Ar gyvūnai „Lietuvos žirgyne“ galėjo būti žalojami, siekiant juos parduoti pigiau?

2021-03-27

Lietuvos žaliųjų partiją pasiekė informacija apie galimus žirgų gerovės pažeidimus „Lietuvos žirgyne“, kurį po žiniasklaidos atstovų paviešinto tyrimo šiuo metu krečia neramumai. Įtariama, kad valstybiniame žirgyne gyvūnų pardavimo kainos buvo pernelyg žemos. Negana to, gali būti, kad žirgų sveikata buvo silpninama tyčia.

„Esame sulaukę žirgyne dirbančių, dirbusių ir savanoriaujančių asmenų bei privačių žirgų savininkų liudijimų apie ankstesnio įmonės direktoriaus E. Jenino vadovavimo metu galimai vykdytą tyčinį ten auginamų ir valstybės išlaikomų žirgų žalojimą. Gyvūnams galėjo būti leidžiami neaiškios kilmės tirpalai, siekiant prievartos būdu palengvinti jų išjodinėjimą, prijaukinimą. Taip pat mums buvo paliudyta apie netinkamą ir nevisavertį žirgų šėrimą, nepakankamą bendrąją priežiūrą, galimai siekiant gyvūnus nusilpinti“, – teigia Lietuvos žaliųjų partijos gyvūnų gerovės gynimo grupės vadovė Smiltė Doveikienė. Partija dėl galimų pažeidimų kreipėsi į Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijas bei Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Institucijoms adresuotame rašte prašoma kuo skubiau pradėti tyrimą dėl „Lietuvos žirgyne“ auginamų žirgų gerovės sąlygų. „Susipažinus su žiniasklaidos tyrimu dėl galimų finansinių machinacijų šioje valstybinėje įmonėje, susidaro įspūdis, kad žirgų sveikatos silpninimas galėjo būti ką tik viešai nuskambėjusios korupcinės schemos dalimi. Sveiki žirgai galėjo būti laikinai silpninami, kad būtų galima juos traktuoti kaip sergančius ir parduoti už žemą kainą iš anksto numatytiems pirkėjams. Mūsų įsitikinimu, atsakingos institucijos turėtų kuo skubiau imtis išsamaus tyrimo ir užtikrinti, kad būtų laikomasi tinkamų gyvūnų gerovės sąlygų“, – sako partijos pirmininkė Ieva Budraitė.

Neramumai „Lietuvos žirgyne“ prasidėjo po to, kai direktoriaus pareigas pradėjo eiti naujas vadovas, jis ir pranešė apie įtarimus, kad galimai žirgai buvo pardavinėjami per žemomis kainomis. Dėl šios situacijos Žemės ūkio ministerija jau yra pradėjusi tyrimą, tačiau tuo pat metu atleido apie tai prakalbusį naująjį „Lietuvos žirgyno“ direktorių. Jo atleidimas buvo motyvuojamas keistomis paskyrimo aplinkybėmis ir skundais dėl jo veiklos.

lrytas.lt


Straipsnio komentarai

..2021-03-27
gerai kad yra žalos be kaltės modelis kur bet kas bet kokią žalą darantys gali skaitytis kaip žalieji. Jie gina ne gyvūnus bet gyvūnų gerovę, nes ginant žodį "gerovę" turbūt apsigina ir gyvūnai. Kas ta gerovė? Klauskit gyvūnų. Kaip tie žalieji supranta kad yra gerai gyvūnui? Ar gyvunui gerai kai ant jo užsikaria kažkokia didenybė ir lupa su botagu per nugarą? Turbūt tyla gera byla. Ar karvutė žaloji supranta kai ją žaloji? Leido neaiškius tirpalus (kur), netinkamas ir nepilnavertis maitinimas, nepakankamą bendrąją priežiūrą, galimai siekiant gyvūnus nusilpninti. Nu čia kalba eina ne vien apie gyvūnus, bet apskritai lietuvos socialinį modelį ir socialinį verslą, kur ir dvikojai "gyvūnai" keliauja iš rankų į rankas tarsi atvejai vejami vadybininkų. Ir visiškai neaišku ką jie čia bando sukudakuoti. Atseit kažkokia lapinų partija praneša kad jie įsiklausė vištų kudakavimų apie tai kaip galimai vištidėję yra įsiveisę lapės. Jie nedelsiant išsiuntė skundus visoms lapinų įstaigoms nes reikalinga skubiai daryti tyrimą. Ir kam tai valstybei tie žirgai ir tie žirgynai. Tiek daug brangiai apmokamų darbuotojų. vidutinė alga virš tūkstančio eurų. Aš pamenu man irgi teko dirbti nemažame žirgyne, tik amerikoje. Nežinau kiek šimtų tų arklių. Bet turėjo ne tik didelias ganyklas ir tvartus, bet ir savo didelį hipodromą kad treniruoti tuos žirgus. Tai ten tik keli žmonės tedirbo. Ir mes algos tikrai tiek negaudavome. Dirbom 6 dienas per savaitę man rodos už 200 dolerių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?