Biblioteka prisidėjo prie iniciatyvos „Be patyčių“

2021-04-06, Akvilė Tamošiūnė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

„Vaikų linijos“ inicijuota akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ jau trečius metus vyksta visą kovo mėnesį kaip Sąmoningumo didinimo mėnuo. Pagrindinis jos tikslas – smurto ir patyčių prevencija.

Šia kampanija siekiama kurti saugesnę aplinką ne tik ugdymo įstaigose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, norima atkreipti dėmesį į šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai šiai iniciatyvai paminėti paruošė virtualią viktoriną „Kiekvienas skirtingas, kiekvienas reikalingas“, kurią žaidė Šilutės miesto (Pamario) ir rajono (Juknaičių, Rusnės, Katyčių, Saugų, Kintų ir Vilkyčių) pagrindinių mokyklų 5–6 klasių mokiniai.

Atsakinėdami į klausimus, vaikai pasitikrino žinias apie tai, kas yra patyčios, kaip reaguoti jas pastebėjus ar patyrus, kam pranešti, kur kreiptis. Internetas – itin patogi vieta patyčioms skleistis, todėl nemaža dalis klausimų buvo susijusi su saugiu elgesiu internete. Viktoriną iš viso žaidė 168 dalyviai, iš kurių net 93 – iš Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos. Kiekvienai mokyklai buvo skirta atskira žaidimo nuoroda.

Viktorinoje dalyvavusių moksleivių mokytojos buvo informuotos apie geriausiai sužaidusius dalyvius.

Iniciatyvą „Be patyčių“ įgyvendinti padėjo Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Nerija Ropienė ir Jurgita Kaktienė.


Straipsnio komentarai

..2021-04-08
Matot kaip patys sau prieštarauja, nors atseit viskas išgrįsta kuo geriausiai sukramtytais ketinimais. Kas rūpinasi iniCIAtyvininkų dantimis? Kas sugalvojo tokį viktorinos pavadinimą: "Kiekvienas skirtingas, kiekvienas reikalingas". Va galima iš karto "suprasti" kad tai ir yra patyčios, nes tie kurie tyčiojasi jie tuo ir unikalūs ir individualūs. Todėl jie ir yra reikalingi. Ne ne ne taip supratote. Jie turi omenyje kad tyčiojasi, bet nesupranta kad tai patyčios. Jie tai daro "nesąmoningai". Nu kaip lunatikai kur vaikšto naktį, bet nesupranta nei kur buvo nei ką darė. Ir va jeigu paaiškinsit kas tai ką jie darė yra žodis "vaikščiojimas" tai jų sąmoningumas pakils ir jie paims ir supras, kad energija nei teigiama nei neigiama iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta. Tai yra jie nors ir yra nepakaltinami, bet turi kažką mastyti kad jie vistiek kalti. Nu tada tokios iniciatyvos irgi pinigų metimas į balą, nes tai kažkoks trafaretas pasiskolintas iš religinių misionierių makaronybių. Va atseit nuodėmės apibrėžimas, visi nuodėmingi, bet nedarykit taip. Galima tą patį tikslą pasiekti ir be patyčių. Nu ir tai nėra netiesa. Patyčios tai sociologiniai, kriminologiniai, psichiatriniai, tt ginklai, šaudmenys, sprogmenys. Na ir aiškinama kad patyčios kaip tokios yra kažkokios primityvios visuomenės bruožas. Tas visiškai nereikalinga. Nu kaip aborigenas paėmęs akmenį bandytų numušti praskrendantį virš galvos viršgarsinį naikintuvą, ar va atsistojęs kažkoks ubagas šalia kelio rėktų ant pravažiuojančių mašinų karavano. Yra ratų ir batų problema. Nesusisiekiančios indų sistemos. Ir vaikai priversti naudoti vaizduotę kad "suprasti" tuos makaronus. Nu jie nesityčiodavo kol dabar nesuprato kad va jie tyčiojosi. Matai kiek yra prisidirbę. Kokie jie nuodėmingi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?