Debreceno ringe Lietuvai bronzos medalį pelnė Edgaras Skurdelis

2021-03-10

Vengrijoje, Debreceno mieste, 65 kartą vykusiame tarptautiniame bokso turnyre „Ištvan Bocskai“ tarp lietuvių šauniausiai kovojo Kaune studijuojantis šilutiškis Edgaras Skurdelis, buvęs Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtinis, pelnęs bronzos medalį.

Į Debreceną atvyko net 22 valstybių boksininkai ir boksininkės: daugiau kaip 200 dalyvių. Į ringą lipo Anglijos, Alžyro, Prancūzijos, Rumunijos, Kazachstano, Turkijos bei kitų šalių sportininkai. Lietuvos rinktinei (treneris Marius Palionis) atstovavo 7 bokso mėgėjai, tarp kurių E. Skurdelis (svorio kategorija iki 63 kg) ir Vytautas Balsys (sv. kt. iki 75 kg) – pamariškiai.

E. Skurdelis pirmoje kovoje surėmė pirštines su Alžyro boksininku Yahia Abdelli. Laimėjo E. Skurdelis, bet pergalė išplėšta po sunkios kovos rezultatu 3:2. Ketvirtfinalyje Edgaras užtikrintai įveikė vengrą Armandą Rostą – 5:0. Pusfinalyje šilutiškio laukė antras Vengrijos atstovas Richardas Kovačas. Kova buvo itin atkakli. Varžovams teko įtempti visas jėgas. Teisėjai pergalę rezultatu 3:2 skyrė ringo šeimininkui. E. Skurdelis apdovanotas bronzos medaliu. Šioje svorio kategorijoje varžėsi 12 dalyvių.

Vytautas Balsys (iki 75 kg) turnyrą pradėjo pergale: taškais nugalėjo vengrą Barnabą Hegyi, kuris yra turėjęs 30 kovų profesionalų ringe. Pastarasis faktas daug ką pasako apie varžovo pajėgumą. Į profesionalų ringą bet kas nelipa. Vis tik vengras neišgąsdino V. Balsio. Lietuvis sugebėjo įrodyti esąs geresnis. Deja, antrame rate V. Balsys pralaimėjo kovą rezultatu 1:4 turkui Serhatui Gullerui. Šioje svorio kategorijoje kovojo 25 dalyviai. Į ketvirtfinalį buvo iškopęs ir sunkiasvoris Jonas Jazevičius (iki 91 kg), tačiau stipresnis buvo Rumunijos boksininkas – 1:4. Ketvirtfinalyje suklupo ir Saimonas Banys (iki 69 kg), nusileidęs Prancūzijos rinktinės nariui – 0:5. Iki tol S. Banys laimėjo dvi kovas, įveikęs Austrijos ir Ispanijos boksininkus – 5:0 ir 3:2.

Moterų ringe 2019 metų Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg) susitiko su pasaulio čempione Lauren Price iš Velso. L. Price pranašumas buvo akivaizdus.


Straipsnio komentarai

..2021-03-10
Nu kaip nesmagu kaip pateikiamos tokios naujienos tarsi tai kažkas "smagaus". Ir čia kaip laiptuota piramidė. Kad va medalį pelnė lietuvai, bet kadangi tas medalistas iš šilutės vadinasi tai kažkaip ir skaitosi kad medalį pelnė šilutei arba kad va lietuva skolinga už tą medalį. Turėtų žydėti vienybė. Jeigu norite boksuokitės, bet neaiškinkite kad čia boksuojatės dėl lietuvos ar šilutės ir kad už tą džiaugsmą tiems kurie nemoka boksuotis reikalinga susimokėti. Tarsi čia kažkokie karžygiai, didvyriai ir panašiai, kurie gynė "garbė" ir orumą, nes jeigu neginsi tai būsi "negarbingas" ir "neorus". Turbūt jeigu kažkuri tauta neatvažiuoja į turnyrą tai boksininkams tarnauja kaip signalas kad gali važiuotis ir "boksuotis" tamsiuose patvoriuose. Ir taip su bet kuriuo "sportu". Kažkas nesuprantamo įvyniota į kažkokį blizgangį popieriuką, tarsi tai nemokami saldainiukai vaikams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?