Žaidė su stipriausiais: ir pylos gavo, ir kai ką pamokė

2021-03-24, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Vilniuje kovo 13-14 dienomis vykusiame Lietuvos stalo teniso jaunučių (15 metų ir jaunesni) čempionate Šilutei atstovavo traksėdiškis Lukas Raugevičius (treneris Jonas Piekautas) ir šilutiškis Titas Venckus (sporto mokyklos treneris Artūras Silius). Abu pamariškiai pakviesti į čempionatą pagal turimus reitingus.

Čempionatas surengtas Vilniaus SM „Tauras“ salėje. Dalyvavo 32 mergaitės ir 32 berniukai. Kelialapius į čempionatą gavo tik pajėgiausieji. Daugiausia prizinių vietų iškovojo salės šeimininkai, kuriuos treniruoja Jolanta Prūsienė ir Inga Kardauskaitė-Orlovienė). Berniukų čempionu tapo Ignas Šišanovas, mergaičių – Lukrecija Juchnaitė. Antras-trečias vietas užėmė Vilius Kavaliauskas (Kaunas) ir Ervinas Uzialo (Vilnius). Tarp mergaičių sidabro medalį pelnė Gabija Abaravičiūtė (Vilnius), bronzą – Karina Ivanauskaitė (Alytus).

Pirmą dieną varžėsi mergaitės, antrą – berniukai. Pandemija stipriai prigesino stalo teniso gyvenimą, tiek treniruotes, tiek varžybas, turnyrus. Išimtis padaryta tik šalies aukščiausiosios lygos komandų pirmenybėms, nors ir jos vyksta su pertraukomis. Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ (vadovas J. Piekautas) nariai žaidžia priešokiais, kas kur susiradęs kokį užkampį. Organizuotas darbas nutrūko dėl draudimų, be to, kol kas nebėra ir sąlygų (sporto salės).

Į Vilnių vykta nepuoselėjant didelių iliuzijų. Nepaisant objektyvių sunkumų, trenerių J. Piekauto ir A. Siliaus nuomone, jų auklėtiniai savo „dantukus“ parodė įveikdami keletą aukštesnio reitingo bendraamžių, jau priskiriamų lyderiams. L. Raugevičius po atkaklios kovos nugalėjo panevėžietį Daną Šimkų – 3:2, tokiu pat rezultatu įveikė Šalčininkų atstovą Martin Frizel. Deja, žaisdamas šią partiją Lukas stipriai nikstelėjo čiurną ir pradėjo šlubuoti. Dėl to jo galimybės siekti aukštesnės vietos sumenko. Užtikrintai nugalėjęs Adomą Stasiūną (Šalčininkai) – 3:0, Lukas pralaimėjo Milvydui Petruškevičiui (Panevėžys) – 1:3. Pirmą setą L. Raugevičius laimėjo (11:8), bet panevėžietis buvo nepėsčias, suprato, kokią taktiką reikia pasirinkti prieš kiek sukaustytai judantį varžovą.

Lukui nepavyko prasiveržti į aštuntfinalį, liko už jo ribos. Jis toliau tęsė kovą dėl 17-os vietos. Jo varžovu buvo Arnas Saparis (Telšiai). Įtemptą partiją Lukas pralaimėjo rezultatu 2:3. Teko tenkintis 18-a vieta.

Kairiarankis Titas Venckus „pašokdino“ kelis aukščiau kotiruojamus žaidėjus. Pavyzdžiui, niekas jam nedavė jokių šansų žaidžiant su Martin Frizel. Bet Titas pateikė staigmeną: nugalėjo rezultatu 3:2. Jis nesunkiai įveikė ir Vajų Tenzegolskį (Utena) – 3:0. Anot trenerio A. Siliaus, svarbiausia, kad jo auklėtinis atrado savo žaidimo stilių, paremtą stipriais smūgiais kaire ir dešine raketės pusėmis, kurios dengtos skirtingomis atakai ir kombinacijai skirtomis gumomis. Titas pavaikė ne vieną varžovą. Ko pritrūko?

Apsikeičiant suktais smūgiais Titas neretai paskubėdavo pelnyti tašką tiesiu kirčiu, nesusikurdamas tam garantuotos progos. Tuomet ir prašaudavo pro šalį. Tai ištaisoma. Bet jo aktyvumas, techniškas žaidimas pradžiugino trenerį. Kaip sakoma, bus dar šventė ir T. Venckaus „kieme“.  Pralaimėjęs paskutinę partiją Nojui Garkauskui (Jonava) rezultatu 1:3, galutinėje įskaitoje T. Venckus užėmė 26-ą vietą.  Toli nuo prizininkų, tačiau perspektyvos ateičiai išlieka. Beje, dvejetų varžybose T. Venckus ir L. Raugevičius tik per plauką pralaimėjo partiją kauniečiams V. Kavaliauskui ir A. Vinogradovui – 2:3. Lemiame sete rezultatas buvo lygus – 10:10. Tito ilgas padavimas į stalo galą nebuvo netikėtas varžovui, atsakiusiam topspinu – 10:11. Po to kauniečiai gavo tašką „fuksu“ – 10:12. Jie žengė į ketvirfinalį ir vėliau laimėjo bronzos medalius.

Prieš tai T. Venckus ir L. Raugevičius  nugalėjo vilniečius D. Anikejev ir K. F. Marozą – 3:0. Vilniečiai jautėsi lyderiais ir tokio smūgio nelaukė. Tad pamariškiai ne tik pasimokė čempionate, bet ir kitus pamokė. Nors abu žaidė banguotai, bet jų žaidimas nebuvo blankus ir jie neliko nepastebėti. Šansas pasirodyti ateityje geriau, įvertinus čempionato pamokas bei padarius išvadas, išlieka. 


Straipsnio komentarai

..2021-03-24
kodėl prie sportininkų rašomi vietovardiniai būdvardžiai pvz šilutiškis, traksėdiškis, pamariškiai, bet trenerių bent jau šitame straipsnyje susilaikoma nuo tokių pravardžiavimų statant į kažkokią vietą? O kas jeigu pas tuos sportininkus dvigubos pilietybės ar jie kilę iš kitų ar skirtingų kraštų? Dabar bandoma sudaryti įspūdį kad tie sportininkai sportuoja todėl kad juos verčia šilutė. Kad tai kažkokia tarnyba ir lažas. Nu rimtai taip dažnai ir rašo kad va gynė šilutės garbę ar lietuvos tt. Kuo tai negali skaitytis kaip profesionali karo tarnyba? Jie gynė ir apgynė jūsų garbę kurią puola kažkas. Ir skaitant tokias naujienas ir tas pavardes susidaro toks keistas įspūdis: Negali būti! Nu kažkas čia ne taip. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?