Nusikalstamumo ir avaringumo būklė Tauragės aps. VPK 2021 m. I ketvirtį

2021-04-21, Tauragės AVPK nuotr.

Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketv. užregistravo 5 358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvoužregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, oištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo 28,2 proc. (daugiausia sumažėjo vagysčių). Žinoma pastebimos ne tik regresuojančios, bet ir progresuojančios nusikalstamos veikos – dokumentų klastojimas, neteisėtas disponavimas nusikalstamu būdu gautu turtu ir kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimai. Tuo tarpudominuojančios nusikalstamos veikos išliko tos pačios, t. y. fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas, vagystės ir transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo. Būtent šios nusikalstamos veikos per 2021 m. I ketv. sudarė pusę visų registruotų nusikalstamų veikų.

Tauragės aps. VPK pareigūnai taip pat užregistravo 16 sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, iš kurių ištyrė 8 nusikalstamas veikas. Labiausiai dominuojantys sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai - narkotinių medžiagų platinimas, seksualinis prievartavimas ir neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tauragės aps. VPK pareigūnai teisės pažeidimams, susijusiems su neteisėta akcizais apmokestinamų prekių apyvarta, skyrė ypatingą dėmesį. Iš viso pareigūnai per 2021 m. pirmą ketvirtį konfiskavo 13 070 pakeliųcigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto pavyzdžio banderolėmis. Taip pat ne mažiau dėmesio sulaukė ir nusikalstamos veikos, susijusios su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta. Be eilės nustatytų pažeidimų, susijusių su disponavimu narkotinėmis medžiagomis, buvo nustatyti ir 4 narkotinių medžiagų platintojai.

Eismo saugumo situacija buvo geresnė nei 2020 m. Per 2021 m. I ketv. užregistruota 16 įskaitinių (eismo įvykiai, kurių metu žuvo arba sužeistas eismo dalyvis) eismo įvykių, kai praeitų metų tuo pačiu laikotarpiutokių eismo įvykių buvo 30. Eismo įvykių metu buvo sužeista 17 žmonių, žuvo – 1 (2020 m. I ketv.sužeisti 37 žmonės, žuvo – 4).

Linkime gyventojams netapti nukentėjusiaisiais nuo nusikalstamų veikų ar eismo įvykių ir raginame saugoti savo turtą ir sveikatą bei atsakingais elgtis tiek kelyje, tiek savo gyvenamojoje aplinkoje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?