Kam Lietuvos stalo teniso čempionato durys atidarytos, kas beldėsi ir neprisibeldė...

2021-05-13
Šalies rinktinės narys Matas Vilkas, LSTA prezidentė Inga Navickienė ir Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ pirmininkas Jonas Piekautas.
Šalies rinktinės narys Matas Vilkas, LSTA prezidentė Inga Navickienė ir Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ pirmininkas Jonas Piekautas.

Rietave gegužės 7-9 dienomis vyks šalies stalo teniso 91-asis čempionatas, kuriame Šilutei atstovaus Lietuvos rinktinės narys, pernykščio čempionato bronzos medalių laimėtojas vienetų ir dvejetų varžybose Matas Vilkas (treneris Jonas Piekautas). Į čempionato duris atrankos turnyre Mažeikiuose beldėsi ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Karina Alkimavičiūtė ir Rytis Damulis (treneris Artūras Silius). Karinai pritrūko vienos pergalės, Rytis neliko nepastebėtas, kai ką pagąsdinęs suprato, jog dar padirbėjęs kibs į atlapus pajėgiausiems.

M. Vilkas - šilutiškis. Čia ir pradėjo lankyti stalo teniso treniruotes. Pirmasis treneris Jonas Piekautas ir šiandien lydi savo buvusį gabiausią auklėtinį į stipriausiųjų Lietuvos stalo tenisininkų turnyrus, nors Matas gyvena ir dirba Vilniuje. M. Vilkas yra baigęs kūno kultūros stalo teniso krypties bakalauro studijas Lietuvos edukologijos universitete. Dirba treneriu-dėstytoju Vilniaus Gedimino technikos universitete ir neformaliojo ugdymo pedagogu darželyje „Mažylis“.

Su mažąja rakete draugauja jau 20 metų. 7-erius metus žaidė Europos profesionalų klubuose, turi tarptautinių varžybų patirties kaip Lietuvos rinktinės narys. Jį rėmė švedų ir vokiečių stalo teniso firmos „Stiga“, „Andro“. Žaidimo stilius – puolėjas, serijomis siunčiantis į varžovo stalo pusę stipriai į viršų pasuktus kamuolius, vadinamus topsus. Šalies komandų A lygos čempionate (12 klubų) šiuo metu gina Klaipėdos Vakarų stalo teniso akademijos (VSTA) komandos „Gulbė“ garbę, yra jos lyderis. Klaipėdiečių kraitis – 19 taškų ( 8 pergalės, 3 pralaimėjimai), 5-a vieta.

Rugsėjo pabaigoje M. Vilkui sukaks 30 metų. Į 91-ąjį šalies čempionatą jis pakviestas pagal aukštą reitingą: Lietuvos rinktinės narys. Žinoma, sieks prizinių vietų, bet iš anksto sau medalio nekabina, kaip sakoma, pirmiausia teks paplušėti. O kandidatų į apdovanojimus Rietave netrūks.

Kuruos studentijos stalo tenisą

Matas kuklus, draugiškas, visada pozityviai nusiteikęs, pasiruošęs patarti, padėti. Svarstė galimybę sugrįžti Šilutėn, bet sostinėje ir darbo sąlygos geresnės, ir atlygis solidesnis. Balandžio mėnesį naujai išrinkta Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentė Inga Navickienė pritarė M. Vilko kandidatūrai į LSTA Vykdomojo komiteto narius. Mato kandidatūrą palaikė Klaipėdos VSTA direktorius Silverijus Puotkalis, Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ pirmininkas Jonas Piekautas, Vilkaviškio STK „Sūdavija“ vadovas Viktoras Rybakas, Akmenės STK „Mažoji raketė“ direktorė Renata Sereikienė, Kauno sporto mokyklos „Gaja“ direktorius Žilvinas Galimovas.

M. Vilkas kuruos studentų stalo tenisą, stengsis, kad LSTA Vykdomasis komitetas palaikytų tiesioginį ryšį su žaidėjais, būtų atsižvelgiama į pastarųjų nuomonę apie šalies lygų komandų pirmenybes, turnyrus, rengiamus čempionatus. Patirties tam sukaupta.

Pritrūko vienos pergalės

Rajonų stalo tenisininkai kelialapių į Lietuvos asmeninį čempionatą siekė balandžio 28 dieną Mažeikiuose. Šilutei atstovavo sporto mokyklos trenerio Artūro Siliaus auklėtiniai 16-mečiai Karina Alkimavičiūtė ir Rytis Damulis. Karina puolėja, nemėgstanti ilgai „valkioti“ kamuoliuką ant stalo, Rytis dėl to nieko prieš, bet, susikūręs progą taškui, aną pelno stipriu smūgiu. Jis – kombinatorius, naudoja skirtingų savybių gumas, griaunančias tempo žaidimą.

Karina, jau turinti A lygos žaidėjos patirties, pirmas dvi partijas nesunkiai laimėjo prieš Šalčininkų ir Jonavos atstoves rezultatu 3:0. Po to, deja, pralaimėjo Mažeikių stalo tenisininkei Simonai Rimkevičiūtei – 0:3. Dar ne visi šansai buvo sudeginti, bet reikėjo laimėti prieš Laurą Korsakovaitę (Jonava). Po dviejų setų K. Alkimavičiūtė pirmavo 2:0, tačiau iki pergalės nenumynė, sukliudė netikėtai atsiradusi įtampa. Pralaimėta rezultatu 2:3. Apmaudu, kai, rodos, tikslas buvo pasiekiamas, bet daug galėjusi lemti pergalė išsprūdo.

R. Damulį grupės varžybose egzaminavo gerokai vyresni ir daug aukštesnio reitingo žaidėjai. Rytis netapo mušamu berniuku, neblogai priešinosi varžovams. Šie ne iškart rasdavo šifro raktą Ryčio žaidimui, tačiau varžovams padėdavo didesnė patirtis. Salės šeimininkas, žinomas žaidėjas Tonetas Domeika tik po sunkaus antro seto pajuto galintis atakuoti Ryčio padavimą, iki tol buvusį mįsle.

R. Damulis pralaimėjo 0:3, bet varžovą buvo kiek prigąsdinęs. Treneris A. Silius mano, kad atrankos turnyras Mažeikiuose suteiks jo auklėtiniui daugiau noro triūsti treniruotėse ir tapti pajėgiu varžovu. Ryčiui ir Karinai gabumų tam užtenka, tereikia atkakliau siekti vis aukštesnio tikslo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!