Dramatiško trilerio atomazgoje – kelias į ketvirtfinalį

2021-03-07, Sergėjus Gvildys
 „Šilutė“ laimėjo aštunfinalio seriją 2:0 ir žengė į kitą etapą.
Pamario krašto krepšininkai, dalyvaujantys Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse, sėkmingai įveikė pirmąjį atkrintamųjų varžybų etapą. Kęstučio Mačijausko auklėtiniai du kartus nugalėję Vilkaviškio „Perlo“ komandą žengė į kitą etapą. Ketvirtfinalyje „Šilutės“ laukia Jonavos „Cbet“ komanda, kurioje rungtyniauja buvęs pamario legionierius Kahil Thomas.

Pergalingas kapitono metimas

Atkrintamųjų varžybų pirmajame etape NKL–VIKINGLOTTO pirmenybėse „Šilutė“ susitiko su lygos naujokais Vilkaviškio „Perlo“ komanda. Reguliariajame čempionato varžybų etape pamario krepšininkai su svečiais iš Vilkaviškio sužaidė sėkmingai. Naujokus K. Mačijausko ekipa įveikė du kartus ir turnyrinėje lentelėje užėmė aukštesnę vietą.

Tačiau atkrintamųjų varžybų etapas yra visiškai kitoks ir rungtynės taip pat kitokios. Čia vyksta žūtbūtinė kova, kur pralaimėjimas reiškia sezono pabaigą. Kadangi Vilkaviškyje nėra tinkamos arenos NKL lygio varžyboms, todėl ši komanda žaidžia tik išvykoje. COVID-19 pandemija šiek tiek pakoregavo čempionatą, be to rungtynės žaidžiamos be žiūrovų. Todėl didesnio namų salės pranašumo nesijaučia. Ypač sirgalių triukšmu garsėjančioje Šilutėje.

Galbūt todėl varžovai užgrūdinti rungtyniauti išvykose, nuo pat pirmųjų mačo minučių įnirtingai kovėsi. Ir tik pirmojo kėlinuko paskutinėmis sekundėmis dvi šeimininkų apmaudžios klaidos leido „Perlui“ įgyti 6 taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje svečiai padidino savo pranašumą ir į didžiąją pertrauką komandos išėjo pirmaujant Vilkaviškio „Perlui“ 50:41. Lūžis rungtynėse įvyko paskutiniame ketvirtyje. Pamario ekipos lyderio vaidmenyje rungtynėse sublizgėjo komandos kapitonas Linas Lekavičius. Būtent šis krepšininkas įmetė paskutinį metimą, nusvėrusį pergalingą dramatiškų rungtynių baigtį K. Mačijausko ekipai 87:85 (21:27, 20:23, 17:16, 29:19). Iš viso rungtynėse Linas pelnė 24 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir buvo naudingiausias komandos žaidėjas, surinkęs 24 naudingumo balus.

17 taškų pelnė Tadas Poška, pataikęs 3 tolimus metimus iš 6. Jis taip pat atkovojo 7 kamuolius ir išprovokavo 5 varžovų pražangas. Valdas Vasylius pelnė 15 taškų ir atkovojo 8 atšokusius kamuolius. Įtemtose ir pergalingose rungtynėse „Šilutė“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 34-37, bet jų prarado mažiau 14-19.

Panaikintas dviženklis deficitas atvėrė kelią į kitą etapą

Aštuntfinalio serijoje šiemet komandos žaidžia iki dviejų pergalių. K. Mačijausko ekipa, dramatiškai laimėjusi pirmąsias rungtynes, turėjo papildomą šansą nesėkmės atveju. O štai Vilkaviškio „Perlui“ tai buvo lemiamos rungtynės. Galbūt tai įvertinę svečiai uraganiniu puolimu pradėjo atsakomąsias rungtynes. Jie pirmajame kėlinuke tiesiog „nušlavė“ savo varžovus jį laimėdami 29:11. Antrąjį kėlinuką svečiai iš Vilkaviškio taip pat pradėjo galingai ir įgijo 25 taškų persvarą.

