Užtikrinta Šilutės futbolininkų pergalė: „sutraiškė“ Kėdainių „Nevėžį“ B

2021-04-14
E. Užkuraitis (Nr. 9) perduoda kamuolį broliui Juliui (Nr. 5). Dešinėje - D. Paldauskas (Nr. 13). Visi jie - įvarčių autoriai. Sergėjaus Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė“ komandos (treneris Svajūnas Česnulis) pastangas vainikavo brolių Juliaus ir Evaldo Užkuraičių pirmame kėlinyje trys įmušti įvarčiai, o po pertraukos „Nevėžio“ B (treneris Darius Gvildys) sutriuškinimą baigė du puolėjo Dariaus Paldausko pelnyti įvarčiai.

Balandžio 3 dieną „Šilutė“ namuose žaidė šalies futbolo pirmenybių II lygos 2-ojo turo rungtynes su Kėdainių „Nevėžio“ dubleriais. Oras buvo ne koks. Protarpiais lynojo, vėjas, pirmo ir antro kėlinio metu pažiro kruša. Tačiau futbolininkams nebuvo kada dirsčioti į dangų: svečiams nuo pirmos žaidimo minutės teko gintis, nes aikštės šeimininkai kėlė plačias bangų atakas.

„Nevėžis“ B beveik 15-ai  minučių buvo prispaustas prie savo vartų. Įvartis brendo, tačiau krito ne į besiginančios komandos vartus, o į puolančiosios. „Šilutės“ saugai, giliai pasinėrę į puolimą, kelis kartus neapdairiai paliko aikštės vidurį kėdainiečiams ir praleido jų kontratakas. Pašokinėti prisiėjo „Šilutės“ vartininkui Artūrui Normantui numušant kamuolius už galinės linijos. Treneris S. Česnulis pabarė užsimiršusį vidurio saugą. Vis dėlto svečių prasiveržimas kairiu aikštės kraštu baigėsi skersuotu kamuoliu ir rezultatyviu smūgiu galva į „Šilutės“ vartus – 0:1. Įvartį pelnė „Nevėžio“ B žaidėjas Karolis Leonavičius (Nr. 33).

Apmaudus įvartis nesustabdė pamariškių. Rezultatą išlygino saugas Julius Užkuraitis (Nr. 5) – 1:1. Tai padaryta išnaudojus standartinę padėtį: tiksliai pakėlus tolimą baudinį. Kamuolys pasiekė Julių, o po jo smūgio atsidūrė apatiniame vartų kampe. Netrukus jis padvigubino rezultatą – 2:1. Pirmam kėliniui artėjant į pabaigą iš aikštės buvo pašalintas „Nevėžio“ B legionierius, japonas Soichiro Suzuki (Nr. 18). Vaikinas išėjo nuleidęs galvą, nespirgėdamas prieš teisėją. Suprato pavedęs komandą. Trečią įvartį į svečių vartus įpliekė komandos kapitonas, gynėjas Evaldas Užkuraitis (Nr. 9) – 3:1.

Ir po pertraukos žaidimo iniciatyva priklausė pamariškiams. Jie stengėsi neleisti varžovams laisvai priimti kamuolį. Šilutiškių kovingumas, jėga, greitis, padaryti žaidėjų keitimai lėmė atakų tęstinumą, persvarą. Du įvarčius įmušė D. Paldauskas (Nr. 13). Antrą įvartį „įkalė“ nuo 11 metrų baudinio ribos. Prieš tai puolėjas Martynas Golubovskis (Nr. 21) dešiniajame aikštės krašte suklaidino gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį Ernestui Mickevičiui (Nr. 15), kurį varžovas „nukirto“. Skirtas 11 m baudinys.

„Šilutė“ iškovojo antrą pergalę ir turnyrinėje lentelėje pakilo į 4-ą vietą (6 taškai). Pirmauja Panevėžio „Ekranas“, taip pat surinkęs 6 taškus. Po 6 taškus turi Vilniaus „Žalgiris“ C ir Alytaus DFK „Dainava“. Aštuonios komandos dar nepatyrė pergalės džiaugsmo. Kitas rungtynes FK „Šilutė“ žais Žagarėje su Joniškio FK „Saned“.