Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Iš policijos – į buhalteriją 

2021-05-13, Svetlana Jašinskienė

Sakoma, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Į gerą Pagėgiams išėjo tai, jog Pagėgiuose atsidarė buhalterinę apskaitą atliekanti įmonė „Rimega“. Savo svajonę įgyvendino ir buhalterinės apskaitos mažosios bendrijos savininke tapo Pagėgių policijos komisariate laikinai ėjusi komisarės pareigas Rima Buinauskienė. 

„Žinojau, kad kuomet išeisiu į užtarnautą poilsį, tai darysiu: steigsiu bendriją ir teiksiu buhalterines paslaugas, nes metų metais stebiu, kaip Pagėgiuose dirbantys verslininkai, ūkininkai važiuoja šių paslaugų ieškoti Šilutėje, Tauragėje, o Pagėgiuose niekas jų neatlieka“, - sakė Rima. 

Beje, R. Buinauskienė į užtarnautą poilsį išėjo pagal ligą. Pasak pašnekovės, moteris dar turėjusi dirbti dešimtį metų. Jos paankstintas išėjimas iš struktūros susijęs su sveikatos problemomis. Rima, kaip ir daugelis šiandien, turi problemų su stuburu. 

„Manau, kad tai sporto pasekmės. Nuo pat jaunystės, negailėdama savęs labai daug sportavau: bėgau ilgų distancijų maratonus, žaidžiau tinklinį, tenisą, šachmatais, lošiau krepšinį - ir taip visą gyvenimą. Net dirbdama Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate dalyvaudavau Tauragės policijos komisariato moterų tinklinio rinktinės komandoje ir esame laimėję antrąją vietą respublikinėse tinklinio varžybose. Gal tai atsiliepė ir teko anksčiau palikti tarnybą“, - pasakojo buvusi pareigūnė. 

Rima taip ir nesiskyrė su sportu, kol sveikata pasakė aiškiai: „Stop“. Daug metų žaidė tinklinį asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ komandoje. Dabar to daryti dėl nugaros negalavimų negali, bet visada su didžiuliu pavydu žiūri į sportuojančias moteris. Tačiau laisvas nuo darbo laikas suteikė galimybę daugiau užsiimti individualiomis sveikatą stiprinančiomis mankštomis, joga. Rima dažnai sėda į automobilį ir važiuoja ant Rambyno kalno, kur laiptais 2-3 kartus kopia aukštyn žemyn, mat specialistai tai rekomenduoja žmonėms, turintiems būtent nugaros problemų. 

Buvo sugretinta policija ir buhalterija

Pakalbėkime apie naujai įsteigtos mažosios bendrijos „Rimega“ savininkės R. Buinauskienė kompetencijas, jei kartais atsirastų abejojančių, kaip buvusi pareigūnė gali valdyti skaičių pasaulį. 

Rima gimė, augo, mokėsi ir gyvena Pagėgiuose. Juos buvo palikusi tik studijų metu. Ji studijavo finansų kredito technikume, dabartinėje aukštesniojoje ekonomikos mokykloje, Vilniuje. Pirmoji Rimos darbovietė 1989 metais - Šilutės vartotojų kooperatyvas Pagėgiuose. Pertvarkant kooperatyvą Rimai teko išeiti. Antroji darbovietė buvo tuometė Pagėgių seniūnija, mat Pagėgiai dar priklausė Šilutės rajonui.  Čia vėl pertvarkos, tad Rima išėjo dirbti į tuomet Pagėgiuose esančią vienintelę vaistinę. Ten dirbo vyriausiąja buhaltere. Dabar Pagėgiuos keturios vaistinės ir keturis kartus mažiau žmonių. Vienintelę vaistinę, esančią „akmenuotoje“ Vytauto gatvėje, pagėgiškiai puikiai pamena: visada mikstūromis kvepiančią, už prekystalio stovinčią maloniai klientus pasitinkančią ir nuteikiančią Moniką Buinauskienę – Rimos anytą.  

Iš vaistinės Rimą pakvietė dirbti į Pagėgių policijos komisariatą. Kvietimas buvo laiku ir vietoje, nes tuo metu savininkai vaistinę kaip tik pardavinėjo. Policijoje tuomet trūko vyriausiosios buhalterės. Ir vėl nuo skaičių niekur nepabėgta. Metai bėgte bėgo, 5-6 metai ir sumanė Rima policijos komisariatą palikti, net kitą darbą buvo susiradusi. Tačiau sulaukė netikėto pasiūlymo – tapti pareigūne. „Dirbdama buhalterės darbą policijoje niekada neapsiribojau tik juo, dirbdavau tai, ką paliepdavo vadovai. Sekėsi rašyti strateginius planus, kitus man nepriklausančius darbus. Tuomet kaip tik steigė organizacinį poskyrį ir reikėjo šio skyriaus vadovo, o ir darbai panašūs, ką man teko dirbti. Kolegos manimi pasitikėjo ir pasiūlė man šias pareigas“, - prisiminė Rima.

Vos pradėjusi dirbti policijoje R. Buinauskienė pasijuto stinganti teisinių žinių. „Man tiesiog labai trūko žinojimo, kas ta civilinė, administracinė, baudžiamoji teisė, man tai kėlė didžiulę baimę, stigo kompetencijos“, - sakė Rima. Tuomet ji įstoto į Mykolo Riomerio universitetą, į Teisės ir valdymo studijas, ir įgijo magistratūros mokslinį laipsnį. 

Darbas sekėsi puikiai. Rima sulaukė dar vieno viliojančio pasiūlymo Tauragės policijos komisariate užimti Valdymo organizavimo skyriaus viršininko pavaduotojos vietą. O kodėl gi neišbandžius savęs Tauragės komisariate? Prabėgus 4-5 aktyviems ir darbingiems metams Tauragėje, Lietuvos policijos struktūroje įsteigė bendruomenės pareigūno etatus. Toks etatas atsirado Pagėgiuose. „Labai buvau pasiilgusi Pagėgių žmonių, o dar ir mama buvo gerokai susirgusi, teko ją prižiūrėti, buvau pavargusi nuo nuolatinio važinėjimo į Tauragę, tad su malonumu grįžau į Pagėgių policijos komisariatą ir pradėjau dirbti bendruomenės pareigūno pareigose“, - pasakojo R. Buinauskienė.

Pasak pašnekovės, tai itin įdomios pareigos. Buvo labai įdomu dirbti, daug kūrybos, erdvės įvairiausioms iniciatyvoms, rašyti projektus, įgyvendinti prevencines priemones, visada bendrauti su žmonėmis. Visi Pagėgiuose pažįstami, savi, visur sutikdavo nuoširdžiai ir veikla įsibėgėjo pilnu pajėgumu. 

Po keleto metų vyko atranka Šilutės policijos komisariato vadovo pareigoms užimti. Tuometis Pagėgių komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas laimėjo atranką ir išėjo dirbti į Šilutės policijos komisariatą. „Man pagal pareigas priklausė suorganizuoti deramas išleistuves, tą ir padariau. Šurmuliuojame, organizuojame iškilmingą susirinkimą, planuojame, kas ir kokią kalbą sakys, na ir, žinoma, klausiame viršininko, kas gi bus tas laikinasis vadovas, kuris jį pakeis. Mano didžiausiai gyvenime nuostabai, apžvelgęs visus mus, viršininkas žvilgsnį sustabdė ties manimi: „Rima Buinauskienė“, įvardino. Pamenu, mane ištiko šokas“, - prisiminė Rima.  

Jai tai tikrai buvo netikėta, bet taip jau yra, kad konkursą nuolatinei vietai reikia laimėti, o laikinai einantį viršininko pareigas galima paskirti. Bet kartais tas laikinumas tampa ne toks jau ir trumpas. Per dvidešimt Pagėgių komisariato gyvavimo metų viršininkų buvo daugybė, tokia garbė metams laiko buvo tekusi Panemunėje gyvenančiai, tuo metu policijoje dirbusiai Irmai Armonienei, o R. Buinauskienė buvo ilgiausiai Pagėgių policijos komisariate dirbusi viršininkė, moteris. Tai galbūt reikėtų įrašyti į miesto istoriją. 

„Niekada nenorėjau tapti viršininke dėl vienos paprastos priežasties: esu prieraiši ir vadovų rotacija mane gąsdino, o ir vadovaujantis darbas niekada nežavėjo. Prieš  tampant viršininke visada teko pačiai artimai dirbti su viršininkais. Su kiekvienu mano buvusiu viršininku esame nuveikę nemažai  bendrų darbų. Tad pačiai tapus  vadove teko prisiminti kiekvieno buvusio vadovo man suteiktas pamokas, kurių  buvo daug, labai prasmingų, naudingų ir nuoširdžių“, - teigė Rima.

Verslai, pomėgiai...

Apie privačius verslus, ūkininkavimą Rima seniai audė mintį. Praėjusiais metais, gulint ligoninėje, Rima parašė projektą Žemės ūkio ministerijai. Projektas buvo įvertintas palankiai ir jo dėka Buinauskai įsigijo traktorių, su kuriuo vyras Egidijus dirba iš tėvų paveldėtą žemę. „Parvažiuoja mano vyras namo iš laukų, nesudulkėjęs, išlipa iš modernaus traktoriaus ir man gera, kad galėjome jam palengvinti darbą, jog abu einame pirmyn“, - džiaugėsi ūkininko žmona. O pirmyn Buinauskai iš tikrųjų eina septynmyliais žingsniais: šiais metais į žemės ūkio veiklą žada įsukti dukrą Eglę, likusią gyventi su tėvais. Kita dukra, Laura, su šeima gyvena Joniškyje.

Rimos ir Egidijaus santuoka skaičiuoja 31–uosius metus. Ir visose veiklose jiedu vienas kitam yra varikliai. Ir kuriant naująjį verslą Egidijus buvo pirmasis pagalbininkas, patarėjas, konsultantas. 

„Savo vestuvių sukakties dieną visada švenčiame, nes tai vyko vasarą ir tai vienintelis malonus laikas švęsti, mat visų mūsų gimtadieniai yra žiemą“, - kalbėjo Rima. 

Vienas iš pomėgių Buinauskų šeimoje – kelionės. „Jeigu tik leidžia finansinės galimybės ir, svarbiausiai, sveikata, keliaujame daug, neįnoringai: tiesiog kelios bičiulių šeimos, kartais ir vieni, vykstame. Kelionėje mums prabangos nereikia, tik pažinimų, atradimų ir geros kompanijos. Nemažai šalių pamatyta, daug vietų aplankyta, skrista, važiuota, plaukta...“, - šypsojosi Rima.

Savęs nepamiršusi, teikusi Užimtumo tarnybai projektą ir gavusi finansavimą Rima kimba į naują savo verslą. Rimos biuras turėjo atsirasti pagrindinėje Vilniaus gatvėje, Pagėgiuose. Tačiau taip susiklostė aplinkybės, kad biurą teko įrenginėti savo nuosavame kieme, ūkiniame pastate. Ir biuras buvo įrengtas šiuolaikiškai, itin jaukiai. „Net į darbą norisi ateiti avint aukštakulnius bei pasipuošus oficialia  apranga“, - juokavo Rima“.

Aplankė sėkmė 

„Rimega“ - tai iš vardo raidžių gimęs pavadinimas, bet turintis dar vieną reikšmę, kaip pusiau juokais sakė Rima, atliekantis mega paslaugas. O mega paslaugas todėl, kad net nustebo, kiek per pirmąsias dvi savaites sulaukė interesantų, kokio plataus spektro paslaugų žmonės kreipėsi. Įdomiausia, kad žmonės kreipiasi iš Kauno, Plungės, Tauragės ir kitų miestų. Startas toks puikus, jog dirbant vos antrą savaitę Rima jau artimiausiu metu ketina į savo įmonę priimti darbuotoją. 

„Kol kas nežiūriu nei darbo valandų, nei atliekamų paslaugų kainų, tiesiog viską styguoju, tyrinėju poreikį, bandau įsivesti tinkamą darbo režimą, kad žmonės galėtų atvykti ir po savo darbo valandų. Susiduriu su daugybe naujos informacijos, kurią reikia įsisavinti: tai sutarčių tipai, jų sudarymai. Čia labai pravertė teisinis išsilavinimas“, - aiškino Rima.

Keletą mėnesių būdama namuose Rima nepraleido progos ir dalyvavo visuose įmanomuose nuotoliniuose mokymuose, susijusiuose su buhalterija, projektų rašymu, teise. 

Policijai ranka nepamojuota, mat Rima tebėra Tarptautinės policijos asociacijos Pagėgių poskyrio pirmininke. Asociacijai priklauso keturiolika narių: šiuo metu dirbančių pareigūnų, veteranų. Grįžusi dirbti iš Tauragės į Pagėgius Rima atgaivino Pagėgiuose šią veiklą, pradėjo jai vadovauti, rašyti projektus, juos įgyvendinti, vykdyti finansines apskaitas ir kitus darbus, organizuoti ekskursijas, Rimos iniciatyva net Italija aplankyta. Tačiau dabar jau norėtų šią veiklą perleisti ryžtingam, jaunam pareigūnui, kuriam Rima visada nusiteikusi padėti ir deramai perduoti visuomeninį darbą.

„Man gera, jei galiu bendrauti su žmonėmis, jiems padėti. Tai yra gyvenimo variklis“, - sakė buvusi pareigūnė. Rima ir Egidijus Buinauskai gyvena Pagėgiuose, Pušyno gatvėje, kuri pasižymi kaip draugiška, bendruomeniška gatvė, ir tai tikrai yra nemenkas R. Buinauskienės nuopelnas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?