Ir toks, ir ne toks gyvenimas...

2009-12-08, Stasys BIELSKIS

Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Tikra šventė su dainomis ir šokiais surengta vienoje didžiausių mūsų krašto įstaigų - Šilutės pensionate. Jau 55-uosius metus Macikų kaime yra globojami neįgalūs žmonės. Beveik 10 ha plotą užimančioje teritorijoje - tarsi atskiras miestelis su įvairiausiais žmonių gyvenimais, jų rūpesčiais, laisvalaikiu, pasilinksminimais...
 
1955-ųjų pavasarį ta įstaiga buvo pavadinta invalidų namais, vėliau - psichochronikų invalidų namais, psichochronikų internatu... Nuo 1990-ųjų spalio 1-osios tai - Šilutės pensionatas, stacionari socialinės globos biudžetinė įstaiga, skirta gyventi suaugusiems (nuo 18 metų amžiaus) asmenims su proto negalia, kuriems nustatytas visiškas ar dalinis nesavarankiškumas ir iki 40 proc. darbingumo lygis, arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis.
 
Šiuo metu pensionate gyvena 495 neįgalieji, dirba 305 darbuotojai.
 
Pensionate yra ne tik biblioteka, kompiuterių klasė, kur neįgalieji naudojasi elektroniniu paštu, piešimo programa, bet veikia ir vietinė televizija bei radijo studija. O visai neseniai įrengta virtuvėlė ir šalia jos patalpa, kurioje pensionato gyventojai gali švęsti savo gimtadienius.
 
Pensionato vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė "Šilokarčemai" pasakojo, kad gyventojai dalyvauja penkiolikoje įvairiausių užimtumo grupių, kuriose ugdo darbinius įgūdžius (siuvimas, mezgimas, dailės ir odos dirbiniai, keramika, floristika, vytelių pynimas, medžio darbai ir t. t.). Neįgalieji daug keliauja, yra įvairių sporto varžybų, meno saviveiklos, parodų dalyviai. Neseniai buvo nuvykę į Druskininkus, kur nuvežė savo darbelius į tarptautinę parodą "Neįgalieji - Lietuvos tūkstantmečiui".
 
Pensionato užimtumo grupės "Molinukas" nariai F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje neseniai vykdė įdomią edukacinę programą "Rankos, sušildžiusios molį". Renginys labai patiko Šilutės pradinių kalsių mokiniams.
 
Lapkričio 12-ąją pensionato neįgalieji vyko į Ukmergę, kur sėkmingai dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto stalo teniso čempionate. Ten varžėsi 14 komandų iš įvairių pensionatų ir specialiųjų mokyklų. Šilutės pensionatui atstovavo 2 komandos. Pirmoji komanda iškovojo III vietą, antroji - II vietą.
 
Namo važiavo su su puikia nuotaika - dalijosi varžybų įspūdžiais. Grįžusius sportininkus pasveikino pensionato direktorius Romualdas Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jovita Andrijauskienė ir vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė.
 
Nuotraukoje: Šilutės pensionato atstovai Druskininkuose, kur su savo darbeliais dalyvavo tarptautinėje parodoje "Neįgalieji - Lietuvos tūkstantmečiui" (dešinėje - pensionato direktorius R.Jovaiša).


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?