Muzika – aukštesnio lygio kalba

2021-03-12

Šilutės meno mokyklos jubiliejaus proga supažindiname su šios įstaigos absolventu Evaldu Mockumi. Dabar jis jau gyvena Vilniuje ir pirmus metus ten dirba muzikos mokytoju.

- Kokia veikla šiuo metu užsiimate?

- Taip pat groju bosine gitara muzikiniuose projektuose, tokiuose kaip „Sirupas“, „Iris Tempest“, „Ojibo Afrobeat“, „Ganga band“. Esu išleidęs 2 albumus, pirmasis - „Kur nebeskraido gandrai“ („Sirupas“), susilaukęs didelio dėmesio Lietuvoje ir pripažintas LTR Opus vienu geresnių 2017 metų lietuviškos muzikos albumų. Antrasis, didelio dėmesio susilaukęs JAV, Australijoje, Kanadoje ir Jungtinėje Karalystė, tai „Ojiboland“ („Ojibo Afrobeat“) albumas, kuriame  kūrinys „Dunes“ (liet. - kopos) tapo singlu ir pateko į Global Afrobeat Movement TOP 10 2020 metų sąrašą.

- Ar meno mokykloje įgytos žinios ir patirtys turėjo įtakos Jūsų asmenybės formavimuisi?

- Žinoma. Tiesą pasakius, kai dar buvau vaikas ir lankiau muzikos mokyklą, nebuvo tokio entuziazmo ir aistros muzikai. Groti instrumentu man patiko, bet, žinoma, muzikos teorija buvo karti ir nemėgstama. Juokingas faktas: dabar pavardės neminėsiu, jokio pykčio nelaikau ir santykiai su šiuo mokytoju yra geri. Bet jis yra ištaręs tokius žodžius: „Na, jūs tai jau tikrai muzikantu nebūsite“. Bet atsitiko taip, kad tapau muziku. Baigęs muzikos mokyklą labai džiaugiausi, bet praėjus pusmečiui atsirado tokia tuštuma, kurią norėjosi užpildyti. Nuo to laiko ir supratau, ką noriu veikti ateityje. Muzikos mokykla, manau, vaikystėje man suformavo supratimą apie kultūrą ir meną. Ten išmokau jautrumo, kūrybos, minčių laisvės, kritiškumo, įgijau ir daug kitų svarbių asmenybės bruožų.

- Pasidalinkite įsimintiniausiomis akimirkomis, patirtomis meno mokykloje.

- Linksmų atsiminimų labai daug. Deja, visi šie atsiminimai yra išdaigos ir administracijos sudrebinimai, bet buvome vaikai ir dabar labai smagu bei linksma prisiminti. Violončelės mokytojo langai, jei neklystu, byrėjo 3 kartus, mūsų mokytojo, amžinatilsio maestro Broniaus Bučiaus klasė skendo, nes prakrapštėme radiatorių ir pasileido vanduo visa srove, ir negalėjome jo sustabdyti. Direktorė labai pyko. Nuolatiniai bėgiojimai iš solfedžio ir muzikos istorijos pamokų. Mūsų trijulė - tai aš, Danielius Pancerovas ir Dovydas Stoškus - buvome vadinami trimis muškietininkais, kadangi buvome prikrėtę įvairiausiu šunybių. Ir niekas nepagalvojo, kad mes ir tęsime šį kelią, kurį pradėjome muzikos mokykloje. Buvo ir ne tik šunybių. Daugiausia malonių atsiminimų iš orkestro koncertų, konkursų ir kelionių. Esu dėkingas Gražvydui Railai už galimybę pamatyti pasaulį ir atradimus, koks malonus man pačiam yra grojimas didelėje grupėje. Didelis dėkui mokytojui B. Bučiui, dar ilgai mylėsiu šį žmogų. Jis turėjo geležinę ištvermę dirbti su mumis ir atnešė į mano gyvenimą neapsakomai daug...

- Jūsų palinkėjimas meno mokyklai, švenčiančiai 55-erių metų jubiliejų, mokytojams ir mokiniams.

- Norėčiau palinkėti mokytojams ir visai administracijai ištvermės, supratingumo, kūrybos lengvumo ir kad netrūktų norinčių mokytis muzikos, nes tai aukštesnio lygio kalba.


Straipsnio komentarai

..2021-03-12
lietuvos konstitucijos 14 straipsnis yra labai trumpas: "Valstybinė kalba - lietuvių kalba". Matot kaip keistai užrašyta su brūkšniu, o gal tai minuso ženklas? Kam reikalinga aiškinti tai kas savaime aišku tarsi valstybinė kalba gali ir būna ir kitokia negu lietuvių. Tereikia valstybinę kalbą nuversti ar išversti į kitą kalbą. Ir jeigu ne garsas skamba tyloje, bet tyla garse tai ta muzika nėra aukštesnio lygio kalba. Tai lygiai toks pat tylos gadinimas kaip ir visos kitos kalbos. Tad tie muzikantai jokia ne aukštuomenė. Ir čia aiškina kad va jie iš tų nesamonių "pragyvena" vilniuje ir ne tik pragyvena, bet vartosi prabangoje. Jugi jeigu skaičiuoti tuos visus lietuvos didžiuosius "inteligentus", kurie ten dalyvauja savo garbėtroškinių paradų profsąjungose tai yra nesamonių nesamonė, kad jie va visi gali čia pragyventi iš "meno". Tai ne menas tai ir yra tos graikų mitologinės sirenos. Jie piratai kurie apkaltina kitus piratizmu. Nu va knyga apie grybauskaitę atseit jos mėgstamiausias posakis "nustokim krūpčioti". Iš karto po tos knygos buvo antipiratinė kompanija "nevok kad nereikėtų krūpčioti". Nu tas menas ir kultūra tai tik masalas aborigenams. Jūs va plaukiate kažkokiame laivelyje, jus vilioja už borto tam kad padaryti abortą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka