Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021

2021-03-26, Edgaras Strelčiūnas, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkas
Patyčios – tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos naudojimas, sąmoningai siekiant sužeisti ar įskaudinti kitą asmenį, kuris negali savęs apginti. Asociatyvi nuotr.
Patyčios – tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos naudojimas, sąmoningai siekiant sužeisti ar įskaudinti kitą asmenį, kuris negali savęs apginti. Asociatyvi nuotr.
Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ nuo 2019 metų kovo mėnesį skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ, siekiant sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Patyčios – tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos naudojimas, sąmoningai siekiant sužeisti ar įskaudinti kitą asmenį, kuris negali savęs apginti. Joms įsitvirtinti padeda gausus jų dalyvių ratas. Išskiriami aštuoni patyčių dalyvių vaidmenys: auka, skriaudėjas, aktyvus šalininkas, pasyvus šalininkas, neutralus stebėtojas, galimas gynėjas, aukos gynėjas. Iš aštuonių galimų vaidmenų keturi yra skriaudėjo pusėje ir tik du – aukos. Įtvirtinti patyčias padeda net tie, kurie nevykdo jokių veiksmų prieš auką, bet viską mato ir nedaro nieko, kad apgintų skriaudžiamąjį.

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, prisijungdama prie Sąmoningumo didinimo mėnesiui BE PATYČIŲ skirtų renginių, kvietė savo lankytojus žiūrėti edukacinį filmą „Patyčios. Nekentėk tyloje“, sukurtą 2002 metais. Lietuviškai įgarsintas filmas pasakoja apie tai, kaip jaučiasi vaikai, iš kurių tyčiojamasi, kaip tampama skriaudėjais. Svarbūs faktai iliustruojami autentiškais mokytojų, vaikų, tėvų, žymių žmonių pasakojimais. Šį filmą galima rasti internete

Vaikai, tėvai, pedagogai išsamią informaciją  patyčių tema gali rasti interneto svetainėje: http://bepatyciu.lt.

 

 


Straipsnio komentarai

..2021-03-26
neina suprasti tokių fronto linijų, kur kovojama su kažkokiu žodžiu to žodžio neapibrėžiant, nors net enciklopedija nesugeba to žodžio apibrėžti ir paaiškinti, nes tai tiems proto bokštams per plati sąvoka. Jie neapžioja. O va šitiems linijinio šokio trypėjams visiškai ne per plati. Čia tik projektėlis, kur pakels aborigenų sąmoningumą paberdami į gardus išminties perliukų, tam kad galėtų tyčiotis aborigenai sąmoningai, rafinuotai, sumaniai, tt. Ar tai ne patyčios jeigu patyčių priežastis yra "žemas" sąmoningumo lygis. Ir kaip tas lygis nustatomas? Ar čia kažkaip susieta automatiškai? Aišku jeigu čia ne signalas kad jie va pakels aborigenų "sąmoningumo" lygį atveždami sąmoninguolių mūsiškių. Ir negali sakyti kad tai nėra "metodas". Pvz tie kurie nemoka kalbos jie nesugebės tyčiotis, bent jau kol neišmokinsi jų tos kalbos. Nu kad visada galima versti bėdą ant aukos kad čia viskas netyčia, aukai tik atrodo viskas. Tai kas yra "patyčios"? Jugi visi tokie nesamoningi turbūt ir nežino apibrėžimo. Tai su kuo jie kovoja, jeigu net patys sąmoningai nieko neapibrėžė? Ir čia panašus sąmoningumo kėlimas kaip tas Austin Powers kur sakydavo "oh behave". Nors va jis nors ir super agentas bet vis tiek aborigenas palyginus su dabartiniais proto bokštais nes užšaldytas iš praeities, jam viskas atseit negali neatrodyti apie dabartinį "elgesį" į kurį jis žiūri pro kažkokią pelėsiais ir kerpėmis apaugusią prizmę. Nu kad jis iš tos epochos kur klestėjo visokia nelygybė, seksualinė revoliucija dar atseit nebuvo pradėta sukti, tt. Tas filmas tik perpasakojimo "metodas", tai pravažiavimas "išradus" vis tą patį dviratį, tai tik kitas osptapenko perdainuoja dviratuko dainelę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka