Bendruomenės džiaugiasi vėjo jėgainių statytojų parama: ilgametes svajones pavers realybe

2021-04-19
„Šilokarčemos
„Šilokarčemos" archyvo nuotr.
Įrengti patalpas gyventojų poreikiams, išleisti jubiliejiniams metams skirtą leidinį, surengti dviračių žygį ar miestelio šventę – tokiomis svajonėmis gyvena Pagėgių savivaldybės gyventojų bendruomenės. Jų atstovai tiki, kad bent dalį planų pavyks įgyvendinti jau artimiausiu metu pasinaudojus finansine parama, gauta iš savivaldybėje naują vėjo jėgainių parką plėtojančios bendrovės „LT Energija“.

„Vėjo jėgainių projektą Pagėgių savivaldybėje vystome nuo 2016 metų, o paramos sutartis su septyniomis vietos bendruomenėmis pasirašėme dar pernai rudenį. Parama bendruomenes turėjo pasiekti tada, kai prasidės parko statybos. Tačiau mes matome didelį gyventojų norą gražinti savo aplinką ir daryti ją kuo patogesnę, todėl nusprendėme nelaukti ir pusę numatytos sumos skirti anksčiau“, – sako UAB „LT Energija“ direktorius Mindaugas Juodis.

Kentrių, „Lumpėnų Strazdo“, Lumpėnų, Natkiškių, Pagėgių, Piktupėnų ir Vilkyškių bendruomenėms bendrovė prieš praėjusias Kalėdas skyrė iš viso 29 tūkst. eurų paramą.

Ir švęsti, ir mirusiuosius išlydėti

Vilkyškių bendruomenės pirmininkės Eligijos Poškienės teigimu, gauta parama bus naudojama bendruomenės labui ir reikmėms. Tiesa, kol kas trukdo pandemija, ypač renginiams, kurių anksčiau bendruomenėje netrūko. Čia vykdavo miestelio šventės, Oninės, Pavasario jomarkai Vilkyškių dvare. Didelio žmonių įsitraukimo ir net televizijos dėmesio sulaukė prieš porą metų surengtas konkursas sukurti Kiaulės metų simbolį.

„Gaila, bet šiuo metu su renginiais situacija sudėtinga, sustabdyti visi planai, kurių turėjome tikrai nemažai. Tad laukiame geresnių laikų, kai vėl galėsime džiaugtis vieni kitais ir nuveikti ką nors gero“, – sako E. Poškienė.

Piktupėnų bendruomenė iki pandemijos taip pat nesiskundė renginių ir švenčių trūkumu. „Turime renovuotus bendruomenės namus, gražų parkelį, lauko sceną. Švenčiame Motinos dieną, pagrindinė mūsų šventė kasmet yra Tėvo diena. Jeigu organizuojame talką, irgi visada ateina daug žmonių. Jie ir dabar klausinėja, kada eisime aplinkos tvarkyti, deja, dėl pandemijos dar negalime to daryti“, – pasakoja bendruomenės pirmininkė Angelė Jonikienė.

Ji sako, kad šiuo metu didžiausias gyventojų noras yra turėti šarvojimo salę. Jau pradėtas patalpų remontas, išgriautos sienos, padarytos arkos, netrukus ketinama keisti langus ir duris. Tam bendruomenė ir skiria praėjusių metų pabaigoje iš vėjo jėgainių parko statytojos „LT Energija“ gautą paramą.

„Bendruomenės namuose yra graži salė kultūros renginiams ir asmeninėms šventėms. Iki šiol joje ir velionius šarvodavome. Nesmagiai dėl to jautėmės, be to, ir baldus nepatogu kaskart stumdyti, stalus, kėdes nešioti. Todėl atsisveikinimui su mirusiaisiais nutarėme pritaikyti nenaudojamą pastato dalį. Darbai juda, bet dar daug jų ir liko, reikia vandenį ir šildymą įvesti, apšvietimą sutvarkyti“, – teigia pašnekovė.

Ji sako, kad vėjo jėgainių kaimynyste kaimas patenkintas. „Jėgainės tolėliau nuo namų, tai besipriešinančių nebuvo. Be to, visi suprantame, kokia reikšminga ir reikalinga yra tokių verslų parama, nes bendruomenės pinigų nelabai turi, pajamų negauna, o poreikis gyventi gražiai ir patogiai yra“, – kalba A. Jonikienė.

Bendruomenės nuomonė girdima

Pagėgių bendruomenė šiemet švenčia 20-ies metų jubiliejų. Pasak jos pirmininko Edmundo Inciaus, vėjo jėgainių statytojų paramą norima panaudoti šiai progai skirtiems renginiams bei leidiniams.

„Bendruomenės jubiliejaus proga norisi išleisti gražų leidinį. Vykdome ir trečio tūkstantmečio Kalėdų senelių iniciatyvą, kurios metu kasmet lankome senelių slaugos namus, slaugos ligoninę, Pagėgių savivaldybės vaiko globos centrą, jų gyventojams dovanėles teikiame. Mėgstame sportą – 2023 m. Pagėgių futbolui sukaks 100 metų, jau 20 metų rengiame futbolo turnyrą Pagėgių bendruomenės taurei laimėti. Visam tam reikia lėšų, todėl be paramos būtų kur kas sunkiau viską įgyvendinti“, – pasakoja pašnekovas.

E. Incius tiki, kad šiemet pandemija nesutrukdys liepos 6 d. įvykti Mindaugo karūnavimo dienos renginiui ir šiai progai skirtam tradiciniam dviračių žygiui Pagėgiai-Rambynas. Jis pasakoja, kad prie šio renginio prizu pažadėjo prisidėti ir „LT Energija“ – padovanoti elektrinį dviratį, kurį loterijoje galės laimėti žygio dalyviai.

Bendruomenės pirmininkas sako, kad verslų parama vietinėms iniciatyvoms svarbi, tačiau didžiausias tokio bendradarbiavimo privalumas yra bendruomeniškumo jausmas.

„Didžiausias indėlis, kurį gali suteikti verslai, tai daryti kažką bendrai su vietos gyventojais: kurti, šventes švęsti, aplinką gražinti. Kol kas vėjo jėgainių statytojams tai puikiai sekasi, bendraujame nuoširdžiai ir atvirai, o mūsų nuomonė nėra šauksmas tyruose“, – tikina jis.

Savivaldybės bendruomenėms kasmet, kol veiks „LT Energija“ vėjo jėgainių parkas, numatyta išmokėti 58 tūkst. eurų. Paramos dydis konkrečiai bendruomenei priklauso nuo to, kiek jėgainių ketinama eksploatuoti jos teritorijoje.

„Pagėgių savivaldybėje vystome modernų pažangių ir efektyvių vėjo jėgainių parką, tad tokie turime būti ir patys. Nuo pat parko veiklos pradžios į visa tai žiūrime itin atsakingai: kiekviename žingsnyje vadovaujamės įstatymais ir galiojančiais teisės aktais, bendraujame su vietos gyventojais, institucijomis, skatiname dialogą, kad po kelerių metų iškilsiantis vėjo jėgainių parkas būtų vienybės, o ne susiskaldymo simbolis“, – apibendrina „LT Energija“ vadovas M. Juodis ir dėkoja vietos gyventojams bei institucijoms už palaikymą, kurį jautė viso parko kūrimo proceso metu.


Straipsnio komentarai

patyręs to matęs2021-04-20
O kokias pasekmes ta ,,ateities energijos'' infrastruktūra turės krašto turizmo patrauklumui ir gamtiniam kraštovaizdžiui?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Matęs2021-04-20
Vėjo energija - ateities energija. Šiaip šaunu jog Lietuvoje vystoma švari energija Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2021-04-19
Propagandinis užsakomosios reklamos straipsnis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2021-04-19
rimtesnės bendruomenės neparsidupoda... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?