Matomai „Perlo“ komandos pasirinkta taktika ir buvo tokia: įgyti kuo didesnę persvarą rungtynių pradžioje, kad varžovui neužtektų jėgų prisivyti. Tačiau aukštas rungtynių tempas nuo pirmųjų minučių buvo pragaištingas patiems sumanytojams. Jau antrajame kėlinuke pasijuto Vilkaviškio komandos žaidėjų nuovargis, padaugėjo pramestų metimų. Iki didžiosios pertraukos pamario krašto ekipa „ištirpdė‘ turėtą svečių dviženklį pranašumą iki 7 taškų - 37:44.

Po didžiosios pertraukos rungtynių vaizdas pasikeitė. Trečiajame kėlinuke varžovai dar mėgino pakreipti rungtynių eigą kita linkme. Tačiau pamario ekipa, kaip plėšrūnas, pajutęs kraujo skonį, nepaleido grobio iš savo rankų. Ketvirtąjį kėlinuką laimėję 16 taškų skirtumu K. Mačijausko auklėtiniai iškovojo pergalę rungtynėse 83:74 (11:29, 26:15, 18:18, 28:12).

Šių varžybų „Šilutės“ varomoji jėga tapo V. Vasylius, sužaidęs naudingiausias varžybas NKL karjeroje. Veteranas savo ekipai pelnė 23 taškus, atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus. Jam talkino Ernestas Sederevičius, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 8 atšokusius kamuolius. Herkus Kumpys pelnė 12 taškų, o L. Lekavičius surinko dvigubą dublį įmetęs 10 taškų ir atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų. Pagal naudingumą komandos kapitonas buvo antras komandoje, surinkęs 28 naudingumo balus.

Ruošiasi ketvirtfinalio kovoms

Reguliaraus sezono antroje pusėje, komandą palikus vienam iš lyderių Kahil Thomas, buvo galima pastebėti išsibalansavusį „Šilutės‘ žaidimo braižą. Pamario krašto ekipa, garbingai kovojusi su pripažintais čempionato lyderiais jo starte, tačiau pralaimėjus autsaideriams iškrito iš aukštų turnyrinės lentelės pozicijų. Tačiau reikia pripažinti vyriausioje trenerio ir komandos esminį privalumą – susitelkti lemiamu momentu ir iškovoti svarbiausiais momentais.

Vienu iš tokių ir buvo aštuntfinalio serija, kurią „Šilutė“ laimėjo 2:0. Žinomas ne tik mūsų kraštuose krepšinio treneris Robertas Kuncaitis būtent tai ir įvertino. „Buvo pasiekta pergalė prieš geriau sukomplektuotą komandą, o tai žaidėjų ir trenerio pademonstruotas charakteris“, – negailėjo pagyrų krepšinio ekspertas. Vyriausias treneris K. Mačijauskas teigė, kad kritiniu momentu, pavyko nuteikti krepšininkus nenuleisti rankų pralaimint, o kovoti iki finalinio švilpuko.

„Mes po truputį galime atlošti skirtumą, motyvavau tuo žaidėjus ir geriau sulošėme antrą ir ketvirtą kėlinukus“, – dalinosi mintimis strategas. Jau ateinantį antradienį, kovo 9-ąją, pamario krepšininkai startuos ketvirtfinalio serijoje, kurioje žaidžiama iki trijų pergalių. Varžovas laukia itin stiprus. Tai LKL kovoms sukomplektuota Jonavos „CBet“ komanda, laimėjusi reguliarųjį sezoną ir neslepianti ambicijų iškovoti čempionų titulą. Ir nors atrodo, kad „Šilutės“ šansai šioje serijoje yra nedideli, tačiau kovos neatsisakoma ir kas žino, kaip gali susiklostyti maksimaliai penkerių rungtynių serija. Juk kamuolys yra apvalus.