Brolis prieš brolį...

2021-05-15, Romualdas Danielius Mažutis
Nesunkaus nusikaltimo istorija pasiekė teismą. Asociatyvi nuotr.
Nesunkaus nusikaltimo istorija pasiekė teismą. Asociatyvi nuotr.

Tai kaimiška istorija. Ne, broliai nesusipešė kruvinai, bet pykčio proveržiui davė valią. 46-erių A. K., nuėjęs į gretimą namą daryti „tvarkos“, užvožė neblaiviam broliui P. K. du skausmingus smūgius kumščiu į krūtinę ir šoną. Nukentėjusysis pranešė policijai apie smurtą artimoje aplinkoje. Atlikus ikiteisminį tyrimą baudžiamoji byla išspręsta gegužės 7 dieną Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose. Teisingumas nugalėjo: A. K. pripažintas kaltu, sukėlęs fizinį skausmą artimam giminaičiui.

A. K. nusikalstamą veiką padarė 2020 metais, rugpjūčio 25 dieną, apie 20 valandą. Jis, atėjęs iš šalimais esančių savo namų į butą, kuriame gyvena jo motina ir broliai S. K. bei P. K., tyčia sumušė pastarąjį. Kas nutiko, kodėl kilo vaidas? Romūs žmonės, gyvenantis tikėjimu į Aukščiausiąjį, nesantaikos šeimoje neįsileidžia. Deja, ne visų toks būdas.

A. K. kartą jau baustas dėl smurto pasireiškimo artimoje aplinkoje. 2017-aisiais, rugsėjo 27 dieną, neteko laisvės keturiems mėnesiams. Iš pataisos įstaigos paleistas atlikęs bausmę 2018-aisiais, balandžio 13 dieną. Praėjus daugiau nei dvejiems metams, turėdamas neišnykusį teistumą, vėl padarė nesunkų nusikaltimą žmogaus sveikatai. Didžiausia klaida manyti, kad smurtu galima teigiamai išspręsti kokį netikėtai iškilusį skaudulį.

Apgailestavo dėl savo poelgio

Teisiamas A. K. kaltu prisipažino visiškai ir patvirtino ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus. Byloje nurodytu laiku pas jį atėjęs brolis S. K. pasiskundė, jog namie girtas P. K. neduoda ramybės nei jam, nei mamai. Ją P. K. išvarė iš buto lauk. Tuomet A. K. ir pakilo išsiaiškinti, kas vyksta giminaičių bute. Nuėjęs kartu su S. K., mamos nerado, o brolis P. K. sėdėjo ant sofos. Jis buvo neblaivus. Girtas P. K. klausiamas, kodėl neduoda ramybės kitiems šeimos nariams, neigė bet kokį konfliktą.

Supykęs A. K. sudavė dešinės rankos kumščiu du smūgius broliui į krūtinę ir dešinį šoną. Tai matė brolis S. K. Atėjusi A. K. sugyventinė išsivedė mušeiką namo. Brolių motina dar nebuvo grįžusi.

A. K. atsiprašė brolio, nuoširdžiai gailėjosi pakėlęs ranką su sugniaužtu kumščiu. Broliai susitaikė, nukentėjusysis atleido kaltininkui, civilinio ieškinio dėl žalos atlyginimo nereiškė, prašė teismo neskirti griežtos bausmės. Beje, nukentėjusysis į medikus nesikreipė, nors nuo suduoto smūgio dar kitą dieną skaudėjo dešinį šoną. Atvykę į įvykio vietą 20 val. 37 min. policijos pareigūnai nukentėjusiajam nustatė 2,53 promilių girtumą (sunkus girtumas). Vėliau, 22 val. 34 min., P. K. nustatytas 1,86 promilių neblaivumas (vidutinis girtumas), kurio vyras neginčijo.

Norėjo išvengti konflikto

Apklaustas teisiamajame posėdyje taip liudijo A. K. brolis S. K. Jis gyvena kartu su mama ir broliu P. K. Pernai, rugpjūčio 25-osios vakarą, P. K., parėjęs į namus girtas, pradėjo elgtis agresyviai, žodžiais užgauliojo mamą. Įsižeidusi moteris išėjo iš namų. S. K., pamanęs, kad gali kilti konfliktas tarp jo ir P. K., nuėjo pasikviesti netoliese, kitame name gyvenantį brolį A. K., jog šis apramintų brolį. Sugrįžęs į namus S. K. sėdo žiūrėti televizijos laidos, o broliai A. K. ir P. K. susiginčijo. A. K. kumščiu sudavė du kartus broliui P. K. į krūtinę ir šoną. Atėjusi A. K. sugyventinė išsivedė pastarąjį namo.

A. K. sugyventinė brolių vaido nei girdėjo, nei matė. Nuėjusi į sugyventinio motinos butą savo draugą sutiko koridoriuje. Abu grįžo į namus. Kitą dieną sugyventinis pasakė, kad „užmetė“ savo broliui P. K. Štai tokia nesunkaus nusikaltimo istorija, kurio galėjo nebūti bent kiek suvaldžius emocijas. Gera žinia ta, kad A. K. savo nusikalstamus veiksmus vertina kritiškai.

Bausmė

Kaltinamojo A. K. baudžiamąją bylą gegužės 7 dieną išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjas Robertas Povilaitis, kaltinimą palaikė prokuroras Egidijus Pankauskas. Klaustukų nebuvo. A. K. kaltę lengvino prisipažinimas, sunkino – recidyvisto praeitis. A. K. anksčiau teistas už tyčinius nusikaltimus žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, sveikatai (BK 22 str. 1 d., BK 149 str. 1 d.) bei nuosavybei (BK 178 str. 1 d. ), turi neišnykusį teistumą. Nusikaltimo padarymo metu nedirbo, buvo užsiregistravęs Užimtumo tarnyboje, bet šiemet nuo balandžio mėnesio neterminuotai įsidarbino.

Teismo išvada nebuvo palanki A. K: iš praeities nepasimokė, nenori dorai ir sąžiningai gyventi. Nepaisant to, kadangi nukentėjusysis nereikalavo griežtos bausmės, A. K. paskirtas areštas, kurio dydis nesiekia BK 49 straipsnio 3 dalies sankcijoje nustatyto arešto bausmės vidurkio. Teisiamasis pelnė 40 parų areštą. Bausmę turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje (Trakų g. 10). Prisistatyti privalo pats darbo dieną ne vėliau kaip per septynias dienas po nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?