Krepšinio kovų spektaklis baigėsi ketvirtfinalyje 

2021-03-27, Sergėjus Gvildys
V. Vasylius (Nr. 42) sėkmingai kovojo prieš buvusio komandos draugo K. Thomas gynybą.
V. Vasylius (Nr. 42) sėkmingai kovojo prieš buvusio komandos draugo K. Thomas gynybą.

Sudėtingą ir neįprastomis sąlygomis vykstantį Nacionalinės krepšinio lygos čempionatą užbaigė „Šilutės“ krepšininkai. Deja, Kęstučio Mačijausko ekipa neįveikė ketvirtfinalio serijos barjero, pralaimėjusi Jonavos „CBet“ ekipai iki trijų pergalių rezultatu 1:3. Dar pastarojo krepšinio sezono pradžioje gerai sukomplektuotą, tačiau vėliau išretėjusią „Šilutę“ galutinai sugniuždė Valdo Vasyliaus trauma, kuri palaidojo visas viltis kovoti toliau.

Sukūrė stebuklą

2020-2021 metų nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTO–NKL) pirmenybės buvo ne tokios, kokias esame įpratę matyti. Dėl COVID-19 pandemijos pirmiausia buvo pakoreguotas čempionato kovų tvarkaraštis, kuris sutrumpėjo rungtynių skaičiumi. Paskelbus karantiną, buvo nuspręsta varžybas rengti uždarose salėse, be žiūrovų. Tačiau, nežiūrint į visas įmanomas saugumo priemones, komandoms nepavyko išvengti ligos protrūkių. Dėl šios priežasties suplanuotos varžybos buvo atšauktos ir nukeltos vėlesniam laikotarpiui.

Todėl baigiantis reguliariajam sezonui, krepšininkams teko žaisti didesniais fiziniais krūviais, žaidžiant nukeltas varžybas kas antrą dieną. Tai negalėjo nedaryti įtakos krepšininkų sveikatai, dėl ko krito kai kurių komandų žaidimo kokybė. Tokio likimo neišvengė ir „Šilutės“ krepšininkai. Dar iki atkrintamųjų varžybų starto pamario krašto komanda daugelio specialistų buvo nurašyta į krepšinio užkulisius. Ir tokia nuomonė nebuvo be pagrindo.

Šį sezoną „Šilutės“ ekipa, be COVID–19, dar buvo krečiama sudėties pokyčių turbulencijos ir ne į teigiamą pusę. Pirmiausia komandą paliko vidurio puolėjas, legionierius Kahlil Thomas. Po to komandos vadovybė atsisveikino su Mindaugu Stašiu bei Ryčiu Biliartu, šmėkštelėjus įtarimų šešėliui dėl galimų statymų lažybose.

Aštunfinalio serijoje mažai kas tikėjo, kad „Šilutė“ pajėgi nugalėti net varžovus iš Vilkaviškio ir patekti į kitą etapą. NKL vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas išreiškė didžiulį susižavėjimą „Šilutės“ komandos krepšininkų kovingumu. „Tai, ką padarė „Šilutės“ krepšininkai, galime drąsiai pavadinti stebuklu, netikėjau, kad taip nukraujavusi sugebės įveikti Vilkaviškio ekipą aštuntfinalyje“, – atviravo G. Grybauskas.

Suklupo prieš stipresnį varžovą iš Jonavos

Įveikę lygos debiutantus Vilkaviškio „Perlą“, K. Mačijausko auklėtiniai ketvirtfinalyje  rimtai kibo į atlapus varžovams iš Jonavos. Virginijaus Šeškaus treniruojama „CBet“ komanda, kurios tikslas čempionate iškovoti kelialapį į LKL, turėjo gerokai paplušėti, kad patektų į finalo ketverto varžybų etapą. Ir jei ne Valdo Vasyliaus patirta trauma, sunku būtų buvę prognozuoti ketvirtfinalio serijos baigtį.

Skaitytojams priminsiu, kad K. Mačijausko ekipa, pralaimėjusi pirmąjį mūšį Jonavoje, su kaupu atsigriebė savo aikštėje ir serijos rezultatą išlygino. Ir trečiose rungtynėse, kurios vyko Jonavoje, K. Mačijausko auklėtiniai pirmoje rungtynių pusėje parodė savo pretenzijas nugalėti. Tačiau antrojo kėlinuko viduryje jie neteko savo vieno lyderio, vidurio puolėjo V. Vasyliaus, kuris aikštelę paliko skausmo iškreiptu veidu. Netrukus atskriejo žinia, kad Valdui sezonas baigtas dėl galimai plyšusios achilo sausgyslės. Netekus svarbiausio ir vienintelio aukštaūgio sudėtyje, K. Mačijauskui nepavyko sukurti dar vieno stebuklo ir teko pripažinti Jonavos komandos pranašumą 97:83 (23:24, 26:25, 24:18, 24:16).

Atsakomos rungtynės Šilutėje buvo tik sąlyginis formalumas, kuriose nugalėjo Jonavos krepšininkai 106:86 (25:29, 29:17, 32:20, 20:20). Ketvirtfinalio kovose „Šilutės“ komandą į priekį vedė pripažinti lyderiai. Kovose su Jonavos ekipa, komandos kapitonas Linas Lekavičius vidutiniškai pelnė po 19,5 taško ir atliko vidutiniškai po 7 rezultatyvius perdavimus. V. Vasylius per trejas sužaistas rungtynes vidutiniškai pelnė po 16 taškų ir atkovojo po 8 kamuolius. Ernestas Sederevičius pelnė vidutiniškai po 17 taškų, atkovojo vidutiniškai po 8 kamuolius. Herkus Kumpys vidutiniškai pelnė po 12,5 taško. 

Eina gero trenerio linkme

Savo mintimis apie pamario krašto ekipos pastarąjį sezoną pasidalino ir krepšinio specialistas, šilutiškis Robertas Kuncaitis. Jam visada rūpi, kaip sekasi komandai, domisi jos žaidimu, net ir būdamas toli nuo Lietuvos.

Pasak Roberto, jį ypatingai nustebino pirmoji sezono dalis, kai „Šilutės“ komanda buvo gerai sukomplektuota ir demonstravo gražų krepšinį, džiugindama sirgalius pergalėmis. Antroje sezono pusėje, kuomet komandoje nebeliko kelių žaidėjų, atsirado pojūtis, kad nebeliko kovos ugnelės. Krepšinio specialisto nuomone, žaidimas turėtų būti „smailinamas“ priešingai, į sezono pabaigą, kada prasideda lemiamos kovos. Tai apima ne tik krepšininkus, žaidžiančius aikštelėje, bet ir specialistų grandį, juos ruošiančius.

R. Kuncaičio manymu, „Šilutės“ vyr. treneriui K. Mačijauskui trūksta to minimalaus trenerių štabo ar trenerio asistento, su kuriuo galėtų dalintis informacija, tartis, kaip ruoštis varžyboms ir visumoje kurti komandos strategiją visam sezonui. Paprašytas įvertinti trenerio darbą, R. Kuncaitis tai apibūdino vienu sakiniu: „Kęstutis yra pakeliui į gero trenerio kelią“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?