Lengvata, leidžianti sutaupyti tampant bedarbiu

2015-02-21, BNS
Darbas (123rf.com asociatyvi nuotr.)
Darbas (123rf.com asociatyvi nuotr.)
Nemažai verslo liudijimus turinčių gyventojų dirbtinai sustabdo veiklą, registruojasi Darbo biržoje ir tada jau kaip bedarbiai prašydami verslo liudijimų pasinaudoja 50 proc. mokesčio lengvata, todėl smulkiesiems verslininkams atstovaujančios organizacijos reikalauja, kad valdžios institucijos užkirstų kelią piktnaudžiavimams gaunant verslo liudijimus.

„Lietuvos žinios“ penktadienį rašo, kas 2014 metais Lietuvoje buvo 89,7 tūkst. gyventojų, vykdžiusių veiklą pagal verslo liudijimus. Iš jų 21,4 tūkstančio išsiimdami verslo liudijimus pasinaudojo 50 proc. lengvata kaip bedarbiai ir nesumokėjo valstybei 1,119 mln. eurų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvoje buvo 35,7 tūkst. gyventojų, užsiimančių veikla pagal verslo liudijimus. Iš jų 7,3 tūkstančio mokėdami už verslo liudijimus pasinaudojo 50 proc. lengvata, nes buvo užsiregistravę darbo biržoje. Jie valstybei nesumokėjo per 100 tūkst. eurų.

Finansų ministro patarėja Violeta Latvienė šią savaitę Seimo Biudžeto ir finansų komitetą informavo, kad pigesnių verslo liudijimų išdavimo tvarka bedarbiams bus pakeista pavasarį.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!