Šilutiškiai pergalę nukalė spausdami vilniečius

2021-05-05
Tadas Vitkauskas (Nr.10) talkina ir komandos puolėjams, ir gynėjams.
FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) šalies futbolo II lygos pirmenybių 5-ojo turo rungtynėse Vilniuje užtikrintai nugalėjo vietos Baltijos futbolo akademijos pamainą (treneris Haroldas Šidlauskas) – 0:4 (0:3).

Balandžio 25 dieną „Šilutė“ žaidė sostinėje su BFA B vienuolike. BFA įkurta 2007 metais, dirba 20 trenerių. Čia ruošiami įvairaus amžiaus vaikai ir jaunimas. Vilniečiai pamariškius priėmė manieže su kupolu. Lauke sniegą keitė lietutis, o manieže buvo šilta, jauku, nereikėjo gūžčioti nuo vėjo. Svečiams iš šaltoko pamario labai patiko rungtyniauti „burbule“. Jie iškart pradėjo smarkiai spausti jauną aikštės šeimininkų komandą.

16-17-18 metų vaikinus šilutiškių presingas išmušė iš žaidimo vėžių, ritmo. Jau 5-ą rungtynių minutę svečiams įvartį pelnė Jonas Lukas Kovalskis (Nr. 17), nukreipęs aukštai pakeltą kamuolį „balioną“, į BFA B vartus – 0:1. 11-ą minutę Giedrius Ratkus (Nr. 25) išnaudojo standartinę padėtį, padvigubino rezultatą – 0:2. Dar po 9 minučių šilutiškiai pirmavo rezultatu 0:3. Įvartį įmušė Donatas Surblys (Nr. 12) – 0:3.

Ir po pertraukos žaidimo iniciatyva priklausė šilutiškiams. Treneris S. Česnulis palaipsniui pakeitė 5 futbolininkus. Andrius Marcinkevičius (Nr. 8), 70-ą minutę pakeitęs Ernestą Razoną (Nr. 19), paskutinę rungtynių minutę įpliekė ketvirtą įvartį.

Andrius turėjo progą pelnyti įvartį ir prieš tai, bet sukirto kamuolį į vartų virpstą. 90-ą rungtynių minutę jis buvo tikslus. Pamariškiai iškovojo penktą pergalę. Mūsiškių kraitis po 5 turų: 15 taškų, antra vieta. Treneris S. Česnulis taip apibūdino rungtynių esmę: komanda žaidė tarsi sparnuota, stiprus presingas nepaliko vilniečiams jokių vilčių, įmušti gražuoliai įvarčiai. Vilniuje žaista žymiai geriau nei ankstesniojo turo varžybose Šilutėje su FK „Uteniu“. Nors komandai trūko brolių Juliaus ir Evaldo Užkuraičių, tačiau juos pakeitę žaidėjai pasirodė puikiai. Beje, rungtynėms vadovavo tarptautinės kategorijos teisėja Justina Lavrenovaitė-Perez. S. Česnulis neturėjo jai priekaištų, tik gyrė. 6-ojo turo rungtynes „Šilutė“ žais namuose gegužės 8 dieną, 14 valandą. Varžovas - Vilniaus futbolo mokyklos ekipa „Ateitis“. Į šias rungtynes jau bus įleidžiami žiūrovai.