Šilutės valstiečių skyriuje permainų vėjas?

2021-05-21, Sergėjus Gvildys

Vyravusi politinė krizė Šilutės „valstiečių“ skyriuje buvo išspręsta aukštesniame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdymo organe. Trečiadienio pavakare šios partijos tarybos nuotoliniame posėdyje buvo nuspręsta paleisti esamos sudėties Šilutės skyrių. Naujo skyriaus formavimas patikėtas buvusiam Seimo nariui Alfredui Stasiui Nausėdai.

Šilutės valstiečiai „persikrauna“

Neoficialiomis žiniomis, Šilutės „valstiečių“ skyriuje jau senokai tvyrojo nedraugiška situacija tarp atskirų partijos narių. Įtaka galimai nepasidalino Šilutės skyriaus pirmininko pavaduotojas, nuo partijos deleguotas į Savivaldybės administracijos direktorius postą Virgilijus Pozingis ir buvęs Seimo narys A. S. Nausėda. Kas pasėjo nesantaiką tarp šių politikų, belieka tik spėlioti. Tačiau situacija prieš paskutinius savivaldos rinkimus, kuomet „valstiečių“ gretose V. Pozingis prarado skyriaus pirmininko postą, patvirtina, kad nesantaikos „valstiečių“ gretose būta.

Taip pat pastarųjų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatai parodė tikrąjį skyriaus vadovybės požiūrį A. S. Nausėdos atžvilgiu, pasireiškusį tik formalia parama savo partijos kandidatui. Matomai kova dėl įtakos partijos skyriaus viduje ir dėl to kunkuliuojantys nesutarimai pasiekė tokį rezultatą, koks būna tuomet, kai apačia negali tylėti, o viršūnėlė nebekontroliuoja padėties. Todėl galimai partijos vadovybė, netoleruodama matomos situacijos Šilutės skyriuje, priėmė savo sprendimą. Toks sprendimas gali turėti reikšmės ne tik vienos partijos gyvenime, bet ir galimai įneš naujų skersvėjų rajono politikoje. 

Vadovai nekomentuoja

Apie sužinotą galimai priimtą partijos tarybos sprendimą paklausėme Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkės Genovaitės Kimbrienės. Šiuo metu atostogaujanti politikė telefonu teigė, kad nieko apie partijos tarybos sprendimus nežinanti ir pasiūlė kreiptis į ją pavaduojantį V. Pozingį, kuris dalyvavo tarybos posėdyje. Deja, Savivaldybės administracijos direktorius telefonu jokių komentarų neteikė, pasiūlydamas užduoti klausimus raštu.

O štai buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys A, S. Nausėda buvo kiek atviresnis. Jis patvirtino, kad sprendimas paleisti Šilutės skyrių yra priimtas partijos tarybos posėdyje. Šio sprendimo A. S. Nausėda nekomentavo, motyvuodamas tuo, kad tai vidinis partijos reikalas, kurio nenorima kelti viešumon. Taip pat A. S. Nausėda patvirtino, kad jam yra patikėta suformuoti naują Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyrių.

Jo manymu, šis procesas gali užtrukti iki dviejų mėnesių, o apie personalijas, kurios galėtų sudaryti naujo skyriaus branduolį, A. S. Nausėda nekalbėjo. Taigi, artimiausiu metu tikriausiai pamatysime naujus pokyčius šios politinės partijos rajono skyriuje. Taip pat kyla natūralus klausimas: kiek jie lems politinių jėgų pasiskirstymą rajono valdžioje?

Meras su išvadomis neskuba

Apie galimus politinių jėgų pasiskirstymus rajono taryboje pasikalbėjome su Šilutės rajono savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu. Dėl ligos atostogaujantis meras mielai pasidalino savo mintimis. Koalicijos partnerių Valstiečių ir žaliųjų sąjungos partinių reikalų meras nekomentavo, nes neturi oficialių duomenų. O kalbas ir gandus komentuoti jis nenorįs.

Mero manymu, suspenduoti partijos nariai vis tiek išlieka partijos nariais ir dėl to koalicijos sutartis nesikeistų. Tačiau jei būtų tokia situacija, kad esami Taryboje valstiečiai netektų partinio bilieto, tai, be abejo, koalicinės sutarties pokyčiai būtų galimi. Tiesa, meras V. Laurinaitis pripažino, kad koalicinė sutartis pasirašyta tarp partijų ir nėra susijusi su asmenybėmis. Todėl, pasak mero, apie politinių jėgų persiskirstymą Taryboje dar kalbėti ankstoka.

Galbūt vertėtų sutikti su tokia mero V. Laurinaičio nuomone ir neskubėti su išvadomis. Tačiau artimiausi įvykiai vienos politinės partijos viduje gali turėti ir greičiausiai turės įtakos kėdžių brazdėjimui už apvalaus stalo. Kokia bus ta įtaka ir kaip paveiks daugumos koaliciją, tikėtina, stebėsime artimiausiu metu.


Straipsnio komentarai

To Arvydas2021-05-25
Kokiam dar Zagurskui? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Arvydas2021-05-21
Eina kalbos kad ruosiama dirva Zagurskui,kad ir Alfredas cia tik laikinai.kad norima privatizuoti parkus,perimti Grafienes turta,atvesti Maxima ir sunaikinta mazus prekybininkus. Perimti visa Pamario regiono kontrole. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Arvydas2021-05-21
Eina kalbos kad ruosiama dirva Zagurskui,kad ir Alfredas cia tik laikinai.kad norima privatizuoti parkus,perimti Grafienes turta,atvesti Maxima ir sunaikinta mazus prekybininkus. Perimti visa Pamario regiono kontrole. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Romas2021-05-21
Nu ir roža..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?