Ką pamatyti Lietuvoje šią vasarą

2021-04-22, Pranešimas spaudai

Įpusėjus pavasariui vis daugiau minčių apie tai, ką reikės nuveikti vasarą Lietuvoje. Dažnai kalbama, kad Lietuvoje geras oras būna tik 2 mėnesius, todėl nieko keisto, kad būtent vasarą žmonės prisigalvoja pačių įvairiausių pramogų, kurių būna, kad laukia net ir visus metu. Dėl susidariusios situacijos pasaulyje, didelė tikimybė, kad ir vasarą bus vis dar taikomi įvairūs keliavimo ribojimai, todėl daug daugiau nei įprastą vasarą žmonės keliaus po Lietuvą. Kviečiame skaityti toliau ir susipažinti su mūsų pateiktomis idėjomis, ką reikėtų aplankyti Lietuvoje šią vasarą.

Galbūt, daug kam gali atrodyti keista, kai žmonės vasarą vyksta į prekybos centrus apsipirkinėti. Tačiau, žiūrint iš kitos pusės – tai puiki galimybė išvengti didelio srauto žmonių, kadangi dauguma jų būna išvykę prie jūros ar ežerų. Didmiesčiuose žmonių srautas stipriai sumažėja, todėl nieko keisto, kai žmonės būtent vasarą nusprendžia aplankyti „Akropolį“ – didžiausią prekybos centrą, kuriame galima rasti vieną iš populiariausių lažybų bendrovių Lietuvoje „Betsafe“ saloną, pačiuožinėti ant ledo, apsipirkti pačiose įvairiausiose parduotuvėse. Tačiau, mūsų rekomendacijose tikrai nėra prekybos centrai – mūsų idėjos yra išvykti ir iš arčiau pažinti Lietuvos gamtą.

Trakų pilis

Tikriausiai didelė dalis Lietuvos žmonių ne kartą yra matę bei girdėję Trakų pilį, kadangi tai viena iš gražiausių pilių Lietuvoje, o Trakai vasarą tiesiog švyti. Čia ne tik graži gamta, bet miestelis išsiskiria ir dėl ypatingai skanių kibinų. Nieko keisto, kad Trakuose galima pamatyti ir daugybę turistų ne iš Lietuvos – tai garsus miestelis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Trakų pilis turi gilią Lietuvos istoriją, todėl tai puiki galimybė ne tik pasigrožėti, bet ir dar labiau susipažinti su Lietuvos istorija.

Jeigu norite, kad Trakai jums paliktų dar didesnį įspūdį – rekomenduojame pasinaudoti skrydžio oro balionu pramogą. Skrisdami virš Trakų pilies galėsite pamatyti ją visu gražumu ir bendras ežerų vaizdas paliks visai kitokį įspūdį nei viską pamačius vaikščiojant žmonių numintais takais.

Kirklių apžvalgos bokštas

Tai tikrai nėra tokia garsi vieta kaip Trakų pilis ar Baltijos jūra, prie kurios vasarą tiesiog nėra laisvo plotelio, tačiau Kirklių apžvalgos bokštas irgi gali sukurti labai įsimintinų ir malonių akimirkų. Jeigu ieškote pramogos vienai dienai, apsilankyti šiame apžvalgos bokšte tikrai rekomenduojama. Biržai išsiskiria labai gražiu kraštovaizdžiu, o apsilankę šiame apžvalgos bokšte turėsite galimybę pamatyti gamtą iš 30 metrų aukščio.

Nuo bokšto viršūnės atsiveria daugybė ežerų, kurie supa Biržų kraštą. Įdomu tai, kad šie ežerėliai yra vandens prisipildžiusios įgriuvos, kurios vasarą stebina savo gražumu. Nusidažiusios įvairiomis spalvomis šios įgriuvos palieka tikrai įsimintiną vaizdą. Paminėti reikėtų ir tai, kad pats Kirklių apžvalgos bokštas yra labai įdomios formos – primenantis mėnulį bokštas išsiskiria tikrai įdomia konstrukcija.

Pažintinis takas aplink Molėtų miesto ežerus

Vilniečiai tikrai žino Molėtus, todėl, jeigu čia dar neteko apsilankyti, tai tikrai rekomenduojame. Žinoma, kviečiame apsilankyti mieste ne tik vilniečius, bet ir visus ieškančius idėjų, ką pamatyti atšilus orams. Molėtuose susiformavo keturių kilometrų pažintinis takas, kurį turėtumėte apeiti per maždaug keturias valandas. Dėl to, tai puiki galimybė tiems žmonėms, kurie ieško, kur galėtų smagiai praleisti laiką vieną dieną.

Pažintinis takas prasideda prie „Raudonų mūrų“, tai istorinis pastatas, kuris yra atlaikęs net keletą gaisrų. Čia įsikūrusi kavinukė, kurioje užkandę turėsite energijos prieš pradedant žygį. Molėtai pasižymi kaip ežerų kraštas, todėl nieko keisto, kad ir miesto centre yra ežeras. Pradėję eiti pažintiniu taku, jūs prieisite prie vieno iš jo. Toliau prieisite ir miesto paplūdimį, kuriame galėsite atsigaivinti bei atsipalaiduoti. Priėję Pavasarininkų kalną, jūs galėsite atsikvėpti ir pasigrožėti miesto panorama.

Gražiausios vietos Nidoje

Jeigu turite galimybę vasarą apsilankyti Nidoje – neatsisakykite šios galimybės ir aplankykite vieną iš gražiausių Lietuvos kampelių. Čia jūsų laukia ne tik įspūdingo grožio paplūdimys su prieiga prie Baltijos jūros, bet ir daugybė kitų kvapą gniaužiančių vietų. Pavyzdžiui – apžvalgos vieta „Itališkas vaizdelis“, čia jūs matysite puikų vaizdą, kurį galima rasti daugumos nuotraukų galerijoje. Tolumoje matomas Bulvikio ragas, o dešinėje pusėję – Kuršių marios.

Čia galite apsilankyti ir gintaro galerijoje-muziejuje, pasižvalgyti po etnografinę Nidos žvejo sodybą ir be abejo apeiti Parnidžio pažintinį taką. Čia netoliese rasite ir saulės laikrodį. Vaikščiodami po Nidos gamtą jūs ne tik pasinersite į atsipalaidavimo oazę, bet ir pamatysite daugybę nuostabių vaizdų, kurie ilgai bus jūsų prisiminimai iš nuostabios lietuviškos vasaros.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!