Naujas futbolo sezonas – nauji iššūkiai Šilutės komandai

2021-04-01, Romualdas Danielius MAŽUTIS
FK „Šilutė“ – „žaliai juodi“ - visomis išgalėmis sieks, kad pergalių būtų daugiau nei pralaimėjimų.
FK „Šilutė“ – „žaliai juodi“ - visomis išgalėmis sieks, kad pergalių būtų daugiau nei pralaimėjimų.

Futbolo klubo „Šilutė“ reprezentacinės komandos tarptautinės kategorijos futbolo treneris Svajūnas Česnulis sako, kad šių metų sezonas šalies II lygos komandoms bei jų sirgaliams bus ilgesnis ir įdomesnis dėl to, jog provincijos ekipos išmėgins jėgas su didmiesčių klubų dublerių vienuolikėmis, tačiau žaidėjus-mėgėjus tolimos kelionės išvargins. II lygos pirmenybėse, atsisakius Pietų ir Vakarų zonų, dalyvaus 20 komandų.

Pietų zonoje praėjusį futbolo sezoną rungtyniavo 14 komandų, Vakarų zonoje – 12. Jų nebeliko. Lietuvos futbolo federacija (LFF) šiemet nusprendė reorganizuoti II lygos pirmenybes. Didesnių aptarimų, derinimų su komandų vadovais nebuvo. Iš pradžių manyta apsiriboti 16 komandų, bet licencijas gavo 20 klubų.

Po pirmojo rato komandos skils į du dešimtukus. FK „Šilutė“ trenerio Svajūno Česnulio nuomone, pirmenybės bus įdomesnės, bet ir labiau varginančios mėgėjų komandų žaidėjus. Šilutiškiai jau paskaičiavo, kad į keliones Vilniun, Utenon teks išvykti 8 valandą, o grįžti apie 23 valandą. Dirbantys futbolininkai kitą dieną trauks į darbą nepilnai pailsėję. Kels sunkumų ir kai kurios tvarkaraščio rungtynės paprastomis dienomis. FK „Šilutė“ užregistravo 26 žaidėjus (leidžiama registruoti 30), tačiau apie 90 procentų futbolininkų – dirbantieji.

Suprantama, kad išvykos rungtynėms darbo dieną nebus įmanoma surinkti visus pagrindinės sudėties žaidėjus. Treneriui tenka iš anksto susitaikyti su tuo, kad komandos pasirodymų rezultatai šokinės, nebus stabilūs. Vieną dieną komanda, sutelkusi geriausius futbolininkus, žais puikiai, kitą dieną - silpnai. Pasak S. Česnulio, trankytis po visą Lietuvą mėgėjų komandai – tikras vargas net keliais atžvilgiais: ir dėl tolimų kelionių, ir dėl žaidėjų surinkimo. Turi pastabų jis ir dėl pirmenybių vykdymo sistemos, kai kiekvienai komandai sužaidus po 19 rungtynių, jos pasidalins į pirmą ir antrą dešimtukus.

Anksčiau turėta patirtis leidžia S. Česnuliui manyti, kad antrajame dešimtuke likusios komandos praranda motyvaciją kovoti, kai kurios rungtynės net neįvyksta, ypač sezono pabaigoje. Geriau būtų žaisti du įprastus ratus, susitinkant varžovų ir namų vejose. Futbolo aistruolių komentarai internete irgi nečiulba liaupsėmis dėl II lygos pirmenybių tvarkos. Yra nuomonių, kad klubų dukterinės ar dublerių komandos išsikovotų vietą II lygos pirmenybėse III lygos varžybose, o ne būtų įkeliamos į aukštesnę lygą. Gali manyti, kaip nori, tačiau teisūs lieka tie, kurie nusprendžia, nes aukščiau sėdi...

FK „Šilutė“: permainos ir viltys

Ruoštis šalies futbolo II lygos pirmenybėms pamariškiai pradėjo nuo vasario 8 dienos. Kadangi dirbtinės dangos aikštė nebaigta įrengti, glaudėsi sporto salėje, mokyklų stadionuose. Kartą per savaitę (trečiadieniais) treniruojasi Klaipėdoje. Žinoma, ne tik reprezentacinė komanda, bet vaikų futbolo grupės labai laukia dirbtinės dangos aikštės atidarymo. Tai bus šventė. Beje, dirbtinė danga reikalauja žaidėjo įpratimo, nes įdarbina skirtingus jo raumenis nei treniruojantis natūralios žolės vejoje.

Dėl to sezono pradžioje FK „Šilutė“ varžovai, turintys dirbtines aikštes, įgyja fizinį pranašumą. Čia net kamuolys kažkiek kitaip rieda. Prie tokios vejos nepripratę vaikai neįstengia kamuolį toliau nuspirti. Beje, šilutiškių U-17 rinktinė (treneriai S. Česnulis, B. Mackevičius) jau pradėjo antros sezono pusės varžybas Tauragėje. Pralaimėta rezultatu 2:3. Šioje grupėje yra 7 komandos. Šilutiškiai užima trečią vietą. Pirmauja Tauragės ir Mažeikių komandos. Džiugu, kad į Lietuvos U-17 rinktinės treniruočių stovyklą buvo pakviestas šilutiškis saugas Aironas Trakšelis. Aironas mokosi Panevėžyje, bet nori žaisti už FK „Šilutė“.

Priminsime, Šilutėje išugdytas Linas Mėgelaitis rungtyniauja Italijoje, o puolėjas Julius Kasparavičius gina Kėdainių „Nevėžio“ garbę šalies A lygos čempionate. Anot S. Česnulio, talentas – 25 procentai sėkmės futbolininko karjeroje, o kita dalis ateina per triūsą treniruotėse. Šį sezoną FK „Šilutė“ gretose matysime: Artūrą Normantą, Augustą Šteinį (vartininkai), Roką Sirtautą, Arvydą Miklovį, Evaldą Užkuraitį, Tomą Čeliauską, Martyną Vekterį, Joną Luką Kovalskį, Einorą Dedurkevičių, Giedrių Ratkų (gynėjai), Tadą Vitkauską, Julių Užkuraitį, Paulių Kriščiūną, Aivarą Bagdoną, Justą Milių, Marių Stonkų, Donatą Surblį, Ernestą Razoną, Justą Adamą (saugai), Ernestą Mickevičių, Darių Paldauską, Andrių Marcinkevičių, Martyną Golubovskį, Deividą Puodžiūną, Dovijų Česnulį (puolėjai). Ekipos visiški naujokai: E. Razonas, J. Adamas. Į komandą sugrįžo M. Stonkus, D. Surblys, E. Mickevičius. Dėl įvairių priežasčių nebus komandoje Justo Raziūno, Viliaus Giedraičio, Tado Kazlausko, Zigmo Butakaus. Komandos senbuviai Tadas ir Zigmas dirba Klaipėdoje.

Komandą paliko ir universaliausias jos žaidėjas Robertas Šmitas. Jis buvo rezultatyviausias puolėjas, geriausias saugas, gynėjas ir, reikalui esant, vartininkas. Robertas pasišventė futbolo teisėjo karjerai. Praėjusį sezoną jis pripažintas geriausiu šalies A ir I lygos teisėju. Koks FK „Šilutė“ tikslas: vieta pirmame II lygos komandų dešimtuke. Nelengvas uždavinys mėgėjų vienuolikei. Prisieis paplušėti.

Koks šilutiškių biudžetas? Futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas sako, kad pinigų turėtų užtekti. Pamariškių varžovais bus: Vilniaus „Ateitis“, „Viltis“, „Panerys“, „Baltijos futbolo akademija“, „Žalgiris“C, Kauno „Žalgiris“C, „Hegelmann Litauen“B, „BE1“, VJFM „Fortūna“, Klaipėdos FM, Kėdainių „Nevėžis“B, Kybartų „Sveikata“, Panevėžio „Ekranas“, Alytaus „Dainava“B, Šiaulių „Šiauliai“B, Garliavos „Garliava“, Joniškio „Saned“, Utenos „Utenis“, Telšių „Džiugas“B. Kontrolinėse varžybose FK „Šilutė“ svečiuose, dirbtinės dangos aikštėje įveikė Kretingos „Miniją“B – 2:0. Įvarčius įmušė D. Paldauskas ir A. Marcinkevičius.

Draugiškos rungtynės Klaipėdoje su „Neptūno“ dubleriais baigėsi taikiai – 1:1. Įvartį „Šilutės“ naudai pelnė D. Surblys. FK „Šilutė“ pirmas varžovas II lygos pirmenybėse – Kauno „Hegelmann Litauen“B ekipa. Rungtynės vyks kovo 27 dieną Kaune.


Straipsnio komentarai

.. @ Juras2021-04-06
Ar tai tavo surinkta statistika ir duomenys ar tu susidarei tokį įspūdį pasiskaitęs kažką kur svieto lygintojai lygina viską pagal nešokinėjimą? Šilutėje iš viso nėra jokio sporto, bet yra veikėjai atliekantys "sportininkų" vaidmenį. Tad jeigu šilutėje sportas suorganizuotas pagal "pasaulinius" standartus ir tarptautines kategorijas vadinasi tie patys reikalai ir likusiame pasaulyje. Sportas pradžiai yra kažkoks "socialinis verslas". Ir lėkšta tie garbės paradų patvoriai kur aiškinama kad stadionas tai šilutės "pasididžiavimas". Tai tik didelė žiedinė sankryža, kuri niekam nereikalinga išskyrus tiems nešventiesiems kurie toje sankryžoje lipdo ir žiedžia kažkokius puodus ir puodynes. Ir nėra ko lyginti krepšinio su futbolu. Tai vienas ir tas pats žaidimas su kamuoliuku. Detalės neįdomu. Jo futbole lankas kvadratinis ir krepšys didesnis. Tad man tikrai nesmagu žiūrėti į tuos visus stadionus, sporto sales ir aikštynus kur po visą šilutę išbarstyti tų kažkokių "gerų" dėdžių iš neaišku kur šilutiškiai neturi kur gyventi, neturi ką valgyti, neturi kuo apsirengti, o jie matai vartosi kaip inkstai taukuose už žaidimą su kamuoliuku ir panašiai. Nu kad yra vagiami pinigai. Didžiuliai pinigai. Nu pvz tas futbolistas kur ir atseit bažnytininkas. Kas čia per iniCIAtyvos? Nu portugalų kalboje "silute" tai verčiasi karui taip. Gal tai ir turėjai omenyje kad 70% silutiskiai. O kas čia žino jugi kiek aiškina kad va amazonė dar neištyrinėta. Gal tenais yra dar kelios šilutės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juras2021-04-06
Komandoje žaidžia apie 70 proc. šilutiškių. Pvz Šilutės krepšinio komandoje šilutiškių turbūt visai nėra. Futbolas yra pasaulio sporto šaka Nr.1. Futbolą Šilutėje žaidžia vaikai, jaunimas ir brandaus amžiaus piliečiai. Tai populiariausia sporto šaka ir Šilutėje.
Labai gaila, kad Šilutės stadiono rekonstrukcijos projektai beviltiškai vėluoja. Gaila, kad buvęs kaip Šilutės pasididžiavimas (stadionas) dabar atrodo labai liūdnai. Tačiau futbolo visuomenė tiki ,kad bus sutvarkytas ir stadionas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-04-01
visiškai neina suprasti tos logikos kur aiškinama kad šilutei reikalinga šitos nesamonės. kad jie čia kažkokie baudžiauninkai kurie eina į lažą ir lenkia nugarą nes to reikalauja šilutė. Jugi tai labai brangiai kainuojančios nesamonės kurios nieko neduoda niekam. Ir dar va koks vargas važiuoti į vilniu paspardyti į kamuoliuką. Kodėl nesusimesti šilutei ir nusipirkti malūnsparnio ar lėktuvo? Aerodromas jau yra. Nu tai kodėl va kišama visokie pagaliai visokiems vasiukų kelių žiedavimo žiedams ir naujiems prekybos centrų statyboms, bet nieko nenagrinėjama apie pinigus kurie reikalingi ir skiriami į šitas amžiaus "statybas", kur niekas niekada nepasistato. Visko ko galima tikėtis tai kažkokio "medalio", diplomo ar "tarptautinės kategorijos" vardo kur einama iš tos pozicijos tarsi jūs va aborigenai apie kuriuos niekas nieko nežino ir va jie jums pildo jūsų svajones garsina jūsų kraštą apie jūsų varganą padėti, tam kad visi žinotų kaip čia ne taip kaip jūs norite kad apie šitą pragarą žinotų. Jugi nėra čia nei vieno šilutiškio. Tik tarptautinė katetorija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?