Kodėl būtina pasikeisti žiemines padangas į vasarines?

2021-04-14, Pranešimas spaudai

Už lango ir vėl balandis ir vairuotojų galvose vėl kirba mintys apie poreikį keisti žiemines padangas į vasarines. Ir nors ši procedūra jau yra gan įprasta ir nekelia labai daug nepatogumo, tačiau daugeliui ko gero kyla klausimas, ar būtina tai daryti? Juk dalį pavasario jau teko važinėti žieminėmis padangomis, kodėl to negalima daryti ir toliau? Iš tikrųjų, skirtingiems sezonams tinkančios padangos skiriasi daug labiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio ir jų keitimas turį labai didelę įtaką tiek vairavimo kokybei, tiek ir saugumui.

Pirmas dalykas, kuris iš esmės skiriasi skirtingam metų laikui tinkančiose padangose – tai gumos mišinio sudėtis. Būtent jis leidžia užtikrinti skirtingas padangų savybes prie vienodų oro sąlygų. Žieminiai mišiniai yra gerokai minkštesni,  kad išliktų elastiški net ir per didžiausius šalčius, karštą vasaros dieną, tokios padangos tiesiog „išsilieja“ ant asfalto, kas lemia jų greitesnį dėvėjimąsi, apsunkina vairavimą ir padidina kuro sąnaudas.

Kitas svarbus skirtumas yra padangų protektoriaus raštas. Jis atlieka ypatingas funkcijas, kurios yra tiesiogiai susijusios su oro sąlygomis, būdingomis tam tikram metų laikui. Vasarinių padangų protektorius yra kuriamas taip, kad galėtų efektyviau išstumti vandenį, kas labai svarbu važiuojant šlapiu keliu. Žiemos metu, daug aktualiau yra tai, kad padangos užtikrintų geresnį sukibimą su slidžia danga ir jos tiesiog negali tinkamai apsaugoti nuo tokio reiškinio kaip akvaplanavimas.

Taigi, sezoninių padangų skirtumai yra svarbūs ne tik automobilio vairavimo kokybei bet ir vairuotojo ir keleivių gyvybei. O šiais laikais, kai vasarinės padangos internetu gali būti įsigytos neišeinant iš namų, nereikėtų net ir galvoti apie tai, kad kurį laiką dar galėsite pavažinėti žieminėmis padangomis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?