Neįmuši įvarčio kai gali, tenka nervintis...

2021-04-28
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) balandžio 17 dieną savo vejoje žaidė šalies futbolo pirmenybių II lygos 4-ojo turo rungtynes su Utenos FK „Uteniu“ (treneris Egidijus Varnas). Antrasis susitikimo kėlinys buvo nervingas, bet šilutiškiams pavyko išsaugoti trapią vieno įvarčio persvarą, kurį 5-ą rungtynių minutę įmušė puolėjas Ernestas Mickevičius.

Turnyrinėje lentelėje trečioje vietoje žengianti „Šilutė“ (9 tšk.) priėmė 15-ą vietą užimantį „Utenį“ (1 tšk.). Pagal tai šilutiškiai buvo tarsi egzaminatoriai, tačiau mokinys neketino tenkintis šia role, spurdėjo iki paskutinės rungtynių minutės, siekdamas lygiųjų. Svečiai pralaimėjo, „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje stryktelėjo į 2-ą vietą. Pirmą vietą po 4 turų užima Panevėžio „Ekranas“, surinkęs 12 taškų. Tiek pat taškų turi ir „Šilutė“, tačiau panevėžiečių geresnis įmuštų ir praleistų įvarčių santykis – 17-5, pamariškių – 9:2.

„Šilutės“ – FK „Utenio“ rungtynės vyko be žiūrovų. Jie trypė už tvoros. Ne minios, bet susirinko. Atrodo, perteklinis draudimas, kai palygini stadiono tribūnų erdves su didžiųjų prekybos tinklų salėmis, kur pirkėjai prie lentynų su prekėmis kartais ir krepšiais vienas kitą baksteli. Futbolo aistruoliams belieka lieti apmaudą.

Žaidėjams, užėmus aikštėje savo pozicijas, vienas šilutiškis paragino komandos draugus būti atidžiais nuo pat pirmųjų rungtynių minučių. Pamariškiai iškart šoko spausti svečius, kurie tokį rungtynių scenarijų, regis, numatė ir drausmingai atsitraukė į savo aikštės pusę griauti aikštės šeimininkų flangines atkas. Svečiai tikėjosi šilutiškius užklupti ilgais kamuolio perdavimais, ieškodami savo puolėjų laisvose zonose. „Šilutės“ gynėjai buvo budrūs ir laiku užkirsdavo tam kelią. O 5-ą rungtynių minutę kamuolį į svečių vartus galva nukreipė puolėjas Ernestas Mickevičius (Nr. 15), išnaudojęs Jono Luko Kovalskio (Nr. 17) aukštą kamuolio perdavimą į uteniškių baudos aikštelę – 1:0.

Tolesnė rungtynių eiga, šilutiškių įgyta teritorinė persvara, susikurtos progos įvarčiams, leido tikėtis, kad rezultatas bus padvigubintas, patrigubintas. Deja, kamuolys dažniau skrido pro šalį ar virš vartų skersinio, kuriuos gynė Ronaldas Grižas. Pastarasis komanduodamas prisirėkavo negailėdamas balso stygų. Ir neužkimo, ir antro įvarčio nebepraleido. Paskutinę pirmo kėlinio minutę uteniškiai savo baudos aikštelėje pargriovė Giedrių Ratkų (Nr. 25), bandžiusį siekti skersuoto kamuolio, tačiau teisėjas pražangos neįžvelgė. Per pirmą rungtynių pusę svečiai prie šilutiškių vartų sukūrė apie porą pavojingesnių momentų: į tolimą smūgį, kai kamuolys nuskriejo pažeme palei virpstą, reagavo „Šilutės“ vartininkas Artūras Normantas.

Po pertraukos šilutiškiai tęsė atakas, tačiau ir svečiai pradėjo žaisti energingiau ne tik gindamiesi, bet ir ieškodami šanso priekyje. Laikas bėgo, pamariškiai skubėjo ir niekaip neįstengė padvigubinti rezultato. Uteniškiai, savo ruožtu, vis atkakliau veržėsi priekin. Tam ragino ir jų trenerio E. Varno šauksmai: „Lipkit, lipkit“! Išaugusi rungtynių įtampa atsiliepė žaidimo kokybei: padaugėjo grubių kontaktinių dvikovų dėl kamuolio pažeidžiant taisykles. Teisėjas Ernestas Kemėža per rungtynes geltonas korteles parodė dviem šilutiškiams ir vienam svečiui. Bet panašių momentų, kai futbolininkas „nukertamas“, buvo daugiau.

FK „Šilutė“ treneris S. Česnulis pakeitė 5 žaidėjus, bet komandos nervingumas niekur nedingo. Mūsiškio pražanga prie pat baudos aikštelės linijos suteikė svečiams paskutinę viltį išlyginti rezultatą. Kažkodėl pažeme spirtą baudinį atrėmė išrikiuota šilutiškių „sienelė“. „Šilutė“ išsaugojo įvarčio persvarą – 1:0. S.

Česnulio komentaras po rungtynių: „Jie buvo jaunesni, mes tvirtesni. Nepasiteisino žaidėjų keitimai, neišnaudojome aibės progų įmušti įvarčius“. Paminėta ir tai, jog teisėjas paleido rungtynių vadžias. Kiti turo rezultatai: FK „Ekranas“ – FK „Saned“ – 3:1, DFK „Dainava“ B – BFA B – 3:1, FM „Fortūna“ – BE1 NFA – 0:4, FK „Žalgiris“ C – Klaipėdos FM – 4:0, FK „Sveikata“ – „Hegelmann Litauen“ B – 7:1, FC „Džiugas“ B – „Viltis“ – 0:5, FA „Šiauliai“ B – FK „Nevėžis“ B – 0:3, „Panerys“ – „Garliava“ – 0:1. 5-ojo turo rungtynes FK Šilutė“ žais balandžio 25 dieną Vilniuje su BFA B  (8 vieta, 6 tšk. po 3 rungtynių) vienuolike.