Iš Marijampolės – du sunkiaatlečių medaliai

2021-05-06
Pranas Balčiūnas (kairėje) ir Tadas Burzdžius. Sonatos Mamčenkovaitės nuotr.
Marijampolėje balandžio 23 dieną vyko šalies jaunučių (iki 15 m.) sunkiosios atletikos komandų finalinės pirmenybės. Šilutės sporto mokyklos auklėtinių (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai) grobis – pirmos ir antros vietų apdovanojimai, kuriuos iškovojo lengvo svorio atletas Tadas Burzdžius ir sunkiasvoris Pranas Balčiūnas.

Dėl pandemijos ir karantino atrankos varžybos zonose (4) nevykdytos. Į finalą kiekvienos svorio kategorijos sportininkų pakviesti po 6 atstovus, atsižvelgiant į jų turimus rezultatus. Šilutiškių buvo trys: Tadas Burzdžius (svorio kategorija iki 38 kg), Erikas Jančenkovas (iki 67 kg) ir Pranas Balčiūnas (iki +85 kg). Taip vadinamo „musės“ svorio atstovas T. Burzdžius rovimo veiksmu iškėlė 26 kg, stūmė – 35 kg. Dvikovės suma – 61 kg. Tadas tapo nugalėtoju.

E. Jančenkovas dviem veiksmais įveikė 107 kg (rovė 45, stūmė 62 kg).  Erikas į prizininkus neprasimušė. Jam šios pirmenybės pasitarnavo semtis patirties. O gerokai jaunesnis už daugelį varžovų Pranas Balčiūnas užėmė antrą vietą. Pasak trenerio L. Li Čin Chai, Pranas nusiteikęs siekti aukštesnių rezultatų, nepraleidžia treniruočių, gerai fiziškai sudėtas berniukas turi tai, ko reikia sunkumų kilnotojui. P. Balčiūnas rovė 67 kg, sėkmingai stūmė 80 kg. Dvikovės suma – 147 kg, antra vieta. Gegužės pirmą savaitgalį Pranas startuos Lietuvos 13-mečių varžybose, kurios vyks Klausučiuose (Jurbarko r.).