Važiavo į Žagarę nusiteikę pergalei...

2021-04-21
Įvartis į FK „Šilutės“ varžovų vartus – visada didelis komandos džiaugsmas. Sergėjaus Gvildžio nuotr.
Lietuvos futbolo II lygos pirmenybių 3-iojo turo varžybose FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) gavo paplušėti Žagarės „stadione“, kol įveikė silpnesne laikytą Joniškio FK „Saned“ (treneris Edmundas Bernotas) – 0:1. Įvartį įmušė puolėjas Ernestas Mickevičius. Šilutiškiai sukūrė aibę progų įvarčiams pasiekti, bet prasta ir nepilnų matmenų veja dažnai netikėtai pašokdindavo kamuolį taip, kad žaidėjui buvo sunku atlikti smūgį teisingai. Tai ir gelbėjo aikštės šeimininkus nuo įvarčių lietaus.

Pernykštis II lygos Vakarų zonos autsaideris Joniškio „Saned“ šį sezoną stipresnis: komandoje yra futbolininkų iš Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio, Akmenės, Telšių. Joniškis futbolo aikštės neturi, todėl rungtynės žaidžiamos Žagarėje. Trenerio S. Česnulio nuomone, vietos futbolo aikštė prie kelio ir visa infrastruktūra netinkama II lygos komandų rungtynėms. Persirengimo kambariai kaip kamaros, nėra net suoliukų atsarginiams žaidėjams, aikštės veja nelygi. Šie keblumai atsiliepia žaidimo kokybei. Šilutiškiai vyko į Žagarę nusiteikę pergalei, pasiimti 3 taškus. Pergalė pasiekta, bet ne be įtampos.

Apmaudu, kai susikurtos progos įvarčiams pelnyti lieka neišnaudotos dėl prastos vejos. Lemiamą akimirką klaidinančiai šoktelėjęs kamuolys nusprūsta nuo žaidėjo kojos ir nuskrieja ne ten, kur kreiptas. Tad rungtynės Žagarėje pamario komandai buvo sunkios. Teko ir geltonų kortelių užsidirbti: Arvydas Miklovis (34 min.), Evaldas Užkuraitis (55 min.), Tomas Čeliauskas (87 min.). Ne šventieji buvo ir aikštės šeimininkai, ne kartą griovę svečius. Jie irgi norėjo pergalės ar bent lygiųjų, kad įsirašytų pirmą tašką. Šilutiškių vartininkas Artūras Normantas du kartus gelbėjo komandą nuo joniškiečių pavojingų smūgių.

Pirmojo kėlinio 43 minutę „Šilutės“ puolėjas Ernestas Mickevičius atsidūrė vienas prieš vieną „Saned“ vartininką. Abu lenktyniavo, kuris pirmas pasivys kamuolį. Ernestas spėjo technišku smūgiu perkelti kamuolį per vartininką ir pradėti rezultatą svečių naudai – 0:1. Iki to momento šilutiškiai neišnaudojo bent trijų gerų progų įvarčiams pasiekti. Kodėl? Apie tai jau pasakyta.

Po pertraukos „Šilutė“ tęsė atakas, kūrė progas, bet neįstengė rezultato padvigubinti. Aikštės šeimininkus tai kaitino ir skatino ieškoti savo šansų. Pamariškių treneris S. Česnulis žaidėjų keitimais, mesdamas į aikštę šviežias jėgas, neleido varžovams įsigalėti. 53 rungtynių minutę Martynas Vekteris pakeitė Julių Užkuraitį, 57 min. Justas Adamas pakeitė Darių Paldauską, 62 min. Justas Milius - Ernestą Razoną, 69 min. Tomas Čeliauskas - Donatą Surblį. „Šilutė“ išsaugojo pergalę, kuri kelia komandą turnyrinėje lentelėje į trečią vietą: per 3 turus surinkti 9 taškai, įmušti 8 įvarčiai, praleisti – 2. Ketvirtojo turo rungtynes „Šilutė“ žais namuose balandžio 17 dieną su Utenos FK „Utenis“.