžinys. 
Ropkojų kaime įrengtas vandens gręžinys. 

Vasario pradžioje rašėme apie tai, kad į redakciją kreipėsi Pagėgių savivaldybės gyventojai, kurie jau daugiau nei du mėnesius neturi vandens. Šiandien jau galime pasidžiaugti, kad problema išspręsta.

Priminsime, tuomet žmogus pasakojo, kad pustrečio mėnesio visas Ropkojų kaimas neturi vandens. Jį sėmė iš kanalų ir specialių pastatytų cisternų.

„Gyvena ir vaikai, ir senoliai, ir daug įvairiausių žmonių. Nesuvokiama, kaip neįmanoma greitai išspręsti problemų. 21-asis amžius, o mes šitaip vargstame. Turime ir pinigus sutaupę, o prisišaukti pagalbos negalime. Vis atsako, kad dar turime palaukti“, - tuomet dėstė vos neverkdamas vyras.

Netrukus išsiaiškinome, kad tokios problemos gyventojus užgriuvo dėl gedimo gręžinyje. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius tada paaiškino, kad puikiai situaciją žino ir tikrai nori gyventojams padėti. To padaryti negalėjo čia ir dabar, nes, kai turėjo atvykti speciali technika, kuri sveria per 20 tonų, už ją atsakingi asmenys susirgo koronavirusu. Todėl viskas vėl užsitęsė daugiau nei mėnesį. Po to prasidėjo šalčiai, pasnigo. Ir vėl atsirado kliūtis – tokiomis oro sąlygomis minėta technika negali judėti ir atlikti darbų.

„O dar ir elektra nesutvarkyta. Išties tas bokštas yra privati nuosavybė. Jo kažkada neperdavė Pagėgių komunaliniam ūkiui. Bet mes tikrai geranoriškai norime padėti. Dabar tikrai viskas priklauso nuo oro sąlygų“, - tuomet tikino meras, o šiandien pats labai džiaugiasi, kad pagaliau pavyko visus gedimus pašalinti, ir dėkoja gyventojams už kantrybę. Didelį dėkui taria ir Natkiškių seniūnei Vilytai Sirtautienei, kuri visada buvo arčiausiai ropkojiškių ir daugiausia girdėjo nusiskundimų.

„Gręžinio paruošiamųjų darbų metu aš buvau tik tarpininkė, padėjau, kiek galėjau. Neįsivaizdavau, kad tai toks sudėtingas procesas. Nors gręžinys yra gyventojų privatus, bet vis vien norisi padėkoti už kantrybę. Prireikė laiko, kol viskas išsisprendė, kol buvo atlikti darbai. Labai noriu padėkoti Savivaldybės vadovams už pagalbą ir patarimus. Ir dar nuoširdus dėkui visiems ūkininkams, kurie geranoriškai ir neatlygintinai atliko paruošiamuosius darbus“, - sakė V. Sirtautienė.


Straipsnio komentarai

..2021-03-17
Nu čia irgi kažkokios makaronystės. Net šilutėje tarybiniais laikais žmonės gyvenantys namuose neturėdavo vandentiekio, ką jau kalbėti apie nuotėkas. Turbūt ir dabar dar yra tokių namų. O kaimuose tai visur šuliniai. Nu gal čia kažkoks ypatingas kaimas. kitas reikalas tai aklųjų karalystės reikalai. Va čia ne grežinys vandeniui, bet vandens grežinys. Nu ir kaip jiems matosi tas vanduo po žeme? Jugi va visai netoli pumpuoja naftą, skalūninės dujos jiems irgi visur "matosi" kažkaip, tt. Nu ir tuose pačiuose kintuose. Žmonės turbūt irgi turi grežinius, geoterminius šildymus, tt. Įsivaizduokit kaip tai viskas "sudetinga" turėtų būti. Neatsargus bezdelėjimas ir visam kraštui vanduo gali būti užnuodytas. Bet kažkaip kitaip viskas yra suorganizuota, nes matot grežiamas vanduo. Nu kai skalbinius grežia irgi grežiamas iš skalbinių vanduo. Va grindų škudurą praskalavote bliūde, ką grežiate ar skudurą su vendenių ar vandenį iš skuduro? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?