Pagėgių taryba Kęsto Komskio likimą atiduoda į teismo rankas

2021-04-03, Miglė Krancevičiūtė ir Šarūnas Černiauskas, Siena.lt
Ketvirtadienio posėdyje Pagėgių taryba ėmėsi tvirtinti specialios komisijos išvadą dėl K. Komskio mandato atėmimo. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Ketvirtadienio posėdyje Pagėgių taryba ėmėsi tvirtinti specialios komisijos išvadą dėl K. Komskio mandato atėmimo. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.

Pagėgių savivaldybės tarybos politikai ketvirtadienio posėdyje pasisakė už kreipimąsi į teismą dėl Kęsto Komskio mandato panaikinimo. Tarybos sprendimą nemaža dalimi nulėmė „Sienos“ tyrimai.

Ketvirtadienio posėdyje Pagėgių taryba ėmėsi tvirtinti specialios komisijos išvadą dėl K. Komskio mandato atėmimo. Praėjusį mėnesį sudaryta komisija nutarė, kad K. Komskio veikla, dusyk supainiojus viešuosius ir privačius interesus, gali turėti priesaikos sulaužymo požymių. 

Komisijos vertinimu, K. Komskis „pareigas ėjo nesąžiningai, pažeidė iš Konstitucijos kylančius imperatyvus, parodė nepagarbą Konstitucijai ir įstatymams, diskreditavo Pagėgių savivaldybės tarybos autoritetą ir pažeidė Tarybos nario priesaiką“.

Dėl to komisija pasiūlė tęsti mandato naikinimo procedūrą ir kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Už tokį sprendimą balsavo 11 Tarybos narių, 3 susilaikė. Balsavusių prieš nebuvo. K. Komskis posėdyje ir balsavime nedalyvavo. 

Jei teismas pritars komisijos išvadai, K. Komskio klausimas dar kartą grįš į Pagėgių savivaldybės tarybos darbotvarkę galutiniam balsavimui. Tokiu atveju, K. Komskio mandatas būtų panaikintas, jei už tai balsuotų bent du trečdaliai Tarybos narių.

„Siena“ primena, kad sausio pabaigoje Pagėgių tarybos nariai inicijavo K. Komskio mandato naikinimo procedūrą dėl sisteminių įstatymo pažeidimų. Iniciatorių teigimu, procedūra pradėta po to, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad K. Komskis supainiojo interesus, dirbdamas Pagėgių taryboje ir vadovaudamas Pagėgių biudžeto maitinamai įmonei „Kalibrus“. Etikos sargai taip pat siūlė Pagėgių savivaldybei naikinti sandorius su „Kalibrus“ arba „imtis prevencinių priemonių“. 

Anot E. Kuturio, K. Komskio mandatą siekiama naikinti būtent dėl VTEK sprendimų. Mat politikas per mažiau nei metus dusyk pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. 

Mandato naikinimo procedūra – naujausias K. Komskio galvos skausmas, politiką užgriuvęs po „Sienos“ tyrimų. Pagėgių tarybos nariui jau pareikšti įtarimai dėl bendrovės „Agrolira“ nusikalstamo bankroto bei turto iššvaistymo. Įtariamojo statusą čia turi ir politiko sūnus, buvęs „Agroliros“ direktorius Algirdas Komskis. A. Komskis taip pat jau sutiko „Agrolirai“ sugrąžinti 20 tūkst. eurų – penktadalį sumos, kurios per teismą reikalavo įmonės bankroto administratorius. 

Teisėsauga taip pat tiria galimą dokumentų klastojimo epizodą. Šis tyrimas pradėtas po vicemero E. Kuturio kreipimosi. Politikas į teisėsaugą kreipėsi po „Sienos“ tyrimo, kuris nustatė, kad K. Komskio įmonė „Kalibrus“ Pagėgių savivaldybės konkursus laimėjo pateikdama pažymą apie neva atliktus darbus Ugniui Kiguoliui priklausančiame Lentvario dvare. Paaiškėjo, kad K. Komskio darbininkai ten nepajudino nė plytos.

Siena.lt


Straipsnio komentarai

Fnita la komedija2021-05-14
https://www.lvat.lt/lvat-nutrauke-byla-kurioje-buvo-prasoma-pateikti-isvada-del-pagegiu-savivaldybes-tarybos-nario-priesaikos-sulauzymo/923?fbclid=IwAR1mgmM53mzTHlIRkYTsTdpQrx5nW5rNYES_p5FoDoJnEZHJ1YH5uiVixGM Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Avistiek tokiem ateina savas galas 2021-04-05
VISTIEK TOKIEM ATEIS SAVAS GYVENIMO LAIKAS , ANKŠČIAU AR VĖLIAU TOKIE ATSIIMS UŽ VISUS DARBELIUS , VIEN Į SNUKĮ PAŽIURĖJUS BANDITŲ GAUJOS VADAS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Patyręs2021-04-03
nu čia įdomu ne kuturio triūsas, bet savivaldybės tarybos triusikai, kuriuos atseit visi nariai dėvi kartu. Ir va komskis nevalyvas, jeigu tikėti savivaldybės tarybos nariais komskis atseit nesugeba kažkaip elgtis taip kad tie bendri triusikai nesipurvintų. Nu visa savivaldybės taryba kenčia dėl tų pridergtų triusikų. Visi vienodai atsakingi už tų triusikų švarą, bet va jie kažkodėl sugalvojo kad čia komskis kaltas. Ir bandoma sudaryti toks įspūdis kad taryba tai ne individai, bet kažkokia bendrininkų grupuotė, kur vienas už visus, visi už vieną. Ir tada šita iniCIAtyva irgi taip ir atrodo, kad čia gali būti kad tik kalių vizginimas. Nu ir nors ir komiška situacija, bet tai dar ir įdomu nes persmelkta su visokiais "religiniais" ir "kolumbeikiniais" metodais. Ir čia jeigu žiūrėti kad va dabar toks įdomus laikas kai daug epochų egzistuoja suplakta į kažkokį gogelmogelį. Nu ir taip kaip jie kalba apie savivaldybės tarybą tai tarsi kažkokia "teritorija", atskira valstybė iš kurios komskis yra tremiamas. Tai deportacija, egzilis, išvarymas, tt.. Nu kaip va būdavo bausmės senovės romos imperijoje ar kitose "imperijose". Kita kvailystė jeigu savivaldybės taryba skaitosi kaip "vienetas" tai tarsi gyvatė kuri kerta sau į uodegą. Nu gerai tai ne gyvatė, tai drąsos kelio protestantizmas, kur parodytas ryžtas prieš savo pačių neteisybę. Tai vėl kažkos puritanizmas, valančiai kurie atseit save apsivalo valydami kitus, nes kažkaip visi susieti surišti, tt. Savi šaudo į savus kur teismas panaudojamas kaip šaudymo priemonė. Nu tada iškyla kiti klausimai. Nu kažkaip kvailai gaunasi su ta valdžia, kad jie tarsi darželinukai bėga pas auklėtoją pasiskųsti kad va komskis nesielgia gražiai taip kaip jie elgiasi, nes komskis nebėga ir neskundžia taip kaip kiti. Tai nėra demokratija kai išrinktieji balsuoja. Demokratija yra tik kai žmonės balsuoja. Išrinktieji jugi nėra žmonės kol jie atlieka tas jiems pavestas pareigas. Nu ir čia kalba eina apie "apžiojimus" kur tiems išrinktiesiems kažkas atrodo apie dantis. Jeigu jie iš anksto viską yra sukramtę vadinasi jiems tie dantys ir nėra reikalingi. Nu ir čia yra tik nesamonės. Jeigu sako kad visos savivaldybės tarybos autoritetas yra diskredituotas, tai kodėl tik komskis turi tarnauti kaip kažkoks atpirkimo ožys? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2021-04-03
Bus sumokėta vienam iš pozicijos prieš balsavimą, kad susilaikytų ir Kuturio visi triūsai perniek. Ne pirmas kartas. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
štiš2021-04-03
Gerų švenčių!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-04-03
Neina suprasti kaip teismas gali panaikinti politinį mandatą. ką reiškia "mandatas"? Tai yra įgaliojimas veikti kitų asmenų vardu šiuo atveju rinkėjų. Tai yra prašoma kad teismas panaikintų rinkėjų balsus. Gali būti. Jeigu pvz tas kovotojas už teisybę šventasis "didžiavyris" jau visus komskio rinkėjus yra sukišęs į krematoriumus. Tai yra komskis kaip politikas yra šmėkla. Jis atstovauja nieką. Nu ir jeigu komskis kaip išrinktasis ir darė viską ko iš jo norėjo tie jo rinkėjai. Nu kad viskas vyko demokratiškai ir skaidriai. Komskis tik atstovavo savo rinkėjus ir vykdė rinkėjų valią (įsakymus). Ir čia kalba eina nenagrinėjant tų sienos makaronų, kurie čia iš viso nieko bendro neturi su savivaldybės tarybos veikla. Tenais komskio "privatus" gyvenimas, nebent kažkaip nevisai. Nu kad taryba veikia kartu ir komskis kažkaip ten prisidirbo ir tarybos komisijos ir komitetų nariams neapsisekė su komisinių dalyba. Keistai atrodo tie tarybininkai kad va jie nieko nematė, nieko negirdėjo, nieko nesuprato, tt tol kol nepaskaitė ugningo vandenėlio pilstymo nuo sienos patvorių pusės. Tiems pasieniečiams iš vilniaus kažkaip geriau viskas matosi kas vyksta pagėgiuose negu patiems "pagėgiškiams". Nu ir va kokia įdomi dilema teismui. Atseit vienas lauke karys, panaikins gal būt visiškai nekalto komskio mandatą atstovauti kažkokius rinkėjus, kurie gal būt čia ir yra kalčiausi. Tai tie rinkėjai išsirinks komskį numeris du, kuris bus dar kietesnis negu komskis numeris vienas. Nu ir čia įdomiausia kaip spauda paraduoja tuos "didžiavyrius" gelbėtojus tarsi jiems kažkaip galima svaidytis akmenimis, nes jie užbėgę visiems už akių jau gyvena tarp pusiau tuščių stiklinių šukių ir skeveldrų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